Rok, kdy zemřel můj otec

Rok, kdy zemřel můj otec https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199586/rok-kdy-zemrel-muj-otec-199586.jpg 4 3 2

Leo Fijen a Anselm Grün, televizní moderátor a známý benediktin jsou dnes přátelé. Nějakou dobu si dopisovali o zcela osobních zkušenostech: o loučení a umírání, o zármutku, bolesti, osamělosti, ale i o rodinných poutech, o hledání smyslu života a všeho, co vede k jeho plnosti. Kniha nabízí posilu v našich zkouškách, ale také nás zve k tomu, abychom se vážně zabývali otázkou, co zde jednou zůstane po nás. Jde o četbu oslovující, hutnou, místy až dojemnou. Dopisy nebyly původně psány s úmyslem zveřejnění, takže z nich dýchá veliká autentičnost a upřímnost. Leo Fijen je autor dokumentárního cyklu o evropských klášterech, který vysílá TV Noe.... celý text

1Pomněnka
09.04.2022 5 z 5

Nádherná a inspirativní kniha.

Chesterton
14.03.2019 4 z 5

Nepřečetla jsem celé, ale už na počátku rozhovorů-dopisů jsem potkala zajímavé i inspirativní myšlenky. Navíc nejsem asi ani cílovou skupinou. Byl to dárek pro muže, když mu zemřel otec.
Anselma mám zařazeného mezi světélky, která mohou posvítit, ale je nutno s nimi šetřit. Na můj vkus používá nadmíru psychologického koření, se kterým třeba zacházet skoro jako s šafránem :o). Ale své místo na mé cestě rozhodně má. A nezastupitelné

Autoři knihy

Anselm Grün
německá, 1945
Leo Fijen
nizozemská, 1955

Kniha Rok, kdy zemřel můj otec je v