Rohy

Rohy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38369/bmid_rohy-ZNI-38369.jpg 4 529 121

Před rokem přišel Iggy Perrish o jediného člověka, kterého skutečně miloval. Ráno po prvním výročí té strašné události se probouzí s kocovinou – a s rohy na čele. Stal se z něj konečně děsivý ďábel, za kterého už ho stejně mnozí mají? Iggy záhy zjišťuje, že k rohům dostal nádavkem i schopnosti, s jejichž pomocí dokáže odhalit zlo, jež ho připravilo o jeho lásku. Hranice mezi andělem a ďáblem je však nebezpečně tenká a nejkrutější pravda se skrývá tam, kde by ji nikdo nehledal. Joe Hill po úspěšném debutu Černá krabice opět napsal knihu, která se čte jedním dechem. Příběh o lásce, pomstě a temných stránkách lidské duše se vine jako cesta krajinou plnou překvapení a nečekaných zvratů, z nichž největší čeká na konci. Abychom pochopili přítomnost, musíme se někdy vrátit hluboko do minulosti…... celý text

Literatura světová , Horory , Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Horns , 2010

pazdy15
16.04.2024 4 z 5

Někdy se to táhlo a trošku nudilo ale celkově to je povedená a zajímavá knížka. Rozdělil jsem si ji pomyslně na 3 části, přičemž první je na 4 hvězdy, druhá na 3 a poslední zas na 4 - tudíž průměr jsou 4 a takto hodnotím :)

Ronnie68
07.04.2024 4 z 5

Je pravda, že chvílemi jsem v knize přemýšlela, kde jsem - zda přítomnost či minulost ... ale je fakt, že se číst dala ... zvládla jsem za den ... a po dočtení si říkám, že to vůbec nebyla špatná kniha... jak pomocí rohů (a ďábelský schopností s tím spojené- např. měnění hlasů) Ig zjistil pravdu o vraždě své přítelkyně a dokázal se pomstil ...

m2056
06.09.2023 2 z 5

No asi film bude lepší než číst zdlouhavé knihu.

terkahrud
22.08.2023 3 z 5

Začátek strhující, od knihy se nedalo odtrhnout. Od poloviny děj začal váznout a nastávaly plonkové pasáže. Závěr opět získal na síle a energii.

itskyleus
17.07.2023 4 z 5

Mé první setkání s Joe Hillem v knize Rohy. Knihu jsem si koupil minulým rokem jako odměnu za své pokroky a úspěchy v nemoci, která trýzní můj život už rok, ale jdeme radši na recenzi!

Rohy jsou kniha, která nadchne obálkou, přeci jen si získala mé srdce díky obalce.

Styl psaní bych přirovnal ke S. Kingovi, geny se nezapřou a rozhodně Joe má skvělý potenciál psát hororové knihy na podobné bázi jako jeho táta.

Setkáváme se s Igem, kterému znenadání narostou rohy a seznamujeme se s prostředím, dalšími postavami a záhadou, kdo vlastně zavraždil jeho lásku Merrin.

Vykreslení okolí a postav bylo skvělé, jelikož si s tím autor vyhrál perfektně a mělo to takovou tu americkou atmosféru, jak se patří. Také stojí za to zmínit obraty do minulosti, aby člověk chápal některé věci.

Líbila se mi zápletka i konec, který měl zajímavý duch.
Štval mě Igův kamarád Lee, ale přeci v každé knize se nachází někdo, kdo nás štve.

Kniha se čte svižně a nijak člověka nenudí, tedy alespoň mě nenudila, ale víme - sto lidí, sto chutí.

Určitě se k autorovi vrátím co nevidět a těším se na jeho další knihy.

Hotovson
23.05.2023 5 z 5

Moje třetí knížka od synátora a jsem hrozně rád, že se potatil. Za mě určitě plus. Po Černé krabici a Vánoční říši jsem opět nebyl zklamán.

Neřek bych, že se jedná o horor, je to spíš thriller, ale dost zajímavej a nejsem si jist, jestli tady tohle čtení myšlenek už někdy nebylo. Zřejme ano, ale to je úplně jedno, protože tady to Joe Hill zpracoval na jedničku. Jaká je vlastne hranice mezi dobrem a zlem, Bohem a Ďáblem, někdy zřejmě velmi tenká, každej jí bude mít jinde a někdo jí možná ani nepozná. Je to zajímavý zamyšlení.

Konec knížky je takovej kingovskej, řek bych, ale každej si pod tim taky může představit cokoliv...

Každopádně super a teď tu kromě otce, kterýho jsem zdaleka nedočet mam ještě syna :)

eraserhead
15.04.2023 3 z 5

Knihu v knihovně skladuji už dlouho, ale před lety jsem si nerozvážně pustil filmovou adaptaci. Která mě jednak dvakrát nezaujala a taky jsem si chtěl nechat teda dost velký odstup, než sáhnu po knize. Už podle filmu jsem konstatoval, že si Hill prostě napsal svůj Pytel kostí. Kniha je, samozřejmě, lepší než film, má poměrně zajímavé úseky, má ale také úseky, přes které jsem se prokousával jen pomalu a bez zájmu.

zandu
13.03.2023

Já čtu asi jinou knihu než ostatní. Vůbec se nemůžu začíst...

pastelkaX
10.03.2023 5 z 5

Hurá, Joe se jednoznačně potatil a my čtenáři tedy máme jistotu, že literární talent rodiny Kingovy si budeme moci užívat ještě dlouho.
Rohy jsou román o tom, že i hodným lidem se dějí zlé věci a naopak zlým lidem může štěstěna přát déle, než by bylo milé. A o tom, kdo představuje dobro a kdo zlo se dá taky polemizovat. V knize silně rezonuje teologický podtón, není ale nijak nepříjemný ani rušivý a naopak i mně jako člověka považujícího se za bezvěrce to přinutilo se nad některými výklady morálky zamyslet. Ostatně, kde jsme došli k tomu, že Satan je ten horší? ;) A nebylo by právě tohle Božím záměrem?

LucyEcstasy
04.03.2023 3 z 5

Rohy - Joe Hill

Jednoho dne se Iggy probudí s přišernou kocovinou a myslí si, že nic horšího být nemůže. Dokud si nesáhne na čelo. Zjistí, že mu tam rostou rohy. Postupem času zjišťuje, že rohy nejsou úplně k zahození a že díky nim, získal určité schopnosti, se kterými může zjistit, co se loni stalo poté, co přišel o svou životní lásku. Hranice mezi dobrem a zlem je však tenká.

Knihy Joea Hilla mám velmi ráda a vyhledávám je. Nemohla mne tudíž minout ani tato. Navíc mne okouzlila svou anotací a graficky vyvedenou obálkou.

Autor se pustil do světa myšlenek, tužeb a charakterů postav tak, že vám přijde, že osoby jsou vašimi blízkými přáteli. Propracovanost hlavních hrdinů byla opravdu neskutečně precizně vypracovaná a za toto smekám.

Nicméně právě toto zaměření knihy mi pravděpodobně nesedlo. Čekala jsem napínavý, čtivý horor, který má v sobě originální zápletku. Kniha je naopak pomalejší a klade důraz na hloubku postav. Také tam najdeme, za mne, až moc dialogů, které mne nudily. Až závěr knihy je vlastně jedna velká akce a konec. Závěr jsem si užila. Sledujeme tu vlastně dvě časové linky - jedna před tragickou událostí a jedna po ní. Osobně se mi více líbila ta první. Na stylu psaní bylo znát, že jablko nepadlo daleko od stromu, ale zároveň si autor udržel svou individualitu.

Celkově bohužel knihu hodnotím jako průměrnou a zapadne do škatulky nenadchla ani neurazila. Bohužel nesplnila má očekávání.

Hodnotím 3/5

MM_Master
28.02.2023 5 z 5

Ignatius William Perrish sa v noci opil a robil hrozné veci. Ráno sa zobudil s bolesťou hlavy, pritlačil si ruky na spánky a zistil, že tam má niečo divné, akési špicaté výrastky. Bolo mu tak zle - bol slabý a oči ho pálili -, že tomu najskôr nevenoval pozornosť. Ale keď sa kymácal nad záchodovou misou, pozrel sa na seba do zrkadla nad umývadlom a zistil, že mu počas spánku vyrástli rohy...

yossarianxxii
07.02.2023 3 z 5

Když to tak vezmu, celkem dobré, ovšem do čtení jsem se musel několikrát přinutit.
Začátek knihy byl super a pak se to změnilo, jako kdyby to psali dva lidé každý jiným stylem.
Ono to pomalé tempo a na první pohled nudné dialogy a detaily mají nakonec v celku svůj smysl, ale četlo se to hůř.
Na motivy knihy vznikl i stejnojmenný film s Danielem Radcliffem v hlavní roli.
Začátek filmu se drží knižní předlohy, ale potom jde vše někam do ztracena.
Knihu i film bych doporučil skalním fanouškům S.Kinga a jeho syna,ovšem pro běžného čtenáře to z mého pohledu není.

Thalin
01.02.2023 3 z 5

Začátek mě hodně bavil, ale moje pozornost a nadšení klesly, když se začalo skákat do minulosti a řešily se události před úmrtí Merrin. Prostředek mě zkrátka nějak nebavil a zase mě to chytilo až ke konci. Nápad je skvělý, zpracování vcelku taky, jen mě to nechytlo tolik, jak bych chtěla.

klaraj093
29.12.2022 4 z 5

Super! Jsem nadšená.. Vůbec mi nevadilo, že jsem viděla první filmovou verzi. Fakt jsem si knihu od Hilla užila a opravdu jablko nepadlo daleko, potatil se.. Kniha je čtivá, napínavá a temná..

ddkk
27.12.2022 5 z 5

Joe Hill dokládá staré dobré přísloví o jablku, které nepadlo daleko...Jsem ráda, že jsem se nakonec odhodlala k přečtení téhle knížky, i když se mi do ní opravdu moc nechtělo. Nemám moc ráda iracionální příběhy plné nadpřirozených jevů...Ale Rohy byly skvělé. Viděla jsem i film a ani ten nebyl špatný.

Astonius
10.12.2022 5 z 5

Kniha vypráví nevšední příběh, u kterého čtenář nijak nedokáže odhadnout děj, příběh, který hned od začátku člověka chytne a i když ten základní fakt je, že hlavnímu hrdinovi zničehonic vyrostly na hlavě rohy, přijme to jako naprosto reálný problém, o kterém přemýšlí i v době, kdy knihu zrovna nečte. Autor velmi chytře a promyšleně vypráví pomocí situací, které často skáčou v čase, ale i když to není přesně specifikováno, čtenář se bez problémů orientuje a postupně odkrývá všechna tajemství, která jsou tam schovaná. Tomu, kdo to nečetl, možná připadá podle anotace, že půjde o hroznou slátaninu, ale ve skutečnosti je to příběh velmi citlivý, dojemný, občas humorný a občas brutální, zanechávající v hlavě plno témat k přemýšlení. Tohle se nedalo přesně zařadit do jednoho žánru, člověk si v tom našel detektivku, příběh lásky, fantasy příběh, thriller, horor či psychologické drama, vše vzájemně propojené a vytvářející velký ucelený obraz. A nemusím snad ani opakovat to, co se tady píše skoro v každém komentáři, že jsem ráda, že mladej King ukazuje, že v něm bude mít starej King důstojného nástupce :-)

MamaKnihomolka
07.12.2022 4 z 5

Iggy přesně před rokem přišel o velmi důležitého člověka ve svém životě. Den po té se probouzí doslova s pekelnou kocovinou a rohy na čele. S nimi mu byly i naděleny zvláštní schopnosti, které když se naučí ovládat, mu můžou pomoci v hledání viníka a možná i v jeho potrestání. Ale pravda je někdy tam, kde by ji nikdo nehledal a u toho od koho by to nečekal.
•••
Musím říct, že toto je velmi originální příběh, který je skvěle pojatý. Začátek byl perfektní. Byla jsem nadšená, ale pak děj začal pokulhávat. Přišlo jako kdyby si s příběhem autor nevěděl chvílemi rady, ale ke konci zase příběh začal mít spád a akci.
Kniha je rozdělena do částí a minulost se střídá s přítomností.
•••
Líbilo se mi, jak se Igova postava měnila. Jeho chování a celkový pohled na svět. Bylo mi smutno z toho, co všechno si Ig musel vyslechnout a vidět. Hlavně od své rodiny a přátel, u kterých by člověk měl mít jistotu a pocit, že jim může věřit.
Je to vskutku ďábelský příběh o zradě, pomstě, bolesti, lžích, přetvářce a vlastně je to podle mě na jednu stranu dost smutný příběh.

marci8
12.09.2022 5 z 5

Kniha je dobře napsaná, autor pěkně pracuje s postavami a dějem. Nemám, co vytknout.

povi
07.09.2022 5 z 5

Od S.Kinga mám přečtené téměř vše.V poslední době mi hlavou párkrát proletěla myšlenka,kdo se jednou,až Král nebude vydávat další knihy,stane mým dalším spisovatelem tohoto zvláštního žánru,pardon,zvláštních žánrů,které jsou tak neuvěřitelné,až jsou naprosto reálné a člověk vidí kanál s klaunem,věří v různé alternativní světy,v Temnou věž anebo že je možné se probudit s rohy a pohrávat si s lidmi...Bingo.Ten další spisovatel se našel a potatil se.Spadl mi velký kámen ze srdce ;-)

BrooksWasHere
07.05.2022 5 z 5

Fantastická kniha, celú dobu som mal pocit, že čítam Stephena Kinga a nie knihu jeho syna Joea :)

Neviem, či som jediný, ale mne mne Rohy miestami pripomínali Mŕtvu zónu od Kinga. Bolo to hlavne atmosférou a predsa len tou schopnosťou v dotyku :)
Páčilo sa mi, že autor sa s myšlienkou rastu rohou pohral a neopísal ich iba ako kus zrohovatelej kože na hlave, ale tak, že obsahovali aj špeciálnu vymoženosť.
Možno je to trochu zvláštne, no ja som pri každom Iggovom stretnutí s kýmkoľvek chcel neskutočne vedieť, čo je najzvrhlejší hriech danej osoby...

Kniha sama o sebe je dynamická od začiatku až po koniec, hltal som ju stranu po strane. Joe Hill tento príbeh podal dokonalým spôsobom.
A ja nemôžem s Rohmi spraviť nič iné, iba ich odporučiť :)
100 %