Roh bílé zdi

Roh bílé zdi https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60921/roh-bile-zdi-60921.jpg 3 6 1

Zadržený kufr s hašišem ve vlaku a vražda taxikáře v Taškentu přivádějí kriminalisty na stopu tlupy obchodníků s narkotiky. Jako ve všech předchozích knihách vyzvedá autor i v tomto detektivním románě společensky prospěšnou práci kriminalistů v boji proti zločineckým živlům. -- zdroj: pitaval.cz --

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Ugol beloj steny , 1969

Hebrey
25.01.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem od sovětské detektivky neočekávala žádný ohromný literární ani krimi zážitek. O to víc mě asi mile překvapila. Příběh byl věrohodný, i napínavý, téma i prostředí svým způsobem neobvyklé oproti dnes běžným detektivkám. Celý dojem snad kazily jen některé formulace a obraty, které působily poněkud naivně nebo spíše tak, jakoby se autor snažil trochu "chodit kolem horké kaše", těžko říci, zda je tak autor napsal sám, může za ně překlad, nebo cenzura, ale na druhou stranu možná dodávaly i na autenticitě, protože v sovětském prostředí se asi o drogách a zločinu nemluvilo až tak na plno. ... a pak možná bylo na škodu příliš velké množství postav a zápletky, které byly skvělé, ale možná jich bylo také až moc. Jinak ovšem skvělá kniha.