Rodinné sídlo Howards End

Rodinné sídlo je ambiciózní román zabývající se různorodými skupinami v prostředí edvardovské střední třídy: rodinou Schlegelů (představují typ bohémských intelektuálů), Wilcoxů (bezohlední plutokraté) a Bastů (ctižádostiví členové nižší střední třídy).

https://www.databazeknih.cz/images_books/66_/66616/rodinne-sidlo-oU3-66616.jpg 3.625

Howards End (1910)

Vydáno:, Mht

Kniha Rodinné sídlo Howards End

Vidlička
13.03.2018

Trochu mi připomínala Lawrencovy Syny a milence tím sociálním rozměrem, ale narozdíl od nich byla tady většina postav sympatická. Hlavně Markéta mi byla blízká tou svou klidnou rozvážností a rozumností.
Spousta překvapivých zvratů, spousta myšlenek, krásná klidná anglická atmosféra a styl vyprávění a samozřejmě trochu toho humoru, obzvláště o Beethovenově nejpříjemnějším randálu... :-)
Moc příjemné čtení!

vikaa
19.04.2013

Kniha je psaná pomalým docela příjemným stylem a děj příjemně plyne až k dramatickému vyvrcholení. Mistrně napsaná kniha, odborníky řazená do nejlepších 50 anglicky psaných románů,které by si čtenáři měli přečíst. Osobně bych dala 3 a půl hvězdy.

tatruszka
09.02.2013

Rodinné sídlo je docela poutavá kniha, kterou jsem měla přečtenou za pár dní. Příběh je odrazem anglické společnosti, společenských tříd a konvencí. Hlavním "hrdinou" je jeden starý rodinný dům, který je svědkem všech zlomů v příbězích hlavních postav. Kniha je určitě zajímavá a patří k perlám anglické i světové literatury.