Rodina Pascuala Duarta

Rodina Pascuala Duarta https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33496/bmid_rodina-pascuala-duarta-HK6-33496.png 4 17 3

První román španělského spisovatele Camila José Cely, který nese stopy literárního proudu zvaného „tremendismus“. Tato technika odhaluje přehnaně krutý a nemilosrdný svět, v jakém žije hlavní hrdina, většinou člověk na samém okraji společnosti. Právě takový je i Pascual Duarte, násilnický a drsný venkovan, jenž z vězení zpětně vypráví svůj hořký život plný bolesti.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

La familia de Pascual Duarte , 1942

Balrog
Balrog
31.05.2020 3 z 5

Myslím, že kniha dobře ukazuje, jak zhoubná je tradiční společnost plná kultury hrdosti a cti. Nejvíc je to vidět na Pascualově pobytu v Madridu, kde je šokovaný tím, že se lidi v konfliktu nepobijou.

Co mi ale vadilo a myslím, že to nebylo zvládnuté, byl rozdíl mezi reálným, dost jednoduchým a prostoduchým, vyjadřováním Pascuala v přímých větách a jeho hlubokomyslnosti, pokud jde o psaní samotného textu. Vypadalo to, jakoby to byli dva různí lidi.

Koka
Koka
10.12.2019 4 z 5

Odpudivý, nechutný, snad nejsurovější příběh, jaký jsem kdy četla.

Zafiro
Zafiro
16.07.2015 4 z 5

Příběh je z Pascualova pohledu velmi syrovým pohledem do jeho života a povahy. Provází ho samé neštěstí a smrt. To se také podepisuje na jeho charakteru. Jedinou jeho oporou je jeho sestra Rosario, která ho chápe. Pascual jako postava je zajímavá a velmi komplikovaná kvůli své prudké a drsné povaze, ale pořád v něm vidíme člověka, který vinou svého okolí trpí. Ačkoli je to drsňák, na druhou stranu je vnímán jako oběť. Kniha rozhodně stojí za přečtení, zdůrazňuje hlavně negativní stránku života.

Španělsko vězení, věznice španělská literatura násilí zločiny

Camilo José Cela
španělská, 1916 - 2002