Podváděná

Podváděná https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156910/podvadena-156910.jpg 3 90 29

Rodina Lundových série

Porodní asistentka Cecilie Lundová miluje svou práci v nemocnici, díky níž může být přítomna u jednoho z nejdramatičtějších okamžiků v lidském životě: u okamžiku zrození. V soukromém životě se má jako matka čtyř dětí co ohánět. Její manžel John pracuje jako fotograf a jejich manželství je vcelku šťastné, každodenní povinnosti kolem dětí však odsouvají romantiku na druhou kolej. Nicméně tenhle dobře známý svět pro Cecilii představuje jistotu. Takhle to vždycky bylo, a také to tak vždycky bude – nebo snad ne? Rodinný život však náhle naruší nečekaná událost. U dveří někdo zazvoní a venku na zimě stojí jakýsi neznámý mladík. Představí se jako Simon a tvrdí, že je plodem vášnivého prázdninového románku, který se odehrál před více než dvaceti lety, a že jeho otcem je John. Kolem celé rodiny se stahuje síť nevysvětlitelných událostí a falešné hry. Není přitom jednoduché odhalit, kdo koho tady vlastně podvádí a kdo je naopak podváděný.... celý text

Janča1532
06.10.2022 3 z 5

Kniha se my docela líbila.Dobře se my četlo z prostředí nemocnice.Myslela sem si,že Simon si vše jenom vymyslel pro údajnou hru.Jaké bylo překvapení,když se jeho matka objevila na porodním při porodu druhého syna.Vše se potvrdilo,že to nebyl výmysl.Kniha končí zvláštně,jako nedokončená.

absa2611
28.09.2022 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla zbavit dojmu, že jsem zřejmě sáhla vedle, ale nakonec to zas tak špatné nebylo.
Vzhledem k tomu, že je aktuálně o rodině Lundových napsáno deset knih, celkem nudný začátek není zas takový problém. Důležité je, zda mě chytnou další knihy v pořadí.

werick
30.09.2021 3 z 5

Nejdříve mne kniha moc nebavila, ale i tak jsem se ji snažila dočíst. Druhá polovina je lepší a vzbudila ve mě zvědavost, jak příběh dopadne.

1v8na
23.02.2021 2 z 5

Já s knihou měla ohromný problém se do ní začíst. Za mě nic moc.

lencin
27.09.2020

Příběh porodní asistentky Cecilie a její rodiny.
(2013)

Jirinamac
24.08.2020 3 z 5

Knížka je chvílemi zdlouhavá, ale četla se mi docela dobře, jen občas nějaká nepravděpodobná zápletka. Asi zkusím i další díly, protože mě zajímá, jak to bude v životě Cecílie probíhat dál.

Zelený.úval
21.08.2020 1 z 5

Kniha mě moc neoslovila. Bylo tam spoustu zápletek smotaných dohromady a ve výsledku to bylo spíše ke škodě. Další díly nemám ani chuť číst.

Aranel15
20.03.2020 2 z 5

Do knihy jsem se nemohla moc začíst. Myslím, že na celý příběh by stačila pouze jedna pořádná zápletka - buď Simon nebo nevěra. Na knize mě bavily hlavně pasáže z nemocnice a provalená nevěra. Myslím, že kdyby kniha byla o polovinu kratší vůbec by to nevadilo.

marie3541
25.01.2020 2 z 5

Mám ještě dva díly, tak uvidíme. Konec prvního dílu byl zvláštní.

skubby
26.12.2019 4 z 5

Pěkné reálné čtení... uvidíme jaké bude pokračování...

ivka67
27.05.2019 3 z 5

Kniha není špatná,jsou tam pasáže které se četly rychle a dobře a místy je to trochu nudné a zdlouhavé čtení.Mám i další díly tak jsem zvědavá.

Prateri
14.05.2019 3 z 5

Děj jak na houpačce. Ne, to jsem napsala špatně - čtivost jak na houpačce. Celkově mě to moc netěšilo, a to vlastním ještě další dva díly. Tak snad časem jim dám šanci.

zdenaR
24.10.2018 2 z 5

Kniha je zajímavá, dobře se čte. Chystám se i na další knihy autorky.

regulax
02.01.2018 3 z 5

Příjemné čtení o trampotách porodní asistentky, matky, ženy, která je "podváděná" v pracovním i soukromém životě. Snaha o krimi zápletku se moc nepovedla. Manželská krize byla taky zvláštně překonána. Příběh byl ale obohacen o psychologické úvahy hrdinky a nástinem práce na porodním sále.

ivulka15
26.03.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře.Jenom bych asi netvrdila,že to byl thriller,spíše společenský román.

Babo
23.02.2017 4 z 5

Kniha se četla moc dobře. Asi nemá smysl hodnotit chování hlavní hrdinky,která mi občas šla na nervy . Určitě bylo zajímavé nakouknout na porodní sál , nebo do soukromí .
Je vidět , že má autorka 5 dětí a dokáže naprosto bravurně popsat každodenní problémy , které musí nutně vznikat v soužití sourozenců.
Těším se na pokračování a doporučuji k přečtení .

Burák
29.01.2017 3 z 5

Jako thriller (byť rodinný) u mě Podváděná rozhodně neobstála. Na to mi v té knize chybělo napětí. Jako ženský psychologický román už mi to přijde rozhodně lepší, ale stále spíš slabší průměr. Od Kateřiny Janouchové jsem už četla román Nejbližší, který mě vyloženě dostal svou autenticitou a upřímností. Podváděná se mi sice četla velmi dobře, dotýkala se témat, které řeší skoro každá žena/matka, ale přišlo mi to tak nějak málo uvěřitelné - speciálně ten rádoby dramatický konec - to se podle mě opravdu nepovedlo. Takže uděleju 2 hvězdy a přidávám třetí za přiblížení práce porodních asistentek ve Švédku, čemuž bylo v knize věnováno až překvapivě hodně prostoru. To sice neocení každý, ale mě to přijde jako krásné gesto, jak jim vzdát hold.
Za sebe tedy spíš nedoporučuju, ale na autorku nezanevřu a určitě si od ní ještě něco přečtu.

Leniiis
04.10.2016 4 z 5

Knížka byla dobrá. Sice tam místy byli nějaký hluchý místa, který mě moc nebavili, ale konec to zachránil.

kniha
25.04.2016 5 z 5

Výborná kniha. Přečetla jsem všechny díly a jsem nadšená. Dokonalé prolnutí jak profesního života, tak soukromého. Trápení, ale i radosti rodinného života. Jsem na této sérii závislá...

Aneleh
22.02.2016 5 z 5

Zajímavá kniha, hlavně příběhy z prostředí porodnice mě zaujaly. O porodních asistentkách jsem v žádné knize ještě nečetla, opravdu velmi čtivé a s nahlédnutím do psychologie postav. Je tam i trochu napětí a dobře vykreslené pocity hlavní hrdinky. Těším se na další čtyři části této románové série, určitě si je všechny přečtu.