Rodina

Rodina https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1547/rodina-1547.jpg 4 198 30

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii, proslavenou v dějinách travičstvím, krvesmilstvem a intrikami. Autor se soustředí zejména na životní osudy dvou Rodrigových dětí, Cesareho a Lukrécie, jejichž životy poznamenala silná oboustranná vášeň. Zatímco otec Rodrigo se stává papežem Alexandrem, duchovním vůdcem katolické komunity, a jeho snem je získat pro křesťany nazpět Svatou zemi, jeho děti se věnují světským vášním. Cesare prosluje jako nelítostný vojevůdce, původce i oběť mnoha intrik a spiknutí. Lukrécie se věnuje především rodině a diplomatickým jednáním…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Family , 2001

sackettboy
02.02.2016 3 z 5

Čakal som od tejto knihy trochu viac po Kmotrovi a Sicilčanovi zatiaľ podľa môjho názoru najslabšia kniha. Síce sa toho v knihe udialo mnoho, ale chýbala tomu iskra.

HonzaSv
17.01.2016 2 z 5

Moc mě nenadchlo

Peleus
18.08.2015 4 z 5

Pro mě osobně velmi milé překvapení. Renesanční Itálie nabízí množství námětů. Doba mnoha příležitostí pro ty, jež se nebojí zašpinit ruce. Nicméně každou akci stíhá reakce, s tím musí každý počítat.
I když Rodinu musela dopisovat Puzova spolupracovnice, na způsobu vedení příběhu jsem nic nepoznal. Čtivě napsané, historicky přesné.
Otázka "Jak to bylo doopravdy?" zůstává v každém historickém románu, avšak mě osobně autor přesvědčil o vlastní teorii na události kolem rodiny Borgiu.

lea5702
30.12.2014 5 z 5

Toto je má druhá nejoblíbenější kniha od Puza. Dává zajímavý pohled na Itálii tehdy dávno, kdy intriky a způsoby byly vlastně stejné, jako teď... ;-)

Jossie
25.06.2014 3 z 5

Byl to takový sled jednotlivých událostí a jako celek to nedrželo přiliš pohromadě.

Petra de Valo
27.05.2014 4 z 5

Rada čítam o Borgiovcoch a mám rada knihy od Maria Puza, takže tento román som nemohla vynechať. Vydarené dielo, možno sa niekomu zdá trochu mimo témy mafie, ale veru nie je, Borgiovci sú veľmi zaujímavá rodina a určite položili základy mafie v talianskom štáte.

stal-ker
19.08.2013 3 z 5

Za sebe musím říct, že není špatná ale ze Siciliánem a Kmotrem se nedá vůbec rovnat. Děj mi přijde strašně vláčný a nemůžu se ubránit asociaci ze zpomalenou kazetou.

Hedwik
21.05.2013 5 z 5

Poslední Puzova kniha a já tleskám. Doporučuji, pokud se chcete odprostit od knihy a být nezatíženy, raději ji čtete až po návratu z Vatikánu.

Langosh
09.08.2011 4 z 5

Pěkně napsaný příběh rodiny papeže Alexandra podle skutečných událostí.

gogo
30.11.-0001 5 z 5

Pecka, pecka, pecka! S Posledním donem a Kmotrem nejlepší Puzovo dílo!