Rodičovství s láskou a logikou

Rodičovství s láskou a logikou https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223759/bmid_rodicovstvi-s-laskou-a-logikou-2T9-223759.jpg 4 5 2

Mnozí z nás, když při výchově dětí narazí na neúspěch, frustrovaně rozhodí rukama se slovy: "Tohle nechápu. Tátovi to přece fungovalo." Ano, fungovalo. Situace se ale změnila. Revoluce lidských práv, komunikační exploze, internet, mobilní telefony, změny v nejužší rodině – tyto a mnohé další faktory radikálně změnily pohled našich dětí na život. Dopad rostoucí rozvodovosti, stále většího počtu rodin s nevlastním rodičem, obrovské množství rodičů, kteří své děti vychovávají bez manželského partnera, a dalších změn v rodině je dramatický. Rodiče se musí učit vůči svým dětem uplatňovat odlišné metody. V jádru úspěšného rodičovství stojí láska: láska, která nedovolí všechno a nesnese neúctu, ale také je natolik silná, že dětem dovolí dělat chyby a umožní jim nést důsledky těchto chyb. A tyto důsledky, jsou-li provázeny empatií, mají moc měnit myšlení.... celý text

janulka1310
janulka1310
21.11.2022 5 z 5

Knih o výchově jsem přečetla již více, ale tohle je první kniha, ke které vím, že se mohu kdykoliv vrátit, už jen proto, jakým stylem je napsaná. Lze v ní snadno vyhledávat konkrétní problémy, které je zrovna potřeba řešit. Jako jedna z mála knih, nabízí tato ověřená konkrétní řešení situací až do úplného vyřešení. Opravdu mi rodičovství s láskou a logikou dává smysl a při postupném zavádění u nás doma vidíme, jak funguje. Velmi doporučuji.

BarboraZ
BarboraZ
22.02.2021 5 z 5

Je to pro mě užitečná kniha. Radí neřešit za každou cenu problémy svých dětí, ale nechat je, ať si je vyřeší samy. A taky nechat je rozhodovat a čelit důsledkům svých rozhodnutí. Doporučuji

výchova

Kniha Rodičovství s láskou a logikou je v