Rodiče Terezie z Lisieux

Rodiče Terezie z Lisieux https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68528/mid_rodice-terezie-z-lisieux-mBx-68528.jpg 5 16 5

Dne 13. července roku 1858 si v Alençonu vzal Louis Martin za ženu Zélii Guérinovou. Jemu bylo třicet čtyři let, jí šestadvacet. Znali se pouhé tři měsíce, ale ani na okamžik nezapochybovali o tom, že jejich manželství bylo uzavřeno z Boží vůle. Martinovým se narodilo devět dětí, ale jen pět dcer se dožilo dospělého věku. Mezi nimi byla i Terezie, dnes známá jako karmelitka svatá Terezie od Dítěte Ježíše, učitelka církve. V roce 2008, tedy 150 let od jejich svatby, byli rodiče svaté Terezie blahořečeni. Jací vlastně byli a jaká byla jejich životní cesta? Co vnesli do života svých dětí a čím naopak jejich děti přispěly k dozrání rodičů? Jakým životním zkouškám a nejistotám museli čelit? O tom všem pojednává kniha Helene Monginové. Jejím prostřednictvím poznáme blíže dva obyčejné lidi, kteří Bohu dovolili, aby z jejich svazku vytvořil něco neobyčejného. A požehnání, které vnesla do světa jejich dcera Terezie, nám bezděky připomíná slova Písma: Já Hospodin… prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mne milují (Ex 20,6).... celý text

Literatura faktu , Náboženství , Biografie a memoáry

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Louis et Zélie Martin. Les saints de l'ordinaire , 2008

martunka
martunka
13.11.2022 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem si tuhle knihu koupila. Mohla jsem tak nahlédnout do života manželů a rodičů, kteří pro mě budou nadále velkou inspirací.

Chesterton
Chesterton
02.01.2018 5 z 5

Velice realistický příběh a pravdivý život. Velký obdiv.

Atisa
Atisa
06.06.2017 4 z 5

Příběh byl úžasný. Občas mi i málem slza ukápla. Určitě na tuto pozoruhodnou rodinu budu často vzpomínat. Čtyři hvězdičky dávám pouze kvůli nedokonalé stylistické formě, ačkoli vím, že tím nejdůležitějším v této knize bylo samozřejmě sdělit příběh.

EliškaPeř
EliškaPeř
11.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha o svělých lidech

Indr
Indr
06.09.2011 5 z 5

Úžasná kniha o lidech hodných příkladu o vztahu a odevzdání se Bohu.

křesťanský život blahoslavení rodičovství svatá Terezie z Lisieux, 1873-1897

Autorovy knížky