Rodiče a děti

Rodiče a děti https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330894/bmid_rodice-a-deti-kCJ-330894.jpg 5 31 8

Další vydání knihy významného českého psychologa s předmluvou psycholožky a rodinné terapeutky Ludmily Trapkové. V době tak znejištěné, jako je ta naše, se jistě vyplatí sáhnout ke „klasice“, k níž dnes nepochybně patří i kniha Rodiče a děti slavného dětského psychologa profesora Matějčka. V téměř stovce drobných i šířeji rozpracovaných kapitolek, které provázejí nově narozeného človíčka až za práh jeho dospělosti, se autor zastavuje u problémů, s nimiž se setkává každá rodina. Přináší je na svět dítě, nesou si je však v sobě i rodiče. Tento zorný úhel – rodiče a děti – proto v Matějčkově práci jednoznačně převažuje. Kniha je určena především mladým rodičům, prarodičům, vychovatelům, pedagogům a koneckonců všem, kdož chtějí prostřednictvím dětského světa porozumět světu a životu vůbec.... celý text

Slůník
30.01.2023 5 z 5

Zcela aktuální kniha psaná s ohromnou empatií, obsahuje spoustu neocenitelných postřehů.

Miláček484
02.04.2021

Zajímavé čtení, člověk si uvědomí, že spoustu věcí, které jsou zde popsány ohledně našich dítek podvědomě i chápal a prováděl, já jsem stará škola, už mám děti velké, za nás nebyly žádné takovéto knihy, které vlastně popisovali z psychologického hlediska chování dětí, ale děti jsme vychovali a myslím, že velmi dobře. Knižka je velmi poučná a napsana populární formou, ráda jsem si ji přečetla.

Venda32
08.06.2020 4 z 5

Pomůže nejen studentům pedagogiky a psychologie. Jen se mi zdá, že dané téma pan profesor Matějček točí ve více knihách.

JancaMia
24.06.2019 5 z 5

Vynikající kniha v mnohém mi pomohlo s výchovou mých dcer

Knihomolová
13.04.2019 5 z 5

Vynikající kniha. Pan Matějček patří mezi české klenoty na poli psychologickém i spisovatelském. Jeho knihy poučují, dojímají, hladí po duši. Kniha Rodiče a děti by se měla dávat ke každému novorozeneckému balíčku, který dostávají čerstvé maminky v porodnici. Místo všech těch reklamních letáčků, časopisů, kosmetických vzorečků, balení kojeneckých vod a dudlíků. Takové sešitové vydání, které by nebylo příliš nákladné na výrobu, ale udělalo by velkou službu každé novopečené rodině i společnosti.

sneli
02.04.2019 5 z 5

Velmi univerzální počtení.

Magriva
16.05.2017 5 z 5

Čtivě, empaticky a citlivě napsaná kniha o rodině, vývoji dětí. Velmi pěkné jsou zde autentické kresby dětí z poradny. Říkám si, že nastávající (i stávající) rodiče by mohli procházet nějakým školením, které by jim ukázalo, čeho se vyvarovat (ne co mají a nemají dělat), protože i v této knize je patrné, že být dítětem nebo rodičem je vývoj, nedá se na to stoprocentně připravit, budete chybovat, ale aspoň budete vědět, co můžete dělat, aby to v rodině bylo lepší.

mikky1
10.05.2012 5 z 5

celkem dost psychologické čtení.