Třikrát superintendent Alleyn

Třikrát superintendent Alleyn https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25657/bmid_trikrat-superintendent-alleyn-TkN-25657.jpg 4 33 7

Kniha obsahuje tři případy : 1. Vražda po plese — přeložila Hana Knížková. 2. Smrt v Delfínu — přeložila Olga Rychlíková. 3. Nedokončený portrét — přeložila Hana Knížková. Doslov „Třetí dáma zločinu“ napsala Hana Knížková. Vydání první.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Odeon

Death in a White Tie, Death at the Dolphin, Black as He´s Painted

ber-tram
ber-tram
22.12.2023 5 z 5

Vražda po plese: Když si dáváte napřeskáčku detektivy z edice 3x, střídáte i fonty písma, šustot jiného papíru, prostě si to užíváte trojrozměrně; s Alleynem ženoucím to po plese kupředu si fakt zaplesáte! 24/23

Smrt v Delfínu: Alleyn sice nakluše do Delfína už před premiérou, ale půl roku po ní už zakopává o mrtvolu a pátrá, jak to s těma shakespearovskýma rukavičkama vlastně bylo a komu tlačily svědomí. 2/24

Nedokončený portrét: Aha, spisovatelka naturelem divadelnice spíše sama potřebuje mít více než čtenář hned v úvodu herecké obsazení a plánek dějiště pěkně pohromadě. K orientaci v příběhu to netřeba, což platí pro všechny alleynovky ve vynikajícím výboru 3x. 6/24

NannyOgg24
NannyOgg24
13.08.2022 5 z 5

Poklidné detektivky ve stylu Agathy Christie. Žádné krváky nečekejte, ale vše se musí vyřešit pomocí šedých buněk mozkových.

kokrokr
kokrokr
18.10.2020 3 z 5

Hodnotím jako velmi dobrý průměr za tři a půl bodu.

85098211
85098211
16.06.2018 5 z 5

Kvalita povídek lehce kolísá, ale opravdu jen lehce ;-). Asi nejvíc se mi líbila hned první z nich Vražda po plese. Všechny příběhy jsem hodnotila jednotlivě a průběžně, jak jsem je četla. Proto už ani nezbývá moc co dodat. Snad jen to, že mne autorka zaujala a knihu jako celek tedy hodnotím plným počtem hvězdiček ;-).

woodward
woodward
18.08.2015 5 z 5

Ngaio Marshová patří k velkým dámám anglické detektivky a inspektor Alleyn má všechno, co takový velký detektiv ze Scotland Yardu má mít, včetně vzdělání a původu ( aby se s ním všichni ti podezřelí gentlemani a ladies vůbec chtěli bavit). Já osobně mám nejradši Smrt v Delfínu - ale přečetl jsem od téhle autorky snad všechno, včetně jednoho příběhu kde je vrahem Zahradník (tedy on je to herec, ale jmenuje se Gardener - jo, k anglickým detektivkám patří i humor.)

konicekbily
konicekbily
15.06.2015 4 z 5

Pěkné příběhy dnes již klasické spisovatelky.

HTO
HTO
06.11.2013 5 z 5

Ze čtení jsem si odnesl tři poznatky: zaprvé, autorčino jméno se čte Nájou, nikoliv Ňo, jak mi bylo řečeno. Zadruhé, běloši na Novém Zélandu dávali svým dětem už v době autorčina dětství domorodá jména, a to je přece skvělé: Ngaio znamená „světlo nad vodami“. A konečně, slečna Marshová píše, opět v rozporu s tím, co jsem slyšel, dobré knihy. Navíc vaší pozornosti doporučuju výborný doslov.

detektivky 3x

Ngaio Marsh