Smrt na ovčí farmě

Klasický detektivní román se odehrává během 2. světové války na Novém Zélandu, kam přijíždí anglický policejní inspektor spolupracovat na případu špionáže. Vrchní inspektor Alleyn přijíždí v roce 1943 na Nový Zéland, aby odhalil pachatele záhadné a brutální vraždy manželky majitele ovčí farmy a zároveň pomohl místní policii v pátrání po špionáži. Obou úkolů se jako obvykle zhostí s úspěchem a nakonec jen taktak unikne vražednému útoku na svou osobu. Vedle zdařilé zápletky vyniká tento detektivní román mistrným prokreslením charakterů, zachycením života na Novém Zélandu za 2. světové války a překrásnými popisy novozélandské horské přírody. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64631/smrt-na-ovci-farme-64631.jpg 4.110

Roderick Alleyn 13.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Brána

Died in the Wool, 1944

Kniha Smrt na ovčí farmě

Chesterton
10.11.2017

Mě baví určitá poetika, atmosféra, styl vyprávění, postava inspektora a v neposlední řadě zápletky paní Marschové. Je to pro mne rodinné stříbro a "světlo na vodě" :))

Marla
15.10.2016

Tenhle díl s vrchním inspektorem Alleynem je typický špionážní román, na můj vkus trochu moc užvaněný, nicméně zabydlený tolika zajímavými lidmi, že se dobře čte, i když uhádnout vraha je v tomto případě docela jednoduché!