Smrt a tančící sluha

Smrt a tančící sluha https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8442/smrt-a-tancici-sluha-8442.jpg 4 12 3

Roderick Alleyn série

Další z detektivních příběhů slavné autorky, která připomíná brilantností dialogů Agathu Christie, se odehrává na anglickém panském sídle, odříznutém záplavami sněhu od okolního světa. Vraždu v nesourodé společnosti, kterou pozval na víkend excentrický majitel, opět suverénně vyřeší vrchní inspektor Scotland Yardu Alleyn, jenž se dopraví na místo i přes nepřízeň počasí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Brána

Death and the Dancing Footman , 1941

Marla
14.02.2022 4 z 5

Záplava sněhu, hromada divných hostů v divném sídle excentrického majitele. Nějak jsem celý případ vůbec nepochopila, ale četlo se to hezky.

anickalysano
16.08.2019 4 z 5

Pekne napsano, pripomina mi atmosferou Deset malych cernousku. Faktem ivsem.je, ze sem vraha odhalila o pul strany driv, nez se vubec stala vrazda. Bylo to napsano hrozne pruhledne a stop bylo prehrsel.

markyticka
05.12.2018 3 z 5

Detektivku jsem četla v rámci čtenářské výzvy - kniha poprvé vydaná před rokem 1950. Mám ráda knihy a styl Agáty Christie a Georgese Simenona, ale tohle nebylo úplně ono, nějak mi celé to odhalení zápletky nesedlo, i když alespoň vraha jsem odhalila správně. Možná to bylo způsobeno překladem. Nic jiného jsem od této autorky nečetla.

vraždy panství

Ngaio Marsh
novozélandská, 1895 - 1982
1972  79%Zpěv v rahnoví
1988  84%Poslední opona
1985  85%Třikrát superintendent Alleyn
1970  79%Vejde vrah
1995  78%Nedokončený portrét

Kniha Smrt a tančící sluha je v