Smrt za zimního slunovratu

Smrt za zimního slunovratu https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/9849/smrt-za-zimniho-slunovratu-9849.jpg 4 14 7

Roderick Alleyn série

Dějištěm románu oblíbené autorky klasických detektivních příběhů je typická anglická vesnice. Její obyvatelé se chystají oslavit zimní slunovrat starou lidovou pantomimou zvanou Tanec pěti synů. K hrůze diváků dojde při tanci k vraždě. Je povolán inspektor Alleyn, který vraha odhalí, a připojí tak ke svým úspěchům další. K poutavosti detektivky přispívá nezbytný milostný románek a četné místní svérázné postavy, zejména originální zámecká paní nebo všetečná Němka Bünzová, která se ze zvědavosti zaplete do nebezpečné hry... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Brána

Off with His Head / Death of a Fool , 1957

Aghatte
28.01.2022 2 z 5

Tento díl mě nebavil, důvod k vraždě neuvěřitelně pitomý, a neorientovala jsem se v těch postavách a provedení tance, kdo kde byl a jak byl zločin proveden jsem nepochopila vůbec
Folklor mě nezajímá a nebaví, tudíž to asi bylo tím.
I překlad byl poněkud svérázný, nemělo to obvyklou noblesu a zaváněl laciným přáním zalíbit se.
Paradoxně tento jediný díl mi roky chyběl a nemohla jsem ho sehnat, takže očekávání nebylo naplněno. S lehkým srdcem posílám knihu dál, chybět mi nebude, číst ji znovu nehodlám.

mataj
13.11.2020 4 z 5

Tato útlá knížka má poutavou atmosféru anglického venkova s velice svéráznými obyvateli. Celý děj se točí kolem tradičního, starodávného "Tance pěti synů", na konci kterého zůstane mrtvola - přímo při vystoupení před celou vesnicí. Bohužel některé rozhovory mi přišly docela chaotické a nesmyslné. Nicméně rozuzlení bylo určitě zajímavé.

gleti
13.02.2020 4 z 5

Vždy, když čtu detektivku od Marshové, mrzí mě, že není stejně známá jako její slavnější současnice Agháta. Ve všem se své proslulejší kolegyni vyrovná; neotřelé zápletky, platičnost postav.

Chesterton
30.05.2018 5 z 5

Atmosféra je hned po zápletce kouzlo této autorky :)
Autorka mého ❤️.

Lejdus
19.05.2018 3 z 5

Kniha mne zpocatku vubec nebavila. Hodne se rozebiral typ tance a duvody, ale kdyz se na scene objevili detektivove a probihalo vysetrovani, hned se knizka cetla lepe. Nicmene jsem ocekavala trosku neco jineho a lepsiho, proto hodnotim prumerne.

hana4834
16.02.2018 3 z 5

Zajimavé čtení na můj v kus moc pochmurné

Marla
19.10.2016 5 z 5

Bylo by zajímavé, někdy vidět Mardianský morris, kdyby existoval.....a opět moje milá Ngaio Marsh: zvláštní typy lidí, chmurné anglické počasí, zřícenina starého sídla v pozadí.....dobře se tyhle knihy čtou v nevlídném podzimním počasí!

vraždy anglický venkov folklór

Ngaio Marsh
novozélandská, 1895 - 1982
1972  79%Zpěv v rahnoví
1988  84%Poslední opona
1985  85%Třikrát superintendent Alleyn
1970  79%Vejde vrah
1995  78%Nedokončený portrét

Kniha Smrt za zimního slunovratu je v