Rod země a krve

Rod země a krve https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454896/bmid_rod-zeme-a-krve-EPj-454896.jpg 5 1508 358

Bryce měla perfektní život, skvělou práci a na programu jeden legendární večírek za druhým, jenže pak démon zavraždil její přátele a ona zůstala sama a zlomená. Když údajný zabiják skončí za mřížemi, ale zločiny pokračují, Bryce se sama pustí do vyšetřování. A hodlá se pomstít. Spolu s Huntem, padlým andělem obdařeným brutální silou, sestoupí do podsvětí města, které rozežírá temnota. Dokážou se zlu postavit dřív, než pohltí vše, na čem jim kdy záleželo?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , CooBoo

House of Earth and Blood , 2020

Aaron Lewis
Aaron Lewis
05.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Sakra… brečela jsem u toho. Toho bych se v půlce, kde to začalo být moc ňuňuňu, nenadála. Nejdřív, jak umřela Lehabah (krásné jméno) a potom s tou Danikou na konci… no, nemohla jsem si pomoc. Tomu se říká přátelství.

Z toho konce jsem nečekala nic, vůbec:P. Nic o Athiem, Micahovi, Danice a už vůbec mě nenapadlo to s tou hvězdou. Že Bryce bude něčím zvláštní, mi bylo jasné hned, ale takhle fakt ne. Za ten konec dávám 5. Protože mě ROZBREČEL!

Doufám, že Jesiba bude fajná, oblíbila jsem si jí. I Ruhna a Isaiaha. Snad tam budou nějaké tisícileté záhady apod.

Zajímavý svět, i to s těmi Asteri – koneckonců, musíte mít dobrého záporaka, abyste měli dobrý příběh. Bylo by hezké, kdyby měli nějaké lepší pohnutky, než jen jednoduchou tyranii. Něco nečekaného. Micaha jsem taky neodhadla. Chvilkami to bylo hodně zamotaný, hlavně s tím syntem (haha), čarodějce jsem ze začátku vůbec nevěřila, byla mi nějaká podezřelá, tak už vím proč:).

Určitě bude něco s Huntovým otcem, když se to tak hezky na konci nakouslo. Aidas bude taky ještě zajímavý. Budou hvězdné války?:)

Ti dva mě někdy štvali – raději bych, kdyby to bylo víc o fantasy a světě okolo a vícero lidí. Vím, že autorka psát umí (už z předešlých knih), to jejich hašteření bylo úsměvné, a ok, proč ne nějakou romantiku, na mě to bylo moc okaté. Ale je to jen můj vkus. Hunt si prošel peklem, ale člověk mu to tolik nevěří (jako některým jiným... ehm... mým velým oblíbencům... že Bouří požehnaný:)). A to, co se stalo Justiánovi a Vik, to bylo hnusný, to mě mrzelo. Doufám, že se o nich autorka ještě zmíní.

denniys
denniys
04.10.2021 5 z 5

Tohle mě neskutečně bavilo!!! Sarah potvrzuje, že vládne na poli "ženského fantasy".. není jediná věc, kterou bych knize mohla vytknout, snad jen to, že zatím nemá další díly.. knihu jsem měla doma přes půl roku a odkládala ji, protože jsem tušila, že po dočtení mi způsobí čtecí krizi, jakou mám po každé autorčině knize - neboť, co se dá číst po zavření takovéto knihy?

wotana
wotana
29.09.2021 5 z 5

Tak tohle byl zase nářez. Miluju tuhle autorku už aby byl další díl :-)

Nikusha
Nikusha
25.09.2021 1 z 5

Jako fakt? Tohle se prostě nedalo číst. Na konci věty jsem zapomněla co bylo na začátku. K uzoufání nudné.

bookbug_cz
bookbug_cz
20.09.2021 5 z 5

To, že jsem v poslední době propadla fantasy knihám, už asi víte. S. J. Maas na mě křičela z každé police v knihovně a knihkupectví – doslova! Ale každá kniha 700 – 900 stran? Jako fakt? Nikdy bych si nemyslela, že mě takové bichle dokážou zabavit a udržet pozornost až do samého finále příběhu. Ale stalo se. Příběh se točí kolem poloviční víly Bryce, které neznámý démon zabije prakticky všechny přátelé, které má. Událost ji zdrtí natolik, že během následujících 2 let v sobě zcela zadusila život. Kromě toho je také ukraden vílí artefakt Lunin roh a Bryce postupně zjišťuje, že tyto dvě události spolu souvisí. K pátrání po rohu dostane sexy ochránce Hunta Athalara a hra začíná. Rod země a krve obsahuje fantasy svět doslova na každém rohu. Jsou tu vlci, víly, čarodějnice, chiméry, upíři…možná trochu moc, ale když uhasíte plamen panického záchvatu z toho, že si ty všechny postavy a zápletky nepamatujete, tak se to dá zvládnout. Hemží se to tu sexy tvory. Doslova. Kluci s břišáky a holky v upnutých kostýmech bůh ví z čeho. Žádný normální člověk, což mě trochu mrzí, ale budiž. Musím říct, že každá kapitola v sobě skrývala překvapení. Bavilo mě to a celé se to četlo tak nějak samo. Maas má talent donutit čtenáře číst dál a dál. Vytvořila svět plný magie, kouzelných tvorů a relikvií. K tomu přidala charismatické hlavní postavy s pěknou vyřídilkou, u které jste se prostě museli smát, a přisypala trochu chemie, která fungovala až zatraceně dobře.

Dle mého názoru má kniha uzavřený konec. Všechno do sebe zapadlo jako puzzle. Každopádně stránka a půl na konci této rozsáhlé knihy značí, že se přeci jen dočkáme nějakého dalšího pokračování. Druhý díl série by měl vyjít v únoru 2022. Tak uvidíme, kam to bude dál směřovat.

nikiss76
nikiss76
08.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Jako vždy, to co vyjde z pera PANÍ autorky je jednoduše skvost. Nová a úplně jiná série než všechny předchozí a stejně dokonalá. Miluju všechny knihy S. J. Maas a to stejné musím říct o knize Rod země a krve. Zprvu jsem si říkala, že Bryce bude nafoukaná pařmenka, která žije ve své malé bublině, ovšem s ubývajícími stránkami jsem uviděla její skutečnou osobnost. Bryce se mi dostala pod kůži svou oddaností k přátelům, ochotou riskovat vše pro ty, které miluje, ostrovtipem a odstřelovačskými schopnostmi. Bavila mě slovními přestřelkami s Huntem celých 800 stran. Další postavy jako Rhun, Synrix a Lele byly také výborné.
S. J. Maas mě opět několikrát velmi šokovala tím, jak měla vše dokonale promyšlené jako například úkrytí Lunina rohu, naprosto skvělý boj Bryce s Micahem, strhující Bryceno Podroužení a v neposlední řadě odhalení, kdo skutečně Bryce je.
Během čtení jsem několikrát brečela, pousmívala se a zadržovala dech.
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, doufám, že to bude co nejdříve.

miiiiiinka
miiiiiinka
07.09.2021 5 z 5

Maasová trochu změnila styl a stejně jí to vyšlo. Kniha je napínavá, promyšlená, vtipná - zkrátka jí nic nechybí. Moc doporučuji.

AKrasnicka
AKrasnicka
27.08.2021

Skvělá knížka! Potom, co SJM vydala ACOFAS, tak jsme se trochu všichni báli, že to s jejími knihami půjde z kopce, ovšem touhle zcela novou sérií to zachránila. ACOSF, který vyšel tento rok, laťku také drží. V téhle knížce se setkáváme s poměrně originálním nápadem zkombinování fantasy, jak ho od SJM známe, s dnešní moderní dobou a žánrem detektivky a přestože má kniha téměř 800 stran, nikde jsem neměla pocit, že to autorka pouze natahuje. Četla jsem již dvakrát a vřele doporučuji každému

tessalovesbooks
tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Tohle bylo fakt skvělý! Půlměsíční město bylo přesně tak úžasné, jak jsem od nové Maasové očekávala. Dopodrobna propracovaný fantasy svět, skvělá zápletka, super chemie mezi dvěma hlavními hrdiny a hlavně to bylo hrozně čtivý. Jako jo, pokud máte Maasovou už hodně načtenou, tak zde najdete nějaké podobnosti s jejími dalšími knihami, ale to mi vůbec nevadilo, a troufám si říct, že tohle je jedna z jejích nejpovedenějších knih. Co musím pochválit je ten opravdu dokonale promyšlený fantasy svět, ve kterém najdete všemožné nadpřirozené bytosti, a který je zároveň částečně propojený i s tím "naším" světem, což mi přišlo jako skvělý nápad. Postavy mi taky hrozně moc sedly, Bryce s Huntem byli skvělá dvojka a u těch jejich dialogů jsem se nasmála jako dlouho u ničeho. Hodně jsem si oblíbila i Ruhna, u kterého doufám, že mu dá autorka v dalších dílech více prostoru. Taky se mi líbilo, že ačkoliv je převážná část příběhu založena na romantické lince, tak je kniha žánrem spíše detektivka, což je něco, co není u Sarah J. Maas úplně zvykem, ale doufám, že v tomto žánru bude pokračovat, protože jí hrozně moc sedl. Jediné, co bych vytkla, je to, že ze začátku jsem byla hodně zmatená v tom jejich světě, protože tam bylo hrozně moc informací najednou a myslím si, že by se to dalo podat i nějak srozumitelněji, a pak mi taky vadilo, že občas se to hodně táhlo a podle mě by vůbec nevadilo, kdyby se to trochu zkrátilo a proškrtalo.

4,5⭐/5⭐Pokud chcete nějakou pořádnou propracovanou fantasy, tak vám Půlměsíční město moc doporučuji.

Za knihu děkuji Albatros Media

Kat9
Kat9
11.08.2021 5 z 5

Překvapilo mě, jak jsem na tuto knihu v průběhu čtení měnila názor.
Nebyla dokonalá, ale přece v sobě měla něco, co mě teď po dočtení donutilo dát plný počet.
Rozhodně souhlasím s tím, že tam byli všichni až moc dokonalí, svalnatí, krásní,... Taky se postavy na to, že mají už blíž ke třiceti než ke dvaceti, chovaly moc pubertálně. Taky se tam mluvilo sprostě víc než dost, i ve chvílích, kdy to podle mě do děje nesedělo a bylo to spíš rušivé. Kniha mohla být o dost kratší, přišlo mi, že se uprostřed pořádně nic nedělo.
Ale přesto, detektivní dějová linka byla dost zajímavá a podle mě i originální a překvapivá. Strašně moc se mi líbilo, že zde bylo vyzdviženo přátelství a ne láska, jak to obvykle bývá. A ke konci to bylo vážně dojemné. Došlo k mnoha zvratům - v jedné kapitole se něco stalo a za pár dalších se to vyvrátilo. Byla jsem nakonec i překvapená. Také se mi líbily různé bytosti, i když to zřejmě bylo trochu překombinované, bylo to zas trochu něco jiného a bylo to hezké.
O knihu jsem původně ani moc zájem neměla, přišlo mi, že je zbytečně přechválená. Teď ale chápu, proč se to tolika lidem tak moc líbilo.
A tak nakonec i já v tuto chvíli dávám plný počet, i přes ty chyby, na základě celkového konečného dojmu, který je více než pozitivní. Jsem zvědavá na pokračování - ta u této autorky prý bývají i lepší než jednička, tak se je určitě na co těšit.

Vjeerus
Vjeerus
09.08.2021 5 z 5

První info: NEčtěte anotaci! Fakt, budete víc zírat, budete v šoku, ale náramně si to užijete.

Kniha se hemží spoustou sexy borců s pekáčem buchet. A to tak moc, že člověk přemýšlí, jak vůbec můžou poznat, kdo je sexy, když tam neexistuje nikdo průměrného vzhledu, natož pak nějaký kyprý člověk.
Docela dlouho mi trvalo si zvyknout na svět. Představa půl víly, která si dělá selfie s andělem, který čístí záchod je divná a zároveň skvělá. Protože proč by nemohli fantasy bytosti žít v našem světě a mít normální povinnosti a zábavu jako obyčejní smrtelníci?
Když už jsme u bytostí. Je to fantasy, to ano, ale tolik různých ras je možná až příliš a nejspíš by stálo za to některé vynechat. Stejně mají všichni pekáč buchet a jsou jak přes kopírák :D.

Děj obsahuje několik dech vyrážejících zvratů (znova připomínám, nečtěte anotaci!), stejně tak i několik běžných scénářů známých už z tolika knih vydaných před touto.
SPOILER
Proč prostě obyčejná holka bez moci nemůže zůstat obyčejná a musí z ní být super nadupaná hrdinka, která svou mocí předčí i samotného krále víl? - Kdo by to čekal, že?
KONEC SPOILERU

Co považuji za top strop z knihy jsou emoce, vztahy a celkově vývoj postav. Postupné odhalování, jak moc různých cest vede k vyrovnání se se smrtí blízké osoby, jak krátká cesta vede k emočnímu zhroucení, možná až k depresím. Co žene lidi k pomstě a nenávisti. Jaký vliv má na člověka moc a jak ji bude využívat ve společnosti. Jak silné může být pouto přátelství a jakou moc mají tajemství. Tohle všechno dokáže autorka podat tak bravurně - ne nijak složitě, ale ani ne plytce.

Celkově i přes několikrát nadzvednuté obočí (Další sexy borec?, Jak teda sakra funguje magie?...) se mi kniha četla skoro sama. Příběh jsem si naprosto užila a celkově to prostě nějaký smysl dává a úplně nelogické skoky zde nejsou. K rychlému čtení napomáhají i krátké kapitoly. A epilog je vyloženě za trest, když není po ruce další díl, protože tolik vyvolaných otázek na poslední stránce a půl?

NelaLantsov
NelaLantsov
05.08.2021 5 z 5

I když je tomu asi těžké uvěřit, tohle byla moje první kniha od Maasové, kterou jsem četla. Která mě vůbec zaujala. Už delší dobu se chci pustit do Skleněného trůnu (v září vychází box všech dílů, tak to bude jednoduché) pustit. Chci pochopit, co na tom všichni vidíte.
Ale zpátky k Půlměsíčnímu městu. Kniha byla úžasná a zabavila mě i při plnění samotky z Třech orlích per (skautská výzva, v podstatě 24h mlčení, 24h hladu a 24h samotka). Měla jsem ji půjčenou z knihovny, ale určitě si ji chci koupit. Bryce byla skvělá, Hunt také a všechny postavy byly propracované. Jen některé by potřebovaly větší vysvětlení, ale to asi druhý díl napraví.

SPOILER:
Každopádně už od asi sta stránek nebo prostě těsně po smrti Daniky jsem předvídala, že B bude ovládat světlo. Já nevím, asi to mám z Griši zafixované, ale přísahám, že jsem to věděla. Přesto mě konec překvapil.
KONEC SPOILERU

Upřímně mi to nepřišlo nějak moc víc než ya. Jak říkám, od SJM jsem nic nečetla, ale třeba v Kdybych tě našla (to mě napadlo teď, bude jich víc) jsou „erotické“ scény psané cca stejně do podrobna. Ale tady to asi čekáte, takže vám to přijde míň. Dám vám spoiler. Nemusíte se bát, za celou knihu spolu hlavní hrdinka a její love interest ani jednou nespali. ️️️️️/ ️️️️️

FlexiMZ
FlexiMZ
30.07.2021 4 z 5

Přemýšlela jsem, jak mé pocity a dojmy z této knihy popsat. Autorka nám tu představuje zajímavou směs fantasy zasazené do relativně moderní doby. Najdeme tu v podstatě všechno od magie, nejrůznějších starých artefaktů a všech tvorů a ras, které z fantasy knih známe (andělé, víly, chiméry, vlkodlaky a upíry - v tomto díle tzv. měniči atd.), až po auta, vrtulníky, bojové tanky a situace typu: anděl si vytáhne z ledničky vajíčka, usmaží si je na pánvičce ke snídani a udělá si u toho selfíčko. Takhle to zní trochu jako bizár a ano, chvíli trvá, než se čtenář začte a pochopí, jak tento svět typu 2v1 vlastně funguje. Nejdřív sem byla zmatená a pak postupně čím dál víc nadšená z toho světa, který tu autorka vymyslela. Za mě lepší svět než Dvory. Půlměsíční město mě po této stránce - i přes ten bizár - fakt sedlo o dost víc. Během čtení některých scén mi hlavou současně létaly tyto dvě absolutně odlišné myšlenky, které nejspíš i dost vystihují moje rozporuplné pocity po dočtení: "To bylo tak boží a úplně jak psaný mě na míru ta scéna, to tam přesně pasovalo toto!" a hned současně s tím: "WTF? To si u toho psaní házela kostkou a solila tam jednu věc za druhou podle toho, co jí zrovna padlo?". Jak říkám, prostě trochu bizár, ale člověk k tomu asi musí tak přistupovat, když tuto knihu otevře a pustí se do ní. Je to pohádka pro dospělé. Tentokrát se autorka zaměřila víc na akčnost a napětí a odpustila si ten přehršel sexuálních scén jako bylo třeba ve Dvorech. Tady se sice nějaká také objevila, ale v těch skoro 800 stranách je to doslova zanedbatelné množství. Když se ještě vrátím k ději, líbila se mi ta thrillerovo-detektivní linka o pátrání po vrahovi a v kombinaci s tím zbytkem se mi to moc líbilo. Ale bohužel, konec, ten to trochu zabil. Rychlé a vyřešené v podstatě lusknutím prstu a to už jsem autorce bohužel nežrala. Velké plus ale vidím v tom, že ač jde o první díl série, končí to uzavřeně a nepotřebujete vlastně číst pokračování, aby jste se dozvěděli víc.
PS: Syrinx byl nejúžasnější a hned bych si ho vzala domů. A věřte tomu, že vy taky!

Knihoholka.
Knihoholka.
27.07.2021 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se řádně začetla, ale po 200 stránkách to byla bomba! Bryce mi byla velmi sympatická. Laškování mezi ní a Huntem mě bavilo a vždy mi vykouzlilo úsměv na tváři. Zápletka byla dobře zamotaná, jak to má Maas ve zvyku, sice některé části rozuzlení byly průhledné, ale i tak se mi to líbilo. Opravdu jsem měla chuť knihu na začátku odložit, jsem ale ráda, že jsem to neudělala. Plus ta obálka je skvostná

Christine-Marie
Christine-Marie
24.07.2021 3 z 5

S novou knihou od S. J. Maas jsem vůbec netušila, do čeho jdu/co mám očekávat. Věděla jsem, že se má příběh odehrávat v moderním světě s mrakodrapy a bůhví čím. Přesto mi dalo krapet zabrat, než jsem se v Půlnočním městě zorientovala a navykla si, že Sarah nepíše o klasické (dejme tomu) 'fantasy ze středověku'. Navíc, motala jsem se v tom, že jde vlastně o urban fantasy a přesto je svět inspirovaný starověkým Římem. Co mi dalo zabrat víc, než jen urban prostředí, byl... Celý popis. Přehnané, dramatizované, emocí napěchované klišé. Ale postupem času (když už si na svět plných nejmocnějších a nejkrásnějších postav, krát na druhou zvyknete a přestanete si klepat rukou na čelo) mi děj přišel zajímavý. Protože je to prostě Sarah J Maas, která má vše do puntíku promyšlené, občas vám ukápne slza dojetí a které v zápletce vše dokonale zapadá. Jen mi přišla škoda, že se ani tak moc dopodrobna nepopsal dvůr pod řekou a čtvrt kostí. Snad v příštích knihách. Protože ať to bylo, jaké to bylo, četlo se to dobře, mělo to spád, dávku kreativity (někdy až moc) a po epilogu jsem byla zvědavá, jak bude příběh pokračovat dál. Přesto musím dát pouze tři hvězdy.

vladka7410
vladka7410
15.07.2021 5 z 5

Ze začátku jsem trochu bojovala s krkolomným začátkem, kdy bylo představeno hodně postav a popsán svět, abychom se v něm vyznali. Po těžším úvodu pak přišla neskutečná jízda a už jsem se nedokázala od dané knížky odtrhnout. Vtáhne vás do děje a už nepustí. Postavy jsou skvěle napsané a neodhalí nám jejich plné charaktery hned, ale poznáváme a zkoumáme je postupně. Proto hlavní hrdinka Bryce byla pro mě neskutečný nezmar a překvapovala mě do samotného konce, kde už jsem skoro nedýchala. Kniha obsahuje vše, co je k uspokojení čtenáře fantasy potřeba - akce, velká dávka humoru, sarkasmus, napětí, tajemství, romantika, magie a hrdinové, kteří se vám dostanou pod kůži.

aquaver
aquaver
13.07.2021 5 z 5

S. J. Maas patří mezi moje nejoblíbenější autory, takže mě tato její nová kniha rozhodně nesměla minout. Stránky ubíhali rychle a než jsem se nadála byla jsem u konce (měla jsem to přečtené během tří dnů). Postavy Bryce, Daniku, Ruhna, Hunta, Lehabahu, Syrinxe, Connora jsem si oblíbila, proto mě mrzí, že některé už tam nebudou. Což mě přivádí k tomu, že ta anotace toho celkem dost prozrazuje. Naštěstí v mém případě jsem na tu anotaci pozapomněla, než jsem se ke knize dostala, za což jsem opravdu ráda. Až na ten rozjezd není možnost se nudit, protože tam je zvrat za zvratem, které dokáží překvapit. Jen tedy nevím jestli vydržím čekání na další díl. Určitě doporučuji těm co mají rádi ostatní knihy od SJM, ať už to je trůn či dvory.

EliškaHavlová
EliškaHavlová
12.07.2021 5 z 5

Ze začátku mi knížka přišla dost těžko uchopitelná. Nedokázala jsem si představit kombinaci fantasy a moderních technologií ala 21. století. Dále mě dost mátla různorodost obyvatel a vzájemná hierarchie.
Ale jak už jste se tady jistě dočetly, po 200 stránce se děj rozeběhnul a nepřestával překvapovat. Snad jedinou věcí jsem si již od půlky knížky byla, co se konce týče, jistá... ale to vám nebudu prozrazovat.
Jakožto citlivá duše jsem si i párkrát poplakala a často žasla nad spletitostí celé situace... a ten epilog? Jakože, co to ksakru bylo?
No mohu to celé ukončit jedině tím, že... Na druhý díl se těším už teď. Pevně doufám, že bude stejně dobrý jako ten první, ale to u této autorky nepochybuji.

Hellothere
Hellothere
08.07.2021 4 z 5

(SPOILER) No, wow. Tahle kniha u mě vyvolala neskutečně moc pocitů. Začátek byl zvláštní a taky jsem kvůli němu odebrala jednu hvězdu. Byl hrozně zmatený, bylo tady až moc informací a i na konci knihy jsem vlastně pořád nechápala všechny hodnosti a tu hierarchii co tam byla. Kniha se liší od jiných jejích knih tím, že nejde pouze o nový svět, ale o celou novou planetu. Každopádně od nějaké stránky 200 to začalo být lepší a trošku si to sedlo. Děj začal odsýpat a už se tam konečně něco dělo. Hunt byl skvělý, k Bryce mi ta cesta trvala trochu déle. Koho jsem si ale neskutečně zamilovala tak byl Syrinx, Jesiba a Lehabah. Danika si taky našla v mém srdíčku místečko. A ten konec byl skvělý, takových emocí.

Vůbec jsem to nečekala. Bylo to neskutečné, ale jako kdy jsem se neskutečně zasmála bylo, když Bryce vysávala popel mrtvého, to bylo dobré.. Ale taky jsem hrozně často brečela. Prostě konec pecka. A epilog tak jako, co to ksakru bylo?! No potřebuji další díl. Maasová se s detektivní dospělou fantasy poprala velmi dobře a s grácií. Takže za mě ANO, ale dejme tomu začátku čas a pokud vás bude Bryce na začátku vytáčet stejně jako mě, tak vydržte, bude to lepší.

Calwen89
Calwen89
29.06.2021 4 z 5

Na nový svět Sarah J. Maasové jsem si musela delší dobu zvykat. Ta kombinace víly s mobilním telefonem v ruce mi nějakou dobu nedělala příliš dobře. Nicméně po prvotním šoku se člověk snadno začte a později mu to už ani nepřijde. Jednu hvězdičku strhávám ale za zbytečně natahovaný děj. Ta bichle by rozhodně mohla být poloviční, nemůžu říct že některé kapitoly byly vyloženě vycpávkové, ale jejich podstatu autorka rozložila zcela zbytečně do dalších 5 kapitol.