Šarlatová touha

Šarlatová touha https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80655/sarlatova-touha-80655.jpg 4 6 1

Rod Fennellů série

< 4. díl

Románem Šarlatová touha pokračuje rodinná sága baronských rodů Fennellů a Gosforthů, odehrávající se na severu Anglie na sklonku třináctého století. Obě rodiny se sice těší přízni krále Edwarda I., své zápasy o udržení vlivu a zajištění příjemné existence si však musí vybojovat samy. Doba je značně nejistá, po smrti slabého krále se ujímá vlády rázný panovník a šlechtici, obávající se o své výsady, se začínají bouřit. Ke vzpouře proti autoritám dochází také v obou rodinách: Dospívající synové a dcery se už nechtějí podřizovat vůli rodičů a své životní partnery si hodlají vybrat sami. Lásky si už našli, dokáží si je však také vybojovat?... celý text

moudivlacek
19.09.2015 5 z 5

Tento poslední díl jen vlastně shrnuje osudy dvou silných rodů Fennellů a Gosforthů, Dává se zde dohromady poslední dvojice, Série končí svatbou posledního svobodného muže. Všichni mají své protějšky, své lásky, které chtějí bránit před celým světem. Celá série je moc pěkná.
Škoda jen, že se neustále něco opakuje z předešlého dílu. Dle mého úplně zbytečně.

Elizabeth O'Hara
skotská, 1964