Rod Astrophytum

Rod Astrophytum https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161800/rod-astrophytum-161800.jpg 5 3 1

Azmodan
Azmodan
27.10.2019 5 z 5

Pro člověka zabívajícího se rodem Astrophytum naprostá nutnost. Kniha se zabívá zejména původem jednotlivých druhů Astrophyt a také jejich křížením. Jen okrajově se zabívá pěstováním, což je dle mě škoda, ale patrně si v základu nekladli oba autoři vytvořít příručku úspěšného pěstitele, ale badatelskou publikaci prezentující jejich výzkum a jeho závěry. Kniha je výjimečná zejména svou hloubkou. Jen považme, že do reedice této knihy by přibyl jediný přírodní druh a to caput-medusae. Pro člověka, který koupil svůj první kaktus a hledá informace o jeho pěstování je kniha bezcenná. Vzhledem k tomu, kdy kniha původně vyšla (v německém originále) je na dnešní dobu také napováženou většina fotek, které v "HD" a "4K" době působí jako černé čmouhy... Vědeckou a informační hodnotu knihy to však nijak nesnižuje.
Knihu doporučuji všem lidem, kteří chtějí o rostlinách vědět víc než jen kdy je zalít a kolik slunce a tepla snesou.

kaktusy

Autoři knihy