Rod Aba I.: Šľachtici z Drienova: Uhorská šľachta v období stredoveku III.

nehodnoceno
Rod Aba I.: Šľachtici z Drienova: Uhorská šľachta v období stredoveku III. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510966/bmid_rod-aba-i-slachtici-z-drienova-uhor-CJP-510966.jpg 0 0 0

Vedecká monografia skúma príbehy členov jedného z najzámožnejších rodov v Uhorskom kráľovstve, rod Aba, počas 13. – 14. storočia. Rod Aba bol veľmi početný a medzi jeho členmi bolo veľa významných mužov. Preto si jeho spracovanie vyžiadalo viac dielov. V prvom dieli rodu Aba sme sa zamerali na drienovskú líniu rodu. Rodina zbohatla predovšetkým z mýtnej stanice, ktorú vlastnila medzi Košicami a Prešovom, na frekventovanej obchodnej ceste, vedúcej tadiaľto do Poľska a odtiaľ ďalej na sever. Abovci z Drienova bojovali, obchodovali, rozširovali a zúrodňovali svoje majetky a na ochranu svojej rodiny a svojho bohatstva na nich vybudovali dva hrady.... celý text

aristokracie, šlechta Uherské království šlechtické rody Šariš

Matúš Smoroň
slovenská, 1985
2015  %De genere Thekule: Uhorská šľachta v období stredoveku I.
2018  %Rod Aba I.: Šľachtici z Drienova: Uhorská šľachta v období stredoveku III.
2016  %Rod Merše: Veda a výskum Uhorského kráľovstva v stredoveku: Uhorská šľachta v období stredoveku II.

Kniha Rod Aba I.: Šľachtici z Drienova: Uhorská šľachta v období stredoveku III. je v