Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 569 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

Angelicca
13.11.2020 5 z 5

Skvělá knížka ze zimního a vánočního období. Hezky se mi četlo právě v tomto čase. Celkový příběh byl zajímavý a určitě si ráda přečtu i jiné knihy od tohoto autora. Doporučuji!

KatyM.
13.11.2020 1 z 5

Nemohu hodnotit nějak jsem se nedokázala začíst.

Mandlevest
07.11.2020 5 z 5

Asi do poloviny knihy jsem si říkala, že tato psychologicko-vztahově laděná detektivka není špatná, ale Podzimní případ se mi líbil více. Ale...potom nabere neuvěřitelný spád, graduje a čte se čím dál lépe, aby byla korunována absolutně skvělým finále. Emotivní konec, absolutní paráda. Jednoznačně doporučuji, tohle je také trochu jiná detektivka, která Vás , navzdory žánru, vezme za srdce.

dyger
07.11.2020 5 z 5

3 dny a musí člověk jít dál... Velice dobře se mi četla, vřele můžu doporučit ????

dia.riedl
30.10.2020 4 z 5

Čekala jsem od knihy žánrově spíš detektivku, tady šlo spíše o odkrývání vztahů, ale i tak jsem si knihu moc užila. Všechny postavy byly dobře vykreslené, překvapení na konci jsem přešla trochu rozladěná, za mě by to mohlo mít jiné rozuzlení. Také, a to hlavně v druhé půlce knihy, mi některé scény nebo detaily v zápletce připomínaly Muži, kteří nenávidí ženy (u jedné scény fakt nešlo jinak)
Za mě ale super čtivá a celkem napínavá kniha.

Poandré
28.10.2020

Tak jasně, že jsem očekávala od tohoto autora nějaký ten zvrat na závěr, ale tohle teda byl megazvrat. Za mne 5*.

RADOST
17.10.2020 3 z 5

Zkoumání vlastních "puberťáckých" prožitků s tragickými následky v konfrontaci s posuzováním téže události o třicet let později. Dospělýma očima. s novými prožitky i zkušenostmi. Napsáno s tajemným podtextem, nastupují nové nebezpečné situace. Pachatel se hledá těžce, na povrch vyplouvají kdysi neviděné skutečnosti. Jenže vše je jaksi zdlouhavé, stokrát opakované a zdůrazňované, zbytečně natahované. Proto ubírám jednu hvězdičku.

BlackFun
13.10.2020 5 z 5

Fíha. Nečekané. Překvapující. Musím však přiznat, že mi docela trvalo než jsem se pořádně začetla. Ale v okamžiku, kdy jsem se začetla, tak jsem byla ztracená. Už mě příběh nepustil. Doporučuju přečíst, za mě nejlepší počin od autora. A ten konec... smekám!

lucakuca
13.10.2020 4 z 5

Jako v cukrárně, kdy doslova "žeru" střídání chutí příběhů v jiných časech. Když je rok 87, chci jen rok 87. Když je "teď", chci zas jen "teď". Co je větší mňamka? :-)

rodak
21.09.2020 4 z 5

Pro mě standartní detektivní příběh vracející se opět do minulosti s nečekaným a řádně zamotaným závěrem.

Vlcice72
18.09.2020 5 z 5

Tak mám za sebou 3.roční období a musím se přiznat, že nejvíce se mi líbil předchozí Podzimní příběh. Zimní oheň se dlouho rozhoříval a já jsem byla přesvědčena, že na 5 hvězdiček to tentokrát nebude. Závěr mé hodnocení ale výrazně ovlivnil. Jeden ze zvratů jsem tušila, další pro mne ale byly překvapením a umocnily tak celkový dojem.
Moc se těším na závěrečný příběh.

Květ
16.09.2020 4 z 5

Touto knihou doslova prosvištíte, děj je svižný, poutavý, lehce se čte. Krátké kapitoly, střídání děje v minulosti a současnosti, obojí stejně zajímavé a napínavé. Po třiceti letech od neštěstí se Laura vrací na pohřeb své tety. Děsivé vzpomínky na požár, při kterém uhořela její kamarádka a se kterými bojuje doteď, se vybavují a Laura navíc zjišťuje, že smrt tety možná nebyla jen náhodným neštěstím. Začíná pozvolna pátrat na vlastní pěst...

Dajine
13.09.2020 4 z 5

Fajn čtení, dvě dějové roviny jsou přehledné, příběh do sebe pěkně zapadá.

Dresia
12.09.2020 3 z 5

Určitě dobře napsané, ale mě holt severské detektivky definitivně neberou, už to ani nebudu zkoušet.

marci8
30.08.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Skvěle napsané, napínavé, mnoho zvratů a překvapení a výborná zápletka. Četla bych ji znovu, když už vím...

Jiparis
19.08.2020 4 z 5

Zajímavý příběh umístěný do neobvyklého místa. Vtáhlo mě pátrání po minulých citech, křivdách a vztazích. První část mi připadala dost rozvleklá, druhá vše napravila a rozuzlení bylo nečekané.

anája
17.08.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaná kniha, plná napětí a zvratů. Jedna z nejlepších co jsem poslední dobu četla.Doporucuji!!! Každý díl se dá číst samostatně. Dvě dějové linie, které jsou tak napínavé, že musíte dočíst!!!

hs777
14.08.2020 5 z 5

Po Podzimním příběhu jsem se hned pustila do dalšího dílu - Zimního ohně, který byl neméně skvělý. Autor velmi rád kombinuje dvě časové roviny, ze kterých umí brilantně přecházet, takže je vám vlastně jedno, kterou linku čtete, obě jsou nesmírně napínavé. Jeden zvrat jsem čekala, ty další už byly překvapením. Všem doporučuji.

Mesicnililie
06.08.2020 5 z 5

Úžasná, skvělá, nápaditá!
Napínavé čtení až do samého konce. Skvělá zápletka.

Šánka
02.08.2020 5 z 5

Výborná kniha ! Vlastně bych mohla opsat minulý komentář k nedávno přečtenému předešlému dílu série :-).
Autorovi se totiž podařilo úspěšně zopakovat téměř stejnou kostru příběhu jako u Podzimního případu a jen ji obalit novými postavami. I tentokrát mě tento příběh neskutečně bavil, bleskově se četl, napínal, a v závěru plném zvratů mnohokrát překvapil. Ten závěr byl vynikající !!!
Velkým plusem této série je, že každý díl je uzavřený a dá se číst samostatně.
Opravdu skvělé čtení, doporučuji !