Zimní oheň

Zimní oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424019/bmid_zimni-ohen-vMJ-424019.jpg 5 569 175

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Vintereld , 2018

astra3
08.10.2021 5 z 5

Zajímavý příběh. Už mi chybí poslední díl. Čtivé, napínavé, psychologické.

Nunynka
26.09.2021 4 z 5

Příběh byl skvěle vymyšlený a hlavní hrdinka mi byla moc sympatická. Děj mě chytl,ale potom nějak zadrhával. Bylo to takové zdlouhavé. Ale rozuzlení za mě super. Pořád jsem si říkala,že je to přece jasné,jak to bylo a jak to skončí,ale autor překvapil. Takže ve finále jsem s knihou spokojená.

Anette99
17.09.2021 5 z 5

Tato série se mi zamlouvá čím dál víc. Škoda, že už mi k přečtení zbývá pouze jeden díl. V každé knížce ze série hraje důležitou roli nějaké hodně staré tajemství, nevysvětlené zmizení, smrt nebo jiná událost, a také složité rodinné a místní vztahy, boj o moc, vliv, pozemky a peníze. Je to zase jiné, než jsem (nejen) u severských detektivek zvyklá. Případy většinou vyšetřují obyčejní lidé, kteří sami bojují se svými démony. Kniha se četla dobře a plynule, postavy byly sympatické a tentokrát jsem neuhodla, jak to všechno je.

martineden
29.08.2021 5 z 5

Zimní oheň mi zbýval v této sérii jako poslední. Je pravda, že díky předchozím knihám jsem trošku poznala, že ty rodinné a přátelské vztahy nám zase zamíchají kartami, ale pořád se jedná o hodně dobré čtení!

Janahan
17.08.2021 5 z 5

Tak toto se mi hodně líbilo, napínavé až do konce. I když si člověk myslí, že už ví, jak vše bylo, nakonec je všechno zase úplně jinak. Ještě mě čeká "Jarní oběť " ale z těch tří ze série, které jsem zatím přečetla, je tato jednoznačně nejlepší.

Světluška4
04.08.2021 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Kniha hezky plyne, ale konec nabere na obrátky a knihu jsem nedala z ruky dokud jsem jí nedočetla. Celá serie se četla dobře jediný problém jsem měla se jmény. Serii doporučuji.

derminator
31.07.2021 5 z 5

wow, tato kniha je naprostá bomba od začátku do konce. Když už si myslíte jo vím, kdo to udělala! Tak se šeredně zmýlíte. Kniha je napínavá až do úplného konce a tam se dozvíte překvapivé rozuzlení! Kniha mnohem lepší než Jarní oběť! Přečtěte a neuvěříte kdo je vrah i žhář já jsem nevěřil! Knize dávám 90% a hodnotím jako výbornou!

GYROTOURBILLON
29.07.2021 5 z 5

Moje třetí setkání s autorem. Těším se ještě na Jarní oběť.

Eduarda
09.07.2021 4 z 5

Všechna "Roční období" jsou tak skvěle napsaná, že je mi vlastně líto, že Anders de la Motte nepíše i jiný žánr, než krimi. Baví mě ta magie, atmosféra, nálada, vyvolaný pocit... a detektivní zápletka je tak trochu už jen bonus, kterému leccos odpustím.

J.x
08.07.2021 5 z 5

Tahle knížka byla první, kterou jsem od autora četla a už se nemůžu dočkat dalších. Děj mě tak vtáhl, že jsem si připadala, že jsem součástí příběhu. Skvěle promyšlené.

Kizuizi
18.06.2021 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý a perfektně zpracovaný příběh, ze kterého místy až mrazí. Kniha sleduje dvě časové linky – současnou, a také minulou, která popisuje veškeré události z toho neštastného roku před třiceti lety. Díky tomu se perfektně seznámíme s hlavní hrdinkou Laurou (která si z té doby „odnesla“ mnoho jizev, a to jak na těle, tak i na duši), ale poznáme i její tetu a všechny kamarády z dětství. Čeká nás tak postupné odhalování temného tajemství, které bylo celých třicet let skryto.
A autorovi musím připsat bodík, protože mi dokázal zcela vyvrátit veškeré mé teorie a na konci mě vyloženě překvapil.

janastok
04.06.2021 5 z 5

Skvělé, další dobrý díl série. I když se v tomto příběhu v podstatě nic moc neděje, pomalu odhalované tajemství z minulosti vás chytí a nepustí až do samého závěru.

Calibra
22.05.2021 5 z 5

13/21 Mně se tahle série ročních období moc líbí. U každé knihy je skvěle popsáno prostředí a flashbacky přímo miluju! Uznávám, ze thriller by měl být asi napínavý, to jsem v příběhu moc nezaznamenala, ale to mi na ctenarskem zážitku nic neubralo. Škoda, že mě už čeká jen Jarní oběť….

zp87
12.05.2021 5 z 5

A sakra, tak tady bych dala nejradši 6 hvězd, už nějakou dobu mě kniha tak nezaujala a nešokovala.
Nejdřív mi trochu vadilo, že je to takové Light krimi čtení, jen jedna mrtvá a ještě to vypadá na skoro přirozenou smrt (jsem zvyklá na věští drasťárny typu Chris Carter), ale ona ta drasťárna přijde v té psychologické linii. A rozhodně to stojí za to.
Navíc většinou mám problém u skandinávských autorů se jmény osob a míst, špatně se mi pamatují a blbě se mi orientuje v příběhu, takže nemůžu říct, že bych se začetla hned.
Ale po prvních asi sto stranách (ty bych ocenila tak 3-4 hvězdičky), kdy se čtenář musí zorientovat v ději a přiznám se, občas mě rušilo skákání na současnost a zimu roku 1987, to začalo nabírat ten správný spád, od půlky knihy (kniha má 400 stran) jsem se nemohla odtrhnout a posledních sto stran byl hukot. Tak jsem se nemohla odtrhnout od čtení, že jsem zůstala na sluníčku déle, než by bylo vhodné a zaplatila jsem za dočtení knížky krutou daň, i Panthenol je na spáleniny slabý. Tak nějak vlastně držím basu s hlavní hrdinkou, dost příhodné. Popálená kůže je fakt masakr.
V psychologickém ohledu si člověk najde něco ze svého nitra u postav, takže mě hodně zasáhl Heddin příběh.

Spoiler:
Naopak jsem od začátku moc nesympatizovaka s Iben... Vlastně mi docela i vadila, navzdory tomu, co se jí stalo. A mému srdci se od samého začátku nelíbila ani Steph. Ha, jak zajímavé... No já bych si tyto holky za kámošky rozhodně nevybrala.

evikt
27.04.2021 4 z 5

Tak to byl sakra dobry zaver rocnich obdobi, prekvapeni na konci ze stranky na stranku a vzdy jen udiv.. ;) Anders je uzasny autor, jeho konce vzdy prekvapi.. Je videt ze ma talent

Havrnka
22.04.2021 5 z 5

Po přečtení (mohla bych napsat i "vdechnutí") této knihy se nedivím, že Andreas de la Motte patří ve Švédsku k těm nejčtenějším a nejoblíbenějším autorům krimirománů. V y n i k a j í c í !!!!

iveta3689
20.04.2021 3 z 5

Tato kniha je slabší, než autorovy předchozí. Moc snů, moc vzpomínek, málo děje. A odhalení v závěru, kdo je kdo, bylo dost přeplácané.

zdendula31
18.04.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha.

Lucieouje
06.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Dostala jsem ji jako dárek k Vánocům a během jednoho dne jsem ji přečetla. Příběh je velmi poutavý a čtivý - moc se mi líbil vývoj postav i následné rozuzlení příběhu. Neustále jsem přemýšlela, co se v osudný den mohlo stát a konec mě velmi překvapil. Jedinou výtku mám k nakladateli, který prozradil vývoj příběhu, když použil na zadní přebal knihy úryvek z jejího konce.

tulip131
07.03.2021 3 z 5

Laura a její příběh. Jizva po požáru, čistota, rodinné vztahy, ale všechno je jinak než se zdá. Nejlepší kamarádka, která zasáhne do děje, kamarád, ze kterého se stane více.