Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401760/bmid_podzimni-pripad-M9f-401760.jpg 5 655 205

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kalibr

Höstdåd , 2017

judith141
22.10.2021 5 z 5

Za mě naprosto úžasně napsaný příběh!! Střídání děje před třiceti lety a současnosti perfektně provedené, čtenář si neustále láme hlavu nad tím, co se opravdu stalo, kdo je viník a ne a ne na to přijít. No a když už se dočkáte toho konce, tak je to ...... Prostě si to přečtěte sami a uvidíte!

Lovana
21.10.2021 4 z 5

Konečně po delší době zase detektivní thriller, který mě vážně bavil. Ze začátku jsem měla malinko problém se začíst, ale pak už se příběh rozjel a já měla problém knihu odložit. Bavilo mě střídání minulosti a přítomnosti a byla jsem ráda, že kromě vyšetřování podezřelé smrti z minulosti byla do děje přidána i linka týkající se Anny. Annu jsem si velmi oblíbila a v tomto případě mě celkem mrzí, že v každé knize autora jsou jiné postavy a již se s Annou asi nesetkáme...
Kromě Anny tam bylo pár dalších postav, které jsem si oblíbila, ale daleko více takových, které jsem neměla ráda a nebo jsem (vzhledem k zamotanosti příběhu) nevěděla, co si o nich mám myslet...
Konec knihy byl skvělý, chvílemi jsem téměř nedýchala, jindy četla s otevřenou pusou a nakonec uronila i pár slz...
Podzimní případ byl za mě o dost lepší než Konec léta a už se těším na další knihy autora.

Hodnocení 4,25*/5*

alva1
20.10.2021 5 z 5

Jsem nadšená. Daleko lepší než první kniha v sérii. Rozhodla jsem se číst na základě vysokého hodnocení a na základě komentářů oblíbených čtenářů.
Skvěle propracovaný napínavý příběh odvíjející se ve dvou časových vláknech se závěrem velmi nečekaným.
Doporučuji. Přečtěte si. Já si určitě přečtu další díl v sérii.

Kikuse13
13.10.2021 5 z 5

Skvělá knížka, čtivá a napínavá až do konce. Doporučuji

NADEI
02.10.2021 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Skvěle vystavěný příběh, kdy se prolínají události před třiceti lety a současnost v sychravém podzimu. Co se tenkrát stalo mezi maturanty a proč o tom nikdo nechce mluvit, poradí si Anna jako nováček mezi starousedlíky ? Super doporučuji !

Klára90
25.09.2021 5 z 5

Jo! Tohle byla skvělá knížka. Důkaz o tom, že se dá napsat hodně napínavý, čtivý a až mrazivý příběh i bez brutální vraždy. Knihy, kde se děj vrací do minulosti mám ráda, tahle byla povedena, navíc až do úplného konce jsem vůbec nevěděla, jak to celé skončí. Anna mi byla sympatická, celou dobu jsem ji fandila jak s řešením případu, tak i se vztahem k dceři.

ZuK1
18.09.2021 5 z 5

Výborně napsané, čtivé, napínavé ... a zvědavost co a jak se opravdu stalo mě nutila číst pořád dál a dál a měla jsem problém se od knížky odtrhnout ...

Čenichnaknihy
12.09.2021 5 z 5

Krásná obálka a skvělé ohlasy. Tahle švédská detektivka dlouho ležela na naší hromádce, kterou musíme co nejdřív přečíst. Její čtení nakonec vyšlo na jaro, ale vůbec to nebylo na škodu, protože venku lilo, fuelo, a tak byla iluze podzimní atmosféry dokonalá.

Knížka se rozbíhá v dvou časových rovinách. V roce 1990, kdy jeden členů mladé partičky vyplave mrtvý v lomu, u kterého skupinka kempovala. A pak o 27 let později, kdy přijíždí do města nová šéfka policie a zjišťuje, že tajemství kolem smrti tohoto mladíka tíží obyvatele i po tak dlouhé době. A chtě nechtě bude muset do starého případu zabřednout.

Často bývá prolínání časových rovin na škodu, ztrácíte se, nebo i zapomínáte, čím kapitola z jiné etapy končila. Tady se toho nemusíte bát, kapitolky jsou krátké a významově navazují tak, abyste plynule přeskakovali z příběhu do příběhu.

Anders de la Motte se po vzoru Vivaldiho zpracoval čtvero detektivek podle ročních období, tohle je druhá kniha ze série, se kterou teprve začínáme. A vylíčit podzimní atmosféru se mu povedlo skvěle.

Anna je skvělá hlavní postava, ze Stockholmu si na maloměsto přivezla vlastní tajemství, které vás také dlouho udržuje v napětí. A i když tak trochu celou dobu tušíte, jak to dopadne, stejně vás konec přinejmenším trochu šokuje.

J.x
26.08.2021 5 z 5

Já si knížky tohoto autora opravdu užívám, od začátku do konce. Skvělé, napínavé čtení. Těším se na další.

TerezaaBaarova
25.08.2021 5 z 5

*MOŽNÝ SPOILER*

Stejný scénář jako Konec léta, stejné promítání minulosti s přítomností, propletenec vztahů a situací, které vás nutí číst dál a každá kapitola končí v napjaté nebo vyhrocené situaci, takže chcete tu další přečíst rychle, aby jste se dozvěděli víc z té předchozí, ale to se nestane!
Autor nás pečlivě napíná. Takže z čtenáře se stává vynervovaný psychotik, co knihu nechce odložit! :) Poslední strany z bezmála 500 stránkové knihy má napínavé a akčnější rozuzlení a konec se nedá tak snadno vytušit, avšak dopadne obdobně jako předchozí kniha. Každopádně musím vyzvednout, že je o jistou míru lepší!!!

Bude mít další kniha podobný námět?

martineden
14.08.2021 5 z 5

Tak to byla tedy jízda! Motiv spolužáků, dávná přátelství, křivdy, a nakonec je to všechno úplně jinak. Těšte se! Přečetla jsem za jeden den a jdu na Zimní oheň.

astra3
25.07.2021 5 z 5

Takový "idylický švédský venkov". Líbilo se mi to, i když to byl spíš společenský román než detektivka.

Johanka1956
12.07.2021 5 z 5

Poutavý, napínavý román plný záhad a tajemství s neskutečným rozuzlením. Autor poutavě líčí událost ze srpna 1990 , která se opět otvírá až v roce 2017. Příběhem se nese tajemství policejní vyšetřovatelky Anny a její rozmlouvání s již mrtvým exmanželem Hakenem. Mohu jen doporučit. Super čtení!

kofola33
08.07.2021 5 z 5

S Podzimnim pripadem jsem spokojena, posledni knizka v serii rozhodne nezklamala. Ctive, krasny popis prostredi, uplne jsem to tam videla. Zamotany pribeh stary temer tri desetileti se rozpleta pomalu se vsemi zahadami, tajemstvim, pratelstvim, laskami, smutkem, zradou a nenavisti, vinou i chamtivosti. Za me 5*.

KKK
01.07.2021 4 z 5

Příjemná odpočinková.

Mindy
23.06.2021 3 z 5

První polovina knihy, kde se střídá minulost se současností, je strašně zdlouhavá, až v druhé půlce jsem se pořádně začetla. Hlavní vyšetřovatelka je fajn, další postavy moc sympatické nejsou. Na tak vysoké hodnocení mě kniha zklamala, obávám se, že bude brzy zapomenuta.

janastok
29.05.2021 5 z 5

Dobrá detektivka. Střídání minulosti a současnosti, trochu osobních problémů hlavní hrdinky, pomalu plynoucí děj, krásně vykreslené maloměsto, kde se všichni znají a trochu ( opravdu jen trochu!) napětí.

GYROTOURBILLON
16.05.2021 5 z 5

Můj návrat k autorovi. Konec léta byl trochu slabší, ale dal jsem další knize šanci a mile mně překvapila. Napínavá do poslední stránky, barvitě vykreslené prostředí jezírka v bývalém lomu a i hlavně výborně zachycený zvrat věčného kamarádství a tenké hranice mezi ním a náhlé nenávisti. Samozřejmě alkohol a tráva tomu nahráli a až po vystřízlivění a procitnutí příchází na řadu lítost.
Kniha mně nadchla a dávám ji plný počet *.

saphiral
09.05.2021 4 z 5

Až na ten konec dobrý :-)

Jakubadavid
02.05.2021 4 z 5

Další knížka tohoto autora, kterou jsem četla. Neni to úplně můj žánr, ale bylo to příjemné čtení. Ne všechny postavy mi byly sympatické, ale presto měl děj spád. Závěr mě překvapil.