Podzimní případ

Podzimní případ https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394584/bmid_podzimni-pripad-CEs-394584.jpg 5 651 205

Roční období série

Nový napínavý příběh Anderse de la Motte dobyl ve Švédsku vrchol žebříčku bestsellerů. Pět dlouholetých kamarádů stanuje u zatopeného kamenolomu ve Skane. Letos odmaturovali, teď čeká je poslední letní koupání a potom skutečný život. Když se však rozední a spustí se první podzimní déšť, jeden z nich leží v temné vodě mrtvý. Nešťastná náhoda, uzavře to policie, mnozí v Nedanasu však pochybují. Když se sem o dvacet sedm let přistěhuje Anna Vesperová, kriminalistka, která prchá ze Stockholmu před vlastní tragédií, dají se události do pohybu. Zatímco Anna zoufale střeží svá tajemství, čím dál mocnější síly se jí snaží bránit v rozkrývání minulosti. Nakonec nemá na vybranou. Musí znovu otevřít případ z podzimu roku 1990, o němž chce málokdo mluvit… ale nikdo na něj nezapomněl.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Höstdåd , 2017

derminator
derminator
19.03.2024 4 z 5

Kniha dobrá, čtiva, ale pořád mě v té knize něco chybělo opět ač je zde vlastně trochu detektivní příběh, klasická detektivka to není, asi to mě tady chybělo. Knihu hodnotím kladně, dávám 80 %, ale nejlepší z této série je pro mě Zimní oheň.

jehanys
jehanys
18.03.2024 5 z 5

Páni. Mohu jen doporučit. Moc dobrá kniha.

Vikk
Vikk
13.03.2024 5 z 5

Nejlepší kniha tohoto žánru, kterou jsem za poslední měsíce, možná i roky, četla. Dokonale vykreslená atmosféra, hlavní hrdinka, která si Vás okamžitě získá na svou stranu, tragický poutavý příběh, který ukazuje, že vůbec není potřeba aby se to v krimi thrilleru hemžilo mrtvolami, obskurními vraždami a úchylnými monstry... Jen konec mě malinko zklamal, s podobným rozuzlením jsem se nedávno někde setkala... I když fakt je, že já toho v žánru přečetla tolik, že se těžko hledá něco, s čím jsem se nesetkala... O to větší plus, že mě nějaká kniha tak pohltila, rozsekala, dojala... Neuvěřitelný talent, tleskám pane de la Motte!

08.03.2024 5 z 5

Skvělá ! Této knize nechybí nic. Napínavá, udrží čtenáře až do samotného závěru v napětí. Doporučuji všem.

desert.fox
desert.fox
07.03.2024

Výstižná kniha, atmosféra dokonalá. Sem tam malá křeč zanikne. Kdyby tak měl autor všechny knihy tak dobré jako tato!

Liss93
Liss93
06.03.2024 4 z 5

Autor má specifický styl psaní, ale čtení utíká a nejsou zde hluché pasáže. Ke konci však ději trochu docházel dech a hodně věcí je řešeno náhodou, která zasáhne v poslední chvíli a pouze ve prospěch hlavní hrdinky.

05.03.2024 5 z 5

Úžasná kniha ! Nádherně vykreslena atmosféra, výstižně popsány postavy.

misaC
misaC
21.02.2024 4 z 5

Přečteno v poměrně svižném tempu. Knihu jsem četla na doporučení a určitě nelituji, naopak, těším se i na další díly této série.

studentice
studentice
25.01.2024 4 z 5

Parádní díl. Nemohla jsem se od knihy odpoutat. Mrzí, mě, že osudy Anny už nepokračují dalším dílem. Hlavní postavy byly velmi dobře vykresleny, atmosféra byla dechberoucí.

sarkafarka1900
sarkafarka1900
14.01.2024 5 z 5

Na rozdíl od autorova Konce léta ucelený, napínavý, vnitřně konzistentní příběh se "správnou" atmosférou. Na jednu stranu "temný" a smutný, na druhou stranu ale vůbec ne bezútěšný. Postavy uvěřitelně různorodé. Kniha mi dost připomínala styl Agathy Christie (myšleno positivně).

lexikon_tf
lexikon_tf
04.01.2024 5 z 5

Pro mě poslední díl této série, co mi zbýval dočíst - a opět jsem velice spokojená!

Pět kamarádů, čerstvých maturantů, má každoroční tradici - poslední letní koupání v zatopeném kamenolomu, než začne opravdový podzim. Ráno však kamarádi najdou jednoho z nich ve vodě mrtvého. Vyšetřování je uzavřeno jako nešťastná náhoda a nikdo z okolí se k tomu nechce vracet ani vyjadřovat.

Po téměř třiceti letech se na místo stěhuje společně se svou dospívající dcerou kriminalistka Anna, která si řeší vlastní traumata a dobrovolně se zde potřebuje ukrýt před svou rodinnou tragédií. Anna má ve funkci nahradit dlouholetého šéfa místní policie, který zanedlouho odchází do důchodu. Pro někoho ze starousedlíků to může být impuls a ideální příležitost k tomu, aby se znovu otevřelo staré vyšetřování oné údajné nešťastné náhody v lomu, protože ne všichni věří, že se tehdy skutečně jednalo o tragickou nehodu.

Skvělá atmosféra i charaktery postav, což oceňuji v průběhu celé této série ročních období, kterou jsem si moc oblíbila a mohu všechny díly vřele doporučit!

Misshell23
Misshell23
04.12.2023 5 z 5

Krásně napsaná kniha! Je čtivá od samého začátku.. Zhruba uprostřed má trochu táhlejší místa, ale vyústění a závěr parádní!

BaPe895
BaPe895
14.10.2023 4 z 5

Napínavá knížka, ve které pomalu vyplouvá na povrch temná minulost. Jen mi trochu vadil vztah vyšetřující policistky s její dcerou.

Lienilda
Lienilda
14.10.2023 5 z 5

Výborné čtení. Jen ten úplný závěr mě trošku zklamal, protože ta úplná pravda na konci vyzněla stejně jako v předchozí knize Konec léta.
Moc se mi líbila vyšetřovatelka, která se sama potýkala s vyšetřováním své osoby, s koktáním, s přiblížením se vlastní dceři, naštěstí ne s chlastem :)

Aligator805
Aligator805
08.10.2023 5 z 5

Výborné, napínavé čtení.

Ava365
Ava365
01.10.2023 5 z 5

Nebyla to špatná knížka, jen si myslím, že by jí prospělo zkrácení.

KlaraD851
KlaraD851
12.09.2023 5 z 5

Můj spisovatel, můj žánr a opět pecka. Čtivé, záživné, napínavé. Miluji střídání vyprávění příběhu v různých časech, takže i v tomto jsem si tu přišla na své. Skvěle popsané prostředí a reálně vykreslené postavy na pozadí dávné tragédie. Tak nějak jsem díky nenápadný indíciím od půlky tušila, co se stalo a částečně měla pravdu. A možná i o to víc, jsem si knihu užila. Doporučuji

m2056
m2056
10.09.2023 2 z 5

První kniha série se mě líbila víc tady najdete nové vyšetřovatelé poznáte příběh je dost natažen prostě mě to nesedlo.

Jiho226
Jiho226
06.08.2023 5 z 5

Velmi čtivá a poutavá kniha, samotný závěr oproti celému předchozímu příběhu možná trochu méně uvěřitelný - pozor spoiler - rvačka se psy a pasti na zvěř - přesto ale dávám pět hvězdiček, protože jsem četla s velkou chutí a bavila mě.

kopeceli
kopeceli
21.04.2023 5 z 5

Tak to byla teda dobrá knížka!
Ráno jsem začala číst a skončila jsem ráno. Absolutní pohlcení příběhem.
A pochybujícím musím říct, že když jsem viděla žánr Thriller, bála jsem se ji otevřít, thrillery nečtu, nemám na ně nervy.
Podle mne je toto detektivka, krimi. Takže kdo hledá hrůzu, je zklamaný, že se mu dostane jen napětí.
Ale zájemcům o strhující, výborně vyprávěný příběh se správnou dávkou napětí a mírně překvapivé, zato dramatické rozuzlení říkám: Dejte se do toho v den, který můžete obětovat plus druhý, kdy budete dospávat...