Zima - Obrázkové příběhy

Zima - Obrázkové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178297/bmid_zima-obrazkove-pribehy-l0p-178297.jpg 5 103 19

Po knížce o jaru, létu a podzimu přichází Zima. Rotraut Suzanne Bernerová na obrázcích znovu vypráví své malé, vtipné příběhy všedního dne, které poutají a bystří pozornost, podněcují fantazii a řečové schopnosti, ale hlavně baví malé i větší děti. V předvánoční atmosféře se opět setkáte s některými starými známými a kamarády z předchozích tří úspěšných knížek. Přibudou další postavy, věci a zvířátka. Jen místo zůstává stejné: město s ulicemi, domy, s tržištěm, obchody, k tomu park a nedaleký statek. Podívejte se, co všechno se v Zimě děje!... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Paseka

Winter-Wimmelbuch

blackoutzuzi
22.01.2024 5 z 5

Anotace prozrazuje, že tahle knižní série se věnuje všem ročním obdobím. A že v každém díle jsou stejné postavy, takže s dětmi můžeme sledovat, jak se během celého roku jejich životy mění a přizpůsobují danému období.

My začali Zimou a musím říct, že to je přesně kniha pro Eli, ona miluje tyhle obrázkové knihy, když v nich může hledat, ukazovat a já jí u toho vypravím různé příběhy:) Navíc oceňuji i ty detaily kresby, která je teda mimochodem taky moc povedená! Za mě velké doporůčo na tuhle krásnou, velkou tematickou knihu.

Jupijow
16.12.2023 5 z 5

Ačkoliv se jako první díl této série uvádí díl Jaro, tak dějově celá série začíná právě Zimou. V porovnání s dalšími díly je kresba taková úsporná, ale i tak vás kniha krásně a jednoduše uvádí do děje ve městečku. Syn i my dospělí knihu zbožňujeme.

Jeninas
19.11.2023 4 z 5

Přestože je kniha označována jako 4. díl, dějově předchází jaru (Pepa se ještě nezná s paničkou Packy a Andrejova maminka je teprve těhotná). Oproti jaru se tam toho děje podstatně méně (např. většinu zvířat venku logicky nenajdete). Ale krásně jsem na ní dceři ukázala sníh, který dneska začal padat a přiblížila vánoční atmosféru.

malámišička
22.04.2023 5 z 5

Ještě!!
A znovu!

Tak jsme se poprvé setkali s knížkou paní Berneové. Synovi se líbila od první stránky. Mě se však zdá, že nechápu, proč zrovna tento díl je ze zima. Moc sněhu tam není. Ikdyž to vlastně ani venku.

Cinón
03.02.2022 4 z 5

Skvělá série knih, syn se pro ni nadchl v roce a půl a nějakých sedm měsíců jí téměř nepustil z ruky. Krásně barevná série se spoustou detailů. Překvapivě tam člověk nacházel stále nové souvislosti. Na ilustraci jsem si chvilku zvykala. Některé postavy působily trochu bezpohlavně a rozdělení na "pan/paní" bylo ze začátku pro syna náročnější. V každém případě je to perfektní kniha na vyprávění a rozšíření dětského slovníku.

Briv
04.03.2021 5 z 5

* To je tak perfektní knížka! Ilustrace je naprosto dokonalá. Začali jsme Zimou - syn ji dostal na Mikuláše v necelých dvou letech a téměř denně jsme si ji prohlíželi. Ještě moc nemluví, takže moc rád ukazuje, co mu říkám a všímá si i těch nejmenších detailů. Samotnou mě moc bavilo hledat detaily i příběhy osob, co jsou na konci knihy. Rozhodně budu postupně pořizovat celou sérii.

Terka91
25.02.2021 5 z 5

Krásná knížka. Pořád ji prohlíží jak můj roční syn, tak tříletá dcera. Knížku rozhodně doporučuji :-)

Zdeňula
09.01.2021 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha... děti ji milují.

Margaritta1987
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Martooni
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020 5 z 5

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

TaLu
14.02.2020 5 z 5

Slova se v této sérii knih nacházejí jen na poslední straně, kde se čtenář dozví něco nového a objeví úkoly, které může splnit. Zdaleka to ale není vše, co kniha nabízí. Nejkrásnější je ten čas, co s našimi malými čtenáři můžeme strávit vyprávěním, hledáním, zkoumáním. Obdivuji i formu. Větší formát knihy a tvrdé listy jsou zárukou, že při častém prohlížení se kniha neopotřebuje. Na první straně je vždy dům s obyvateli a poté se už vydáváme do městečka za dobrodružstvím.

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

tatjana1737
04.12.2018 3 z 5

Pořídila jsem už před hodně dlouhou dobou k Ježíšku a teprve nyní kniha přišla na přetřes. Na celé řadě mi trochu vadí jen to, že obrázky ve všech knihách jsou v podstatě identické, jen se u nich mění to roční období :-). Takže moje fantazie trochu bojuje s tím, jaké děje vyprávět, a skoro by mi stačila jen jedna obrázková kniha. Ale pro ty, co oplývají fantazií lepší než já, anebo méně zmrzačenou, co rádi hledají postavičky na obrázcích a vymýšlejí příběhy, jsou tyhle knihy parádní.

Vampier1
09.03.2018

Tříletý syn je nadšený, vyprávíme si své příběhy o postavičkách a zvířátkách. Čtení ho zatím nebaví, takže tato knížka je ideální. Každý den objevíme něco nového. Musím uznat, že jsou obrázky opravdu domyšlené do každého detailu.

Zuzvil
19.05.2017 5 z 5

Obě s dcerou milujeme knížky od této autorky, opravdu jsem zatím nenašla konkurenci. Všech 5 dílů (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc) je bezkonkurenčních v tzv. kategorii "hledacích" knížek. Báječný mi také přijde formát, větší A4 a že se jedná o pevné desky, takže děti jen tak lehce nezničí. Vtipné, nápadité, hledací, prostě skvělé. Pro děti od cca 1,5 let do 99 let klidně, pokaždé najdete něco jiného, co vás zaujme. Příběhy postav na sebe navazují, ale můžete si vytvářet i příběhy své vlastní, je to prostě pecka :-)

Petja
04.01.2017

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Touto knížkou série začíná a další knihy na ni navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).

Milinka8
05.01.2016 4 z 5

Mame vsechny rocni obdobi. Zacali jsme popisovat obrazky a vypravet pribehy, kdyz bylo dceri rok a pul. Napomohlo to k velice dynamickemu rozvoji jeji slovni zasoby. Zima je malinko ochuzena o obrazky - ze ctyr rocnich obdobi nejslabsi, ale i tak bezvadna!

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.