Rock mého života

Rock mého života https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1033/bmid_rock-meho-zivota-cLl-1033.png 4 36 7

Arkádie (Ondřej Neff) série

Rock mého života je další sci-fi detektivka z prostředí měsíčního habitatu Arkádie. Čtenář se zde opět setkává s Kubou Nedomým, Dědkem Čmuchákem a Su Wang-Li, hrdiny románu Měsíc mého života a povídek, jako byly Hlídka 2 nebo Kukaččí vejce. Kuba s Dědkem jsou starožitníci a Su vede restauraci, nic je nepředurčuje k tomu, aby prožívali nějaká dobrodružství. Zvídavost a tvrdohlavost je však vede do střetu s lidmi, kteří chtějí své chamtivosti obětovat vše, hlavně životy svých bližních. Nelítostným protivníkem našich hrdinů je robotický ninža, zabijácký automat o velikosti kopacího míče, nadaný vysokou inteligencí a úpornou chtivostí vraždit. Proti němu stojí pouze Su a její meč a samozřejmě podpora jejích přátel, zkušených a lstivých rutinérů drsného života na Měsíci. Na sentiment není čas, jde o život – a nejen o život našich tří hrdinů.... celý text

Kaik
02.11.2023 5 z 5

Po letech návrat na měsíční Arkádii a opět jsem se skvěle bavil. Neffův styl psaní je chytlavý, děj akční a zábavný, hlavní postavy nezapomenutelné a jazyk úchvatně bohatý. A chci taky svého osobního Ronina!

d.fogas
26.05.2023

"Elvis žije. Tak jej pojďme zabít!"

Dějově by kniha stačil i na trilogii kolik se toho v ní děje.

Škoda, že se autor trochu nerozepsal o těch islámských fundamentalistech, co obsadili většinu Plesnivky a taky trochu více o tom, jak vlastně funguje Miagiho motor a jak přesněji probíhala kolonizace Měsíce a o technologiích dlouhověkosti a jak je možné ze zachované hmoty znovu vybudovat jedince, tak jak byl předtím než přestal fungovat.

Náročně nenáročné čtení, které se nebere moc vážně a celkem to funguje. Předpokládá to, že si oblíbíte hlavní postavy a pak už jen sledujete jak zachraňují sebe a někdy i Měsíc před zničením, a znovuvybudováním. A samozřejmě Elvis.

.pb.
25.01.2023 1 z 5

Tato kniha ma potrapila. Vobec, ale vobec sa mi nechcelo ju docitat, no vydrzal som. Hrdina knihy vobec neposuva dej dopredu, je pasivny, autor si ho pohadzuje tam i sem. Celkovo ma prekvapuje, ze kniha pochadza od takeho autora, akym je Ondrej Neff. Cita sa to ako prvotina od autora, ktoremu sa nedari vymyslenu zapletku dostat do pohybu a hodnoverne ukoncit. Citatel vobec nema pocit, ze hrdina ma co stratit. Technologie su vsemocne, nieje jasne vymedzene co sa da a co uz nie. Postava Ronina je totalne nekonzistentna, ako vobec cely koncept elektronickych ninjov. Autor si viackrat odporuje a vymysla za chodu, ako by snad mohli fungovat bez toho, aby potom zrevidoval a usporiadal jednotlive prvky svojho vesmiru. Velakrat sa v knihe sumarizuje, akoby kniha vychadzala po castiach, serialovo. Atd. atd.... Po vybornej prvej knihe pribehov je tento roman velkym sklamanim.

Vidlička
05.08.2022 5 z 5

(SPOILER) A pak že Elvis nežije! A kdo jiný než Kuba Nedomý tomu může přijít na kloub! K mému milovanému Dědkovi přibyl navíc ještě mazlík Ronin a jízda Arkádií a částečně i Plesnivkou může zase svištět!! Už se těším na další díly, ještě že jich Neffík napsal víc!!! Vikřičník!!!!

mirec88
17.03.2020 5 z 5

Oproti prvému dielu mi to prišlo komplexnejšie, celistvejšie, v dobrom zmysle slova šialenejšie a celkovo oveľa lepšie. Príbeh Nedomého, Dedka Čucháka, Su, Ronina a v neposlednom rade Elvisa Peesleyho je neuveriteľne zábavná jazda, ktorá prináša na každej stránke nové a nové nápady a Ondrejovi Neffovi sa podarilo vytvoriť svet, kde aj taxík skrýva svoje tajomstvá a roboninža je proste skvelý a iste si ho zamilujete. Ja som ho chcel mať aj doma :-) odporúčam každému milovníkovi sci-fi, humoru, šialených nápadov a skvelých zvratov.

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Slušný pokračování. Bavil sem se jako u Měsíce

messi@h
30.11.-0001 4 z 5

V porovnání s konkurencí na poli SF v ČR jde samozřejmě o velmi povedenou knihu. Navíc patří do mého oblíbeného měsíčního cyklu. Přesto mě ale několik věcí na knize mrzelo. Místy působila jako ušitá horkou jehlou, na několik místech se bohužel stalo, že Neff odporuje svému textu napsanému o několik stran dříve (to bohužel svědčí i o nízké úrovni našich nakladatelů, na podobné kiksy by měl nakladatel autora upozornit). A úvod mi přišel až příliš upovídaný a to mám upovídané knihy rád. Přesto pořád dobré čtení.