Robohistorie II.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Isaac Asimov nám v širokém průřezu přibližuje historii soužití lidí a robotů, řeší problémy vznikající zdánlivým protiřečením jednotlivých Zákonů a končí vyprávěním o robotu Andrewovi, který dosáhl všech lidských práv včetně práva zemřít... První polovinou knihy nás provází nezapomenutelná robopsycholožka Susan Calvinová, pro kterou roboti měli duši....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2320/robohistorie-ii-2320.jpg 4.537
Žánr:
Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Triton
Originální název:

The Complete Robot, 1982


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Robohistorie II.

bukiet
04.03.2020

Ucelená sbírka povídek o robotech, která ale trochu mate názvem, protože historii nevypráví moc chronologicky. Autor, jak sám upozorňuje v úvodu, se rozhodl povídky poskládat do několika motivických bloků. Kniha také obsahuje všechny povídky z knihy Já, robot, ovšem bez spojovacích textů. Najdeme zde další povídky se Susan Calvinovou a objeví se i důležitá dvojice postav, která nás bude provázet v robotických románech. Robohistorie, ač ne chronologicky, tak ukazuje dlouhou cestu od prvních domácích robotů, přes dobývání vesmírů a náznak vzniku budoucí Říše až k robotí emancipaci. Mimochodem, k Andrewovi z povídky Dvěstěletý člověk se ještě znovu vrátíme v románové verzi příběhu.
Cyklus Nadace:

0,1. Já, robot: Chránit (Reichertová)
0,2. Já, robot: Poslouchat (Reichertová)
0,3. Já, robot: To Preserve (Reichertová) v ČR nevyšlo
1. Já, Robot (Asimov)
1,1. Robohistorie I. (Asimov)
1,2. Robohistorie II. (Asimov)
1,3. Vize robotů (Asimov)

Dinosaur
27.01.2016

(8/10) Pokud jste už četli sbírku "Já, robot", tak vám několik povídek bude povědomých, ale přijde mi fajn, že to vyšlo takto pěkně ucelené. Stejně jako autorovi se mi nejvíce líbila závěrečná a dojemná povídka "Dvěstěletý člověk".


LucyMi
29.06.2014

Toto je krásná kniha, která se skládá z mnoha zajímavých příběhů, kde se vždy vyskytuje robot a problém, který tý se musí urychleně vyřešit. :** Neříkám, že je to těžká kniha na pochopení děje, ale pokud se hned na začátku nezorientujete, tak máte problém. :D Je to vlastně fantasy kniha a rozhodně doporučuji! Zabaví vás vždycky kdykoliv a kdekoliv... :-))