Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369/robinson-crusoe-369.jpg 4 1918 235

Známá kniha anglického spisovatele o námořníkovi z Yorku, který ztroskotá na pustém ostrově a po dlouhá léta zde musí bojovat o základní potřeby svým důvtipem a s pomocí věrného přítele, domorodce Pátka.

Milda58
Milda58
15.06.2014 4 z 5

Tak jsem se na chvíli vrátil do klukovských let, kdy jsem tuto knihu přímo hltal. Myslím, že jsem tenkrát četl nepatrně jinou verzi, ale to nemění nic na tom, že to byl hezký výlet. Docela se těším, až ji jednou budu číst svým vnoučatům :)

kotasbk
kotasbk
18.05.2014 3 z 5

bože větší nudu jsem dlouho nečetl.

SiuxBeast
SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Těžka klasika, tohle vydání mám snad ještě ze základky....

fantasmagor
fantasmagor
30.03.2014

No, asi patrim k menšině, ale ja tuhle knihu nenávidím je strašne dlouha a pro mladší generaci (včetně me) už nudna. Mladsi lidi ted zajimaj jiný knihy. K tyhle knize me dokopali jako k povinný cetbe a uz v živote ji neotevřu! A většina mpji třídy má stejný názor.

Adelosaurus
Adelosaurus
27.03.2014 2 z 5

Tahle knížka by se mi možná i líbila, kdybych jí v 5. třídě nedostala jako povinnou četbu. Příšerně jsem se u ní nudila a dokonce jsem z ní měla noční můry.

Prateri
Prateri
24.03.2014 5 z 5

Moje generace tuto knihu měla jako povinnou četbu v šesté třídě. Četla bych ji i dobrovolně a na jeden zátah. Mám ji pořád ráda a ilustrace Zdeňka Buriana jsou skvělé.

moonchild
moonchild
28.02.2014 4 z 5

Kdo by neznal příběh Robinsona Crusoe.Patří mezi klasiku ve svém žánru.Patří mezi mé oblíbené.

Argony
Argony
26.02.2014 4 z 5

Dobrodružný příběh, klasika. Tehdy povinná četba pro pátou třídu. Řešili jsme, co je to Aguti, které tam chytá. Potom v loutkovém filmu běhala přerostlá krysa a já volala - hele to je určitě to Aguti. A prej, že kecam :-) Měla jsem raději jinou dobrodružnou literaturu, ale taky dobrý.

Styblice
Styblice
09.02.2014 5 z 5

Robinsona jsem četla loni k maturitě a nakonec jsem si ho i vytáhla. Kniha se skvěle četla a Robinsona jsem si zamilovala!

Sarah01
Sarah01
11.01.2014 5 z 5

Velmi zdařilé převyprávění, pro děti je často originál od Daniela Defoa zdlouhavý a nečtivý. Při jeho čtení mě často napadala otázka, jak bychom si asi v jeho situaci poradili my, civilizovaní lidé 21. století :-).

adelajonakova
adelajonakova
27.12.2013 4 z 5

Kniha, kterou jsem četla asi 5x a vždycky se k ní ráda vrátím :) I když naposledy jsem to četla asi v sedmé třídě :)

Burruchaga
Burruchaga
20.12.2013 5 z 5

Kniha, kterou jsem v dětství zhltl nejrychleji!

Natique
Natique
07.12.2013 5 z 5

V dětství má nejoblíbenější kniha. Úžasný příběh plný dobrodružství, odvahy, vynalézavosti a touhy po přátelství.

barborelka
barborelka
31.10.2013 4 z 5

Podle mě nezdařilejší překlad od J.V.P....Do dobrodružství Robinsona se musí začíst snad každý :-)

PatrikDi
PatrikDi
24.10.2013 5 z 5

Jedna ze základních děl k četbě na škole, já si na ní pamatuji velice živě, neboť z těch několika, u kterých jsem byl přítomen, mi ulpěla v paměti svou strhující krásou. Původní autor, Wiliem Defou i český Josef V. Pleva jsou ti, na které by se měla zaměřit pozornost,(ve věku, kdy chlapec a dívka dozdrává), především pro zachycení síly okamžiku a rozhodnutí jedince. Přece Robinson se ocitl nechtěně na "pustém ostrově", který nebyl neobydlen. Získal přítele a díky své snaze a empatii domorodého člověka se dorozuměl. V románu je alespoň pro mne jedna zato zásadní myšlenka, nepropadnout panice a vzít obrazně řečeno svůj ubohý lidský život do svých rukou. Vlastně postavě nic jiného nezbývá. A právě, toto je nejsvůdnější - přirozené, ve všech okolností odzbrojující, setrvat na místě a umět se zaopatřit. Vyhledat příbytek, nasbírat ale i ulovit stravu za použití nástrojů a zabavit se. Člověk má mnoho možností být všestranný, jen tyto dovednosti nevyužívá.

Rup
Rup
09.09.2013 4 z 5

Skutečně nesmrtelný příběh a vynikající Plevovo převyprávění. Myslím, že by v dnešní době u nás málokdo byl ochoten přelouskat několikanásobnou (rozsahem) podobu originálu. Začínajícím čtenářům lze jen doporučit (ti pokročilí to mají jistě již za sebou), i když forma povinné četby je spíše fatální.

AndyZaza
AndyZaza
20.08.2013 5 z 5

Dobrá knížka,která je pěkně napsaná.

tyzik.cejka
tyzik.cejka
08.08.2013 4 z 5

mam to rád moooooooooooc

Mako123123
Mako123123
01.08.2013 3 z 5

celkom fajn i ked nie moc... mrzel ma tam ten záver piatka :/

Belatris
Belatris
21.07.2013 odpad!

Tahle část světové klasiky mě míjí velkým obloukem. Dobrodružné romány obecně mě docela nudí svou předvídatelnou strukturou a nezajímavým obsahem. Popisy přírody a macgyverská vynalézavost mi prostě nestačí.