Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369/robinson-crusoe-369.jpg 4 1921 235

Známá kniha anglického spisovatele o námořníkovi z Yorku, který ztroskotá na pustém ostrově a po dlouhá léta zde musí bojovat o základní potřeby svým důvtipem a s pomocí věrného přítele, domorodce Pátka.

bobina58
17.06.2013

Tato kniha mně provázela celým dětstvím.Byla to taková moje bible.Prostě jsem jí milovala a prožívala všechna ta dobrodružství zárověn s Robinsonem. Ráda se k ní vracím i v této době .A vubec nezáleží,že jsem již babička. Snad ji budu jednou číst i mojím vnučkám.

Donatello
13.06.2013 4 z 5

Nechtěl bych býti v jeho kůži...

olinka30
09.06.2013 5 z 5

četla jsem ji, jako malá holka a nemohla jsem se od toho odtrhnout.

_sjuu_
27.05.2013 5 z 5

Má povinná četba na prvním stupni ZŠ,. hrozně mě bavila :)

catrinedemew
03.04.2013 odpad!

me se taa knizka vubec nelibyla

suze
31.03.2013 4 z 5

Knížku jsem chtěla přečíst ani ne tak proto, že by mě její děj nějak zvlášť zaujal, ale říkala jsem si, že to je taková klasika a že patří mezi knížky, které by měl přečíst asi skoro každý. Proto jsem sáhla po převyprávěné formě a myslím, že jsem udělala dobře.

steppen-wolf
23.03.2013

Další se "superklasik" co se nedá hodnotit hvězdičkami. Z mého pohledu povinnost pro každého kluka. Vybavuji si nádherný loutkový film.
Subjektivně za **********:-)

Pavelpi
22.03.2013 5 z 5

Když porovnám originál Robinsona a tuto knihu musím říci,že se mi líbí víc.Asi proto,že originální kniha je psána trochu jiným jazykem,kdežto Pleva knihu přizpůsobil a upravil dnešnímu světu.Musíme si uvědomit,že originál byl vydaný v roce 1719.

luccil
23.02.2013 5 z 5

Já ji jen začla číst, abych pomohla synovi s čtenářským deníkem a pak jsem se od ní nemohla odtrhnout a přitom ten příbeh znám jak svý boty, ale stejně jsem si to musela přečíst.

hortenzie
18.01.2013 5 z 5

Skvělé vyprávění, v dětství jsem tuto knihu přímo milovala, i teď se k ní ráda vrátím.

Yalka
02.01.2013 5 z 5

Citlivá adaptace V. Plevy je pro děti daleko stravitelnější než originál. Četla jsem ji asi milionkrát :-)

Kate.S
28.12.2012 4 z 5

Dobrodružná kniha, která mě vždycky bavila. Nejraději jsem vždy měla Pátka:D

Freedyn
24.12.2012 3 z 5

Moje nejoblíbenější pasáže byly, když si ochočil kozla, a pak už bylo jen..a každým rokem se jeho stádo rozrůstalo :)) ..bylo to opravdu dost realistické :) Na to jak je to tlusté, jsem to ve svých cca 14 přelouskala celkem rychle :)

CruSoe_028
13.11.2012

Vynikajicí kniha. Můj průvodce dětstvím. Četl jsem ji snad desetkrát. Jsem povahou samotářský typ.

Peter.Melon
30.10.2012 4 z 5

Také má kniha z dětských let,je výborná.Dávám jí 80 procent.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětských let.........

petrak
22.10.2012 4 z 5

Skvělá kniha... prečetla jsem ji už na základce během několika málo dní.

Dera
24.08.2012 4 z 5

Tento námět snad zajímá každého z Nás. Skoro každý si někdy pomyslel: "Co by se stalo, kdybych se octnul sám na pustém ostrově"?? Naprostá klasika četby v období základní školy. V pozdějším věku super oddechovka...

dark.ma93
10.08.2012

Četli jsme to ve škole na základce. Mám oblibenější, ale tahle je taky fajn :=)

Tsabo
26.07.2012 5 z 5

Jestli si dobře vzpomínám, byla to moje první "opravdová" knížka, kterou jsem kdy četl a zaujala mě natolik, že nastartovala mou zálibu v dobrodružné literatuře...po ní následovala série J.Vernů ve stylu "kde co doma najdu". Ke knížce jsem se později vrátil ještě jednou a věřím, že můj syn si ji snad také jednou přečte, až bude větší.

Pro info, tato knížka se dočkala mnoha opakovaných vydání...já sám mám doma vydání osmé z roku 1973 s věnováním pro mého dědu k 53. narozeninám od ZV ROH:o)