Robinson Crusoe (převyprávění)

Robinson Crusoe (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35045/robinson-crusoe-35045.jpg 4 177 26

Nové převyprávění nesmrtelného příběhu o světoznámém trosečníkovi klade důraz na vlastnosti, bez nichž se člověk, jenž chce přežít v nebezpečných podmínkách, nedokáže obejít. A to ani v dnešní době. Odvaha, vytrvalost a zejména zdravý rozum hlavnímu hrdinovi Robinovi rozhodně nechybí. Jinak by nedokázal přežít všechny strasti, které ho čekají? Vypráví František Novotný... celý text

Attia
01.01.2015 5 z 5

Nevím, jak moc se liší originál od převyprávění, ale ať je ten rozdíl jakýkoliv, k Robinsonovi můžu říct akorát to, že když jsme ho kdysi v páté třídy četli, byla jsem z té knihy úplně uhranutá. Hltala jsem všechna Robinsonova dobrodružství, každá strana byla pro mě zajímavá, ztrácela se ve snovém světě představ a vždycky byla nejmíň o dvě strany napřed před ostatními, což učitele značně vytáčelo.

Betka175
11.08.2014 5 z 5

V dětství jsem tuhle knížku milovala, přála jsem si být Robinsonem...ztroskotat, postavit si chýši, pec a chovat kozy ..atd. :-) ...Četla jsem ji asi 6krát :-)

eligie
18.05.2013

Jako první se mi dostalo do rukou vydání od Josefa Věromíra Plevy (aspoň myslím, že je to on, protože na obálce je uvedeno pouze Josef V. Pleva). Jako malé holce se mi to líbilo, ale pak jsem se začla shánět po překladu skutečného originálu. Nakonec se povedlo. Oproti Plevovi je originál sice občas trochu ukecaný, ale není to pohádka. Řekla bych spíš příběh o člověku, který chtěl podnikat a nebál se překážek. Snad se ještě dostanu k tomu, abych si ji přečetla ještě jednou. Přiznávám, že převyprávění od F. Novotného neznám.

Denaille
11.03.2012 5 z 5

Upřímně jsem se trochu bála pustit do čtení, protože jsem si nedokázala představit, jak by mě to mohlo bavit. To budu celou dobu jenom číst o tom, co dělal sám na ostrově? Vždyť to nemůže být vůbec ničím napínavé nebo zajímavé...
Už od začátku mě Robinsonův příběh pohltil. A nebyl to ani tak příběh jako myšlenky a Robinsonovo osvícení, které mě naprosto dostaly.
Je to takový evropský buddhistický mnich.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Měli jsme to jako povinnou četbu ve škole a bavilo nás to číst,možná někdy ještě jednou přečtu:o)

Honey0105
20.03.2011 5 z 5

Přesně si pamatuji, jak jsme tuto knihu četli na základní škole. Každou hodinu literatury jsme četli aspoň jednu kapitolu. Mě se dílo líbilo natolik, že jsem si doma četla trochu napřed, protože jsem to nemohla do další hodiny češtiny vydržet.
Teď na Robinsona opravdu moc ráda vzpomínám a celý tento příběh mě nadchl. Myslím si, že toto převyprávění stálo za to a do budoucna si plánuji Robinsona přečíct znovu, protože jako malá jsem jím byla opravdu posedlá. Zanechalo to ve mě hezké knižní zážitky a proto hodnotím na 100% a myslím si, že tuhle knihu by měl mít přečtenou opravdu každý.

převyprávění

František Novotný
česká, 1944
2005  85%Robinson Crusoe (převyprávění)
2014  73%Valhala
2013  84%Křižník Thor