Robinson

Robinson https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357091/bmid_robinson-DhK-357091.jpg 5 66 10

Petr Sís ve své nejnovější knize pro malé děti proplétá legendární příběh Robinsona Crusoe se zážitkem z vlastního dětství. Po jednom školním maškarním bálu se hrdina ocitne na pustém tropickém ostrově, který se stane jeho novým domovem. Uprostřed exotické přírody se učí, jak nalézt potravu, postavit si přístřešek a obstarat vše potřebné k životu. Autor vytvořil poetickou a barvitou poctu klasickým dobrodružným románům i osvobozené barvě evropského fauvismu. Nádherně ilustrovaný příběh objevuje skutečnou hodnotu soběstačnosti, samoty a přátelství.... celý text

simca9342
31.01.2024 5 z 5

Vyprávění s hlubokými, ale skrytými myšlenkami. Takové jsou příběhy Petra Síse. Tenhle také není výjimkou.
Autor zasadil sebe do hlavní postavy , své příhody z dětství. Konkrétně jednu, při které zažil nepěkné odpoledne na maškarním bále. Kostým nedopadl nejlépe, ale spíše spolužáci nepochopili za jakou legendu Petr přišel. Odešel brzy, skončil doma s horečkama.
Ve snech se stal trosečníkem, ale ne tím v převleku. Opravdu ztroskotal na pustém ostrově. Neměl nic, neviděl nikoho a nikdo za ním nepřišel. Že ne? Spolužáci! Ale už ne ve snu. Doopravdy :)
Doslov Petra Síse je opravdu pomyslnou třešničkou na dortu. V knížce je skryto více než se zdá.

PJ32
02.01.2021 5 z 5

Krásná.

PaniWiga
16.05.2020 5 z 5

Jednoduchý, ale přitom hluboký příběh, krásné ilustrace. Co více říct.

triatlet

cítím vůni dobrodružství...

Vracím se do dětství.

Massek
30.11.2019 5 z 5

Dnes jsme byli v knihovně na veřejné akci pro děti a já měl možnost tam sáhnout po této krásné knize. Hned na místě jsem ji zhltnul, je to krátký dětský příběh, ale krásný a působivý. Nejvíce se mi líbila velká ilustrace, kde se přesouvá ve snu z postele na loď a ostrov a pak samotný doslov Petra Síse, jehož příběh je do knihy převeden v podstatě přesně dle jeho zážitků.

Osice
09.10.2019 5 z 5

Nádherná knížka pro děti. Objevila jsem ji v naší klubové knihovničce a odnesla jsem si ji s tím, že na ni pro děti připravím čtenářskou lekci. Doma jsme si Robinsona s dcerou (3 roky) přečetly minimálně pětkrát a několikrát ji četla s manželem:-) Hodně jsme se zastavovaly a prohlížely krásné ilustrace. Snažily jsme se z obrázků přijít na to, co na pustém ostrově Petřík dělal, povídaly jsme si o tom, proč se může někdo někomu smát (pro dceru zatím nepoznané) apod. Překvapilo mne, že vždy chtěla číst i doslov autora, ve kterém vysvětluje, že čerpal z vlastní zkušenosti. Toto první setkání s P. Sísem určitě nebylo posledním. Už máme doma jeho další knihu Komodo:-)

janinca
27.05.2019 5 z 5

Na společné čtení rodiče s dítětem je tato kniha jako dělaná.
Jen si teď ještě musíme přečíst Robinsona od Plevy.????

bibi.r
07.05.2018 5 z 5

Boží, skvělá a vůbec... Měla jsem snad očekávat něco jiného? Jistěže ne. Je to přece Petr Sís :D.

zuzi1162
27.04.2018 5 z 5

Perfektní.

M-arta
10.12.2017 5 z 5

Osobní příběh z doby klukovského světa her, fantazie a touhy po podobném dobrodružství, jaké prožil generacemi obdivovaný knižní hrdina. Vyprávěný s velikou něhou a respektem k dětskému světu - opět především pomocí obrazů s propracovanými detaily a nádhernými výtvarnými nápady. Krásný zážitek.