Robin

Robin https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69297/bmid_robin-F9w-69297.jpg 4 762 155

Robin série

Robin je hrdina jedné z nejúspěšnějších knih Zdeny Frýbové – a je to hrubosrstý foxteriér. Toto nevinně vyhlížející štěně mělo být strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu. Všechno se však vyvinulo úplně jinak a roztomilý Robin doslova rozhýbe „svou“ rodinu nejen toulkami po Praze a útěky do rozlehlých šumavských hvozdů. Je tvrdohlavý, rád se předvádí a vymýšlí rafinované kousky, aby prosadil svůj názor. A tak Robinova rodina proti své vůli začne žít úplně nový, nevšední život, kterým není vždycky nadšena.... celý text

Humor , Romány , Literatura česká

Vydáno: , Práce

olcab
olcab
08.07.2016 5 z 5

Skvělá oddechovka, normálně jsem se u ní smála nahlas. Jelikož vlastním taky pejska, tak jsem se v určitých pasážích ztotožnila s paní Frýbovou a Robinem, jako bych prožívala situace na vlastní kůži. Určitě jsem ji nečetla naposled.

Knižní střípky
Knižní střípky
24.06.2016 5 z 5

Upřímně? Miluji paní Frýbovou, miluji Robina, miluji její knihy, a i přestože jsou věci, které by se daly vytknout,jsou pro mě tak nicotné, že jí je ráda odpustím....Robina jsem četla asi tak 10x, vždy když je mi těžko na duši, tak po něm sáhnu, sžíravý a sarkastický humor paní Frýbové je přesně ten typ humoru, který mám ráda.....některé pasáže znám už nazpaměť, členy Robinovy rodiny považuji snad už i za své dobré známé, nesmím zapomenout na Batulka, který také dělá čest teriéřímu charakteru...mám je všechny moc ráda.....praštěnou Alenu s ještě střelenější Ruth, Viviána s Petrem, tetu Hanu, ekonoma Rudolfa s jeho pedantskou povahou, které ovšem v žádném případě nechybí smysl pro humor, jejich chalupu v Krásné, jejich lásku ke knihám a ke zvířatům....prostě miluji je všechny:-)

katerina5544
katerina5544
11.02.2016 2 z 5

Tuto knihu jsem četla chvíli po Malinkatém kreténovi a trošku mě zklamala. Pasáže o Robinovi jsou milé a vtipné, nasmála jsem se, ale mám problém s postavami. To je naprostá hrůza, podobně jako v Kreténovi, děti jsou nesnesitelné,rozmazlené ale strašně moc chytré a dokonalé, postavy se neustále "vtipně" dohadují (neumí se snad ani normálně bavit), což někdy sklouzlo až k trapnosti a "zápletka" se záchranou manželství to už jsem musela přeskakovat. Trošku to vylepšil závěr knihy ale jinak za mě mnohem slabší než Malinkatý kretén, jako kdyby paní Frýbová nevěděla čím vyplnit ne-psí pasáže.

claudiecarmen
claudiecarmen
06.02.2016 5 z 5

Moje oblíbená knížka. zdena Frýbová mě nikdy nezklamala. Je to výborná oddechovka.

Matysek79
Matysek79
05.01.2016

Ja byla zklamana. Další díky cist nehodlám. Mela jsem pocit, že knížka je psána pro mladší čtenáře. Misty jsem se do knížky nutila a to jsem psa, utekare, mela. Přišlo mi, že se to pořád opakuje.

Tétéčko
Tétéčko
25.11.2015 5 z 5

Naposledy jsem se tak nasmála u Třech mužů ve člunu, fakt. Myslím, že tuto knihu ocení především majitelé psů. Převeliká sranda.

myelka
myelka
03.11.2015 5 z 5

Séria Robin, Robin druhý a jeho rodina a Malinkatý kretén sú pre mňa jedny z najvtipnejších kníh a sú to prvé knihy, pri čítaní ktorých som sa zasmiala nahlas. Veľmi vhodné predovšetkým pre "psíčkarov". A kedže som tou dobou mala psa dokonca menom Robin, nesmiať sa nešlo. :)))

Zuziiik
Zuziiik
18.09.2015 5 z 5

Tohle je prostě bomba......i já mám doma takového třicetikilového Robina v sukních :)

Věrča18
Věrča18
01.09.2015 5 z 5

Hodně veselá knížka, u které jsem se hodně bavila a zároveň nám dá nahlédnout do psí dušičky, velmi čtivá. Určitě si přečtu další knížky této autorky.

JanaDor
JanaDor
25.08.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha, u které jsem se smála nahlas, skvěle mi zvedla náladu a dobře jsem se bavila. Knížka mě dostala nejen svým humorem, ale i autorčiným životním přístupem. Vše dohromady dává tu správnou směs, která vám rozjásá labužnické buňky. Přimícháme pár štěňátek a děti pro zpestření chuti. Výsledkem je úžasné jídlo, které si rádi budete vařit znovu a znovu. Myslím tím samozřejmě číst :) opakovaně. Prostě je to kniha, ke které se budete vracet. Pokud jste ji ještě nečetli, napravte to. Je výborná. Dobré nálady není nikdy dost.

Sidheag2
Sidheag2
09.07.2015 5 z 5

Původně se mi do knihy moc nechtělo, protože byla ilustrovaná A. Bornem (čož ve mě vzbuzovalo pocit, že je kniha určená spíš dětem). Nakonec jsem ji otevřela a nelituji. Četla se sama. Často jsem se nahlas smála a ten malý čtyřnohý rošťák mi podezřele často připomínal moje dvě děti.

Adliczka
Adliczka
08.07.2015 5 z 5

Velmi zajimave a vesele cteni pro ty, kdo take maji foxteriera, jak hrubosrsteho, tak hladkeho, jako mam ja. Vyborna knizka!

andream
andream
29.05.2015 4 z 5

Výchovou nepolíbený pes, prdlá rodinka, Rudolf sympaták - co slovo to perla, Alenka - poděs horší jak Robin.... četlo se dobře, občas hlasitý smích, občas vzpomínání na dávné časy, za mě příjemně strávené chvíle při čtení.

mika251
mika251
15.05.2015 5 z 5

Pretože komentárov o tej "psej" línii príbehu tu je už viac než dosť, ja musím povedať, že sa mi veľmi páči aj tá "ľudská" resp. medziľudská línia a čím som staršia, tým viac ju oceňujem. Niektoré poznámky o vzťahu medzi mužom a ženou som si zapísala za uši (i keď sa to samozrejme nedá generalizovať) a v mamželstve nám to veľmi dobre funguje :)
Odporúčam po každej stránke :)

Jajulena
Jajulena
04.03.2015 5 z 5

Hledáte-li lék na chmury, nebo máte pocit, že ta vaše rodina není normální, doporučuji si přečíst Robina. Kniha plná humoru, ale i pocitu že nejsem zas až takový cvok a navíc nejsem jediná.

Šánka
Šánka
31.01.2015 5 z 5

Veselá optimistická kniha o našich čtyřnohých kamarádech. Moc jsem se bavila a jsem ráda, že jsem majitelkou taky jednoho hafánka, i když na Robina nemá !

LeVer
LeVer
25.01.2015 4 z 5

Pěkná humorná kniha, dobrá na odreagování.

DraXitko
DraXitko
24.01.2015 5 z 5

Zábavná kniha. Jestli se opravdu někdy dokopu pořídit si psa, tak foxteriéra raději ne... to by bylo o nervy. :-)

masinkas
masinkas
11.01.2015 5 z 5

Pokud máte rádi zvířata a komické situace je to kniha i pro vás. Tahle kniha patří kromě jiných od této autorky k mým nejoblíbenějším vždy znovu rozesměje.

domi13
domi13
21.11.2014 5 z 5

protože mám taky takového pejska, úplně jsem ho viděla. Bylo to strašně legrační, děkuju za doporučení.