Robin

Robin https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12915/robin-12915.jpg 4 762 155

Robin série

Robin je hrdina jedné z nejúspěšnějších knih Zdeny Frýbové - a je to hrubosrstý foxteriér. Toto nevinně vyhlížející štěně mělo být strážcem idylické pohody a radosti u rodinného krbu. Všechno se však vyvinulo úplně jinak a roztomilý Robin doslova rozhýbe "svou" rodinu nejen toulkami po Praze a útěky do rozlehlých šumavských hvozdů. Je tvrdohlavý, rád se předvádí a vymýšlí rafinované kousky, aby prosadil svůj názor. A tak Robinova rodina proti své vůli začne žít úplně nový, nevšední život, kterým není vždycky nadšena.... celý text

Dimas
Dimas
16.11.2023 5 z 5

Kdykoliv Robina čtu, vždycky mě dobře pobaví!

Bája89
Bája89
03.11.2023 2 z 5

Asi jsem na to moc stará nebo mladá, nevím. Ale tohle mě opravdu nebavilo. Dlouhé roky jsem slýchávala, jak skvělá knížka to je. Asi pro jinou cílovku. Vyslechnuto jako audiokniha v nepřekonatelném podání legendární Hany Maciuchové.

iLuciferie
iLuciferie
16.10.2023 2 z 5

Tato knížka mi potvrdila, že je často důležité, v jakém věku člověk knížku čte. Pamatuji si, že když jsem ji kdysi četla někdy na konci základky, velmi se mi líbila. Letos jsem se v rámci ČV rozhodla, že si ji po 20+ letech dám znovu a musím říct, že vůbec nechápu, co se mi na ní líbilo. Děj možná z počátku psaný zábavným stylem se mi po několika opakování téhož začal zajídat a zápletka s Ruth už jen korunovala nesmyslnost popisovaného. Nemluvě o tom, že to, co mi asi kdysi mohlo přijít vtipné, mi s postupem času přijde spíše rozčilující nebo stresující.. Ano, nikdo holt nemládneme :D

sajanka
sajanka
22.08.2023 5 z 5

Jelikož mám moc rády psy a zažívám s nimi taky všelijaké chvíle, je tato kniha pro mě jednou z nejlepších knih mého života. A koukám, že to má i druhý díl, to jsem nevěděla.
Bohužel tuto knihu už jsme měli doma dvakrát, někomu se půjčila a už ji nevrátili. Budu muset shánět znovu.

josska
josska
31.05.2023 5 z 5

Já ji poslouchala a je skvělá,vtipná a p.Macuichová ji namluvila božsky,,moc se mě líbila ...

Kokoska92
Kokoska92
27.05.2023 5 z 5

Humorné příběhy foxteriéra Robina vám rozhodně můžou zlepšit náladu, projasnit den. Mě v některých chvílích od smíchu úplně bolela bránice, některé situace popsané v knize byly jako vystřižené z mého života se psím kamarádem.

stanislava9718
stanislava9718
28.04.2023 3 z 5

Humorné příběhy psa Robina z jeho života a prováděných kousků svým dvounohým páníčkům. Některé příběhy se nám všem jistě v životě staly.

kopeceli
kopeceli
01.03.2023 3 z 5

Začátek knihy jsem si užila a dobře se bavila. Postupně jak šel děj, zdálo se mi, že se motám v kruhu -kolem toho psa. Přívaly textu na každé téma - například o tom, co Robinek žere a nežere, vždy obsáhly větší množství kapitol. Když jsem pochopila princip knihy, četla jsem už jen první kapitolu nového tématu a ty další, kde se už informace opakovaly a rozebíraly donekonečna, jsem přeskočila.
O psovi samém se raději vyjadřovat nebudu. Můj obdiv nezískal...

Nofar197
Nofar197
08.12.2022 4 z 5

Robin byl skvělý, ale nejvíce mě bavila tetička Hana a Ruth. I když Vašek - Vivian by netvrdil, že to byla sranda k popukání.

kudrdlinka
kudrdlinka
17.10.2022 4 z 5

Audioknihu načetla paní Maciuchová a mně se to hezky poslouchalo. Taková milá oddychovka k pobavení.

milary
milary
11.10.2022 2 z 5

Do Robina jsem se pustila kvůli jednomu bodu Čtenářské výzvy; nějak mi ta knížka přišla momentálně z nabídky nejstravitelnější.
Naběhla jsem si. Neoblibuju úplně humoristické romány. Respektive, čím jsem starší, tím - asi paradoxně - víc a víc rezignuju na to, čemu sama pro sebe říkám "bakalářský humor" ( podle legendární komediální TV série Bakaláři). Nostalgie nefunguje.

Zajímají mě psi. I vztahy. A Zdena Frýbová byla všestranná autorka a obliba jejích knížek mluví za mnohé. A taky měla smysl pro humor jako hrom a mnohé její výroky jsou neodolatelné.
Nikoliv neUdolatelné...
Kdyby třaskavě akční historky o Robinovi & spol. (vylíčené od začátku do konce tím samým hýřivě hutným jazykem a doslova prošpikované trochu stereotypními a přehnaně komickými dialogy) zaujímaly polovinu stávajících stránek, asi bych dočetla bez pocitu zahlcenosti a víc bych se zasmála. Tohle mě spíš zmohlo.

zuzankac
zuzankac
09.08.2022 5 z 5

Knížka proti úzkosti:) A některé pasáže jsou neuvěřitelně vtipné:D

Znedla
Znedla
13.07.2022 3 z 5

"Humorně" laděné příběhy foxteriéra Robina, který svým tvrdohlavým chováním přivádí své páníčky k infarktovým stavům....

Vzhledem k tomu, že bydlíme v paneláku, tak nemáme žádné zvířátko, natož psa - i když děti by chtěly, ale v tomhle jsem neoblomná. Abych pravdu řekla, vůbec si nedokážu představit, že bychom si přinesli domů něco takového jako byl Robin nebo , nedej Bože, že by ho vlastnili sousedi :-).
Kniha se četla celkem dobře, Robin mě občas dost rozčiloval takže štěstí, že přišly prázdniny a s nimi brigáda socialistické práce a Ruth s Viviánem :-)

Nermal
Nermal
08.07.2022 2 z 5

V pražském metru visí nápis: NE KAŽDÝ SI OBLÍBÍ VAŠEHO ČTYŘNOHÉHO PŘÍTELE. Z tohoto úhlu pohledu hodnotím i tuto knihu. Chápu všechny pejskaře, že se jejich zkušenosti projektují do tohoto příběhu, ale mně se nějak extra vtipný nezdál. Mám rád jiný druh humoru.
Trochu mi to připomínalo vyprávění herců z divadla, kdy banální historky kolikrát připadají vtipné jen samotným aktérům.

Aligator805
Aligator805
13.06.2022 5 z 5

Poprvé jsem ji četla když mi bylo dvanáct let. A pak ještě mnohokrát. Sáhnu po ní vždy s jistotou, kdykoliv potřebuji trochu rozveselit.

fénix56
fénix56
10.03.2022 2 z 5

Knihu jsem poprvé četla asi před 30 lety a docela se mi líbila. Kvůli čtenářské výzvě jsem se do četbu znovu pustila. Ale teď se na ni dívám jiným pohledem. Ano, jsou v ní vtipné momenty. Jenže já jsem ovlivněna zážitky se psem mé kamarádky, který je absolutně nevychovaný a rozmazlený. Vím, že za to ten pes nemůže, to jeho panička. Ale prostě už jsem tuto knihu nemohla číst se stejným požitkem jako kdysi dávno.

esfinge
esfinge
28.01.2022 5 z 5

Naprosto oddechova a vtipná knížka. Cetla jsem podruhé a to asi po 20 letech a pamatuji, že mě bavila kdysi a bavila i nyní. Někdo má dluhy, někdo vředy a někdo foxteriera:)

Ridley
Ridley
17.10.2021 4 z 5

Protože máme zrovna 5měsíční štěně, tak při některých situacích v knize jsem brečela smíchy.

pocketka
pocketka
19.09.2021 2 z 5

Audiokniha
Velice se ve mě při hodnocení knihy pere čtenář a zapálený pejskař. Nejsem vděčný hodnotitel co se rádoby humorných knih týče, máloco mne v knize rozesměje, proto nebudu hodnotit vtipnost. Jako audiokniha, poslouchaná při cestách autem ideální, příběhy jsou krátké a nemusíte si pamatovat, co bylo v předešlé kapitole. Paní Maciuchová, která knihu namluvila, je úžasná a velmi knize pomohla. Nicméně na výchově psa bylo vše špatně, přišlo mi, že peripetie s ním se opakovaly a mnohem víc mne bavily kapitoly, kde Robin nebyl hlavní postavou.

Liturgievpatek
Liturgievpatek
09.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha plná vtipných příhod, kterou mi kdysi zapůjčila babička. Bylo mi deset. Tehdy mě nebavila, dnes si ji ale užívám, navíc mám doma svého Robina. A je to sranda, ten život s ním.