Daň ze štěstí

Daň ze štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41839/mid_dan-ze-stesti-h5i-41839.jpg 4 37 9

Robin a Nika série

Tato knížka popisuje příběh studentů a jejich velice mladého třídního profesora. V popředí příběhu je mladý kantor Robin a překrásná studentka Nika. Mezi Robinem a třídou je neobvyklý přátelský vztah a také ho plně prožívají. Prožívají spolu mnoho dobrodružství, ale bohužel musí překonávat i nástrahy, které jim připravil život. Téměř polovina třídy, včetně Robina, se prostřídala v nemocnici. Nejhůře však na tom byla Nika, kterou po rozchodu se svým přítelem porazilo auto a v nemocnici stráví téměř rok. Léčení ztížilo její apatické chování a nechuť do života. Z „jejího“ světa ji vysvobodil teprve až Robin, který byl do ní již 2 roky tajně zamilovaný. Udělal to velice nešetrným způsobem a to nahraným únosem 6ti lidí z jeho třídy včetně sebe a Niky. Po tom, co se Nika dozvěděla, že je do ní Robin zamilovaný až po uši, nechala mu volnou cestu k jejímu srdci.... celý text

tittanie
03.03.2021

Moc pěkná kniha, ke které se ráda vracím. Našla jsem ji v knihovně náhodou a taky jsem si ji v knihovně koupila v nějakém výprodeji, protože knihu vyřazovali, protože se nepůjčovala. Což nechápu. Příběh je naivní. Přesně ve stylu devadesátek. Ale moc ráda jej čtu. Příběh totiž umí pohladit a potěšit.

ydnac
28.09.2020 5 z 5

Krásný dívčí román , který byl pro mě v mých náctiletých dobách jedním z nejhezčích co jsem četla :-) Vzal mě za srdíčko a moc ráda na něj vzpomínám.

Sablu
22.01.2019 5 z 5

Dan ze štěstí jsem četla, když vyšla jako novinka a knížka mě uchvátila a moc bavila. Robina nešlo nemilovat.

SmisekIvuska
26.01.2018 5 z 5

Pokračování knížka Léto na vodě - i tato se vyvedla, takže znovu palec nahoru :-)

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Nádherná knížka, když jsem ji poprvé přečetla, bylo mi líto, že tyto časy už jsou dávno pryč, a že něco podobného nemohu zažít. Nicméně si myslím (a doufám), že podobní lidé, jako hrdinové opravdu existují, protože jsem nedávno pár takových přátel objevila. Další z mých srdcových knížek, které bych každému doporučila.

Kekik
30.12.2016 3 z 5

Druhý díl Daň ze štěstí (první je Prázdniny na vodě) jsem dlouho oddalovala, než jsem si ho přečetla. Věděla jsem už tak trochu, co mě čeká. Nakonec mě příběh zaujal, ale opět mi vadila "dokonalost" postav.
Konec bych si možná představovala jiný, ale pak, když jsem si přečetla Taxis, který nepřímo navazuje na knihy, jsem s koncem spokojena.

hana1984
08.06.2016 5 z 5

tohle mě kdysi hooodně bavilo,vzpomínám si

mája1970
28.10.2014 5 z 5

Moc hezká kniha, která vezme za srdce.

1v8na
15.10.2014 2 z 5

Bylo to velmi oddechová, přišlo mi to velmi nepravděpodobné, že by se tohle mohlo stát a také trochu dětské, proto to beru jako oddechovou četbu.

Blanka Chlupová
česká, 1967
1995  84%Prázdniny na vodě
1996  84%Daň ze štěstí
2001  86%Taxis

Kniha Daň ze štěstí je v