Robert Musil

Robert Musil https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229517/robert-musil-229517.jpg 5 1 1

Autor, Musilův velký znalec, v zásadní práci rovnocenně využívá autentických svědectví, ať už z Musilovy korespodence, či citací z jeho děl. Zasvěcený, obtížný text, doprovázejí dokumentární fotografie, nechybí časová tabulka, svědectví současníků a biografie.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Votobia

Rowohlt Bildmonographien: Musil, Robert , 1993

puml
12.01.2018

Vcelku dobrá monografie. Četl jsem jí předevěím kvůli tomu, abych se dozvěděl něco víc o románu Muž bez vlastností a jeho možných variantách pokračování. Něco málo o tom tam je, víceméně spíš jen kusé informace, ale ono je těžké psát o něčem, co se podle všeho samotnému autorovi takříkajíc rozpadalo pod rukama. Úděl toho románu je jeho nedokončenost, vše ostatní jsou jen spekulace, sice mnohdy zajímavé, ale jen a pouze spekulace. Sám Musil na Muži pracoval do poslední chvíle a do poslední chvíle mohl již napsané zcela změnit či dokonce zavrhnout. Musil byl z těch autorů, jenž si nebyl jist konečným tvarem, proto je jakékoliv dodatečné sestavování možného pokračování velmi problematické.

korespondence dobové, historické fotografie

Autorovy knížky