Spis Rosenherzová

Spis Rosenherzová https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90672/bmid_spis-rosenherzova-unV-90672.jpg 4 119 29

Robert Marthaler série

Psychologicky propracovaná detektivka Nikdo, kdo byl tenkrát na místě činu, na ten případ nezapomene. Jedné horké srpnové noci roku 1966 je ve Frankfurtu brutálně zavražděna prostitutka. Brzy začnou kolovat zvěsti, že se jedná o další „případ Nitribittová“. Rosemarie Nitribittová byla prostitutka, jejíž smrt v roce 1957 způsobila v Německu skandál. A opravdu — i v případě Rosenherzové zůstal viník neodhalen. O čtyřicet let později je brzy ráno v parku Stadtwald přepadena Tereza, těhotná přítelkyně vrchního komisaře Marthalera. Vyvázne s těžkým zraněním. Policista dostane tip — měl by se znovu pořádně podívat na starý případ. Marthaler se však bude muset postavit mocným protivníkům, kteří se snaží ututlat své dřívější hříchy. Spis Rosenherzová musí zůstat za každou cenu uzavřený.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Akte Rosenherz , 2009

Luca287
21.04.2014 5 z 5

Skvěle napsáno..napínavé.. těším se na další...

ritta
14.04.2014 5 z 5

Vynikající kniha se skvělou zápletkou zasahující do minulosti, promyšlené do poslední minuty...Dobře napsané,přečetla jsem jedním dechem.

DriftBooks
14.03.2014 2 z 5

Inu - tato kniha vám v hlavě neuvízne. Měl jsem ji ve čtečce dlouho - určitě přes rok - a tak jsem využil dvanáctihodinového návratu vlakem ze Slovenska a konečně se do ní začetl.

Po prvních stránkách jsem uvažoval, že ji odložím - tedy smažu... Měl jsem pocit, že tu knihu kdosi prohnal Google překladačem a pak si nedal ani tu práci to trochu urovnat - viz:

„Jo, byli v každé době blbý lidi a chytrý lidi. Ten malíř musel být hodně chytrý!“
„A má to velkou cenu?“
Tereza se zasmála. „To nejde prodat. Ale jsou sběratelé, ti by dali určitě pár milionů za to. Jezdí z celého světa pořád lidi do Frankfurtu, aby viděli Rajskou zahrádku. A říkají někteří, že kvůli ní začali být lepší.“
Strážný přikývl. „Kdy se vrátí?“
„Za tři měsíce, až ta výstava v Budapešti končí. Přijdete se podívnout?“

Citace z: Seghers, Jan. „Spis Rosenherzová.“ Host Brno, 2011-12-08. iBooks.

Musím na obranu překladatele řici, že jsem (teprve) na konci knihy pochopil, že je to záměr, a že se tak vyjadřuje emigrantka z Česka - přitelkyně hlavniho hrdiny a také oběť zločinu... Možná jsem prostě nepozorný čtenář, ale nechtěně mi to zkazilo dojem. Navíc jsem narazil na další drobnosti, které mi jakoby dávaly za pravdu...

Děj knihy je dosti kostrbatý, na hraně uvěřitelnosti - zejména pokud jde o zapojení studentky žurnalistiky coby "akční hrdinky" a celkově je plná oběcně známých klišé a oslich můstků...

Nakonec jsem to tedy přečetl - to by asi tak byl můj verdik... Dá se to přečíst, nenadchne, neurazí a vzápětí vše zapomenete. Snad se jen hodí dodat, že by se čas asi dal strávit i kvalitněji - třeba s nějakou dobrou knihou :-))

Neri
04.01.2014 5 z 5

Další výborná kniha J. Segherse. Je psána přímočarým a velmi čtivým stylem, postavy vypadají a jednají opravdově, zápletka je realistická a uvěřitelná. Vše je se jeví hodně reálně, autor si nemusí pomáhat hromadami mrtvol a potoky krve, aby vytvořil román, ze kterého mrazí a který neodložíte, dokud nejste na konci. Skvělé a pokud bych mohla, přidám ráda ještě hvězdičku navrch.

KKlara
06.09.2013 2 z 5

Cetlo se to dobre, ale prislo mi to jak opsane Milenium. Kdyz uz jsem to mela v ruce, tak dobry, ale nedoporucila bych.

evasamankova
14.03.2013 5 z 5

Skvěle se čtoucí výborná klasická detektivka. Autor čtenáře provede příběhem volnějším tempem, které je však ku prospěchu věci, vyloží všechny stopy i pravděpodobného pachatele, aby v závěru dospěl k tomu, že vše bylo malinko jinak. Oceňuji autorův styl i vyvarování se různých překombinovaností.

Hella
24.01.2013 5 z 5

Nikdy bych si nepomyslela, že mě tak moc chytí nějaká německá kniha... a ono jo. Je to poutavá detektivka, kterou rozhodně hlasitě doporučuju!!! A už se těším na další autorovy tituly.

sachista
28.05.2012 5 z 5

Další lahůdka z edice detektivní román Host. Mám slabost pro detektivky, kdy se pátrá po starých, nevyřešených případech a rozplétají se tak dávná tajemství a otevírají zacelené rány. Komisař Marthaler si záhy získal mé sympatie, stejně jako jeho pomocnice Anna. Některé stránky jsem doslova hltal, přesto mám jednu výtku - posledních padesát stran mohlo být zkráceno a kniha by neztratila v závěru dech. Proto se neuchýlím k hodnocení nejvyššímu, ale je to tak na čtyři a půl, třeba to časem ještě zvýším, až se vše uleží. A po přečtení Příliš krásné dívky zvyšuji na pět hvězdiček, protože ve srovnání se Seghersovou prvotinou je Spis Rosenherzová mnohem vyzrálejší a kvalitnější detektivka.

Neo1tex
31.12.2011 5 z 5

Perfektní, vynikající, zábavné, napínavé... To všechno jsou slova, která mě napadají bezprostředně po přečtení téhle knihy. Už jsem si zoufal, že žádná detektivka nebude taková, jako trilogie Milénium. Že žádná mě už tak nechytne. Omyl. Spis Rosenherzová, je parádní dílo, které si rozhodně zasluhuje vaši pozornost.

Chytne vás okamžitě. Začtete se během několika minut a kniha vás nepustí. Čte se sama, děj je přehledný, ale velmi napínavý, parádně propracovaný.... Vřele doporučuji všem milovníkům žánru. Vynikající kniha.

detektivní a krimi romány německá literatura Německo prostitutky

Jan Seghers
německá, 1958