Příliš krásná dívka

Příliš krásná dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181593/bmid_prilis-krasna-divka-yZy-181593.jpg 4 122 44

Robert Marthaler série

Začalo to jako pohádka. Jednoho mrazivého zimního dne se ve vinařské vesnici na úpatí Vogéz objeví neznámá dívka. Ujme se jí osamělá vdova. Po její smrti krásná neznámá zase zmizí… Frankfurt uprostřed léta: v městském parku se najdou děsivě zohavená těla dvou mladých mužů. Stopy na místě činu ukazují na ženu. Komisař Marthaler se svým týmem zahajuje horečné pátrání po cizince, již očití svědci popsali jako okouzlující krásku. Čas však pracuje proti nim. Než se komisař o krok přiblíží k řešení případu, je v luxusním hotelu brutálně zavražděn reportér. A vzhůru nohama se převrátí i Marthalerův osobní život – jeho nová spolubydlící Tereza představuje pro samotářského melancholika velké pokušení.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Host

Ein allzu schönes Mädchen , 2011

MissBlack
MissBlack
08.01.2014 3 z 5

V podstatě moje první detektivka. Nejsem žádný expert na tento žánr (nejsem expert na žádný), vždycky čtu, co mě zaujme, nyní většinou v knižních novinkách na databázi. I tak jsem tuto knihu našla. Zaujal mne název (protože jsem autora neznala, nenapadlo mě, že půjde o detektivku) a anotace posléze také.
A byla jsem velmi spokojená. Příběh byl moc dobrý, postava Manon kouzelná a i to, jak skončila, mě mírně překvapilo. Autorův styl psaní byl čtivý, takže v tomhle ohledu taky spokojenost. Co mi ale chybělo, tak nějaké podrobnější vysvětlení Manonina chování, pořád jsem čekala na tu "pecku", pořádný rozbor její osobnosti, ale nakonec jsem se nedověděla o moc víc, než v průběhu třetí části. Ale jinak skvělé, rozhodně mě kniha motivovala k tomu, abych se v žánru "detektivky" porozhlédla.

kneslova
kneslova
08.01.2014 3 z 5

Tato knížka má skvělá hodnocení, čekala jsem od ní více, příběh i vyšetřování i detektiv na mě působí nudně, za mě průměr...

sachista
sachista
30.12.2013 4 z 5

Tahle kniha se mi získala ještě před přečtením svým názvem. S lepším názvem pro detektivní román jsem se dosud snad nesetkal. Začátek moje očekávání zcela splnil, ale dále mě Jan Seghers příliš nepřesvědčil a ke knížce nepřipoutal. Měl jsem pocit, že na poli detektivní literatury mírně tápal a nedokázal udržet nit vyprávění poutavým způsobem. Docela chápu, proč Host vydal nejdřív Spis Rosenherzová, když oba romány srovnám, Rosenherzová ze srovnání vychází jednoznačně lépe, jako skvěle konstruovaný, napínavý a zajímavý příběh. Proto jsem jí zpětně taky zvedl hodnocení. Patřím ovšem k těm čtenářům, kteří se zajímají rovněž o soukromý život hlavních postav - detektivů a jelikož jsem si Marthalera oblíbil, není příliš komfortní číst si o jeho počátcích s Terezou, když v Rosenherzové se s ní nacházel už úplně jinde. To je trochu škoda. Nejsou to čisté čtyři hvězdičky, ale vzhledem k osobním sympatiím k Seghersovi, Marthalerovi a detektivkám s nádechem tajemna z minulosti se přikláním k vyššímu hodnocení.

Neri
Neri
27.12.2013 5 z 5

Neuvěřitelně dobrá kniha. Na jednu stranu téměř klasická detektivka, na druhou skvělý, dokonale propracovaný psychologický román. Seghers tedy rozhodně psát umí, jeho styl je velmi čtivý, děj příjemně přehledný se spoustou mimořádně zajímavých postav ( vyšetřovatel sympaťák po profesní i lidské stránce ) i momentů. Dle mého názoru Seghers hravě strčí do kapsy většinu autorů severské krimi a Příliš krásná dívka vysoko ční nad současným průměrem v tomto žánru.

detektivní a krimi romány

Jan Seghers
německá, 1958
2013  76%Příliš krásná dívka
2011  84%Spis Rosenherzová
2014  81%Nevěsta ve sněhu
2012  83%Partitura smrti
2016  68%Spiknutí Starmoney

Kniha Příliš krásná dívka je v