Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3794 439

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

jakub2418
08.07.2021 5 z 5

To byla jízda!

Eicherik
27.06.2021 5 z 5

Na titulní stránce prvních českých vydání tohoto thrilleru je zobrazen Kapitol Spojených států amerických. Jen velmi stručně z jeho historie: Roku 1793 počala výstavba tohoto komplexu, roku 1814 ho dobyly britské jednotky, v roce 1954 na něj zaútočili portoričtí nacionalisté a konečně v roce 2009 vyšel tento román, v kterém hraje Kapitol důležitou roli. Další klíčovou úlohu zde hrají svobodní zednáři. Opět nás čeká kryptografie, šifrování, spousta zajímavostí z historie a náboženství, nějaká ta honička, naštěstí v rozumné míře, a hlavně spousta dobrodružství a nějaké to překvapení. Kladně hodnotím obrazovou přílohu, která mohla být klidně i bohatší. Předchozí dva díly byli o něco lepší, ale pořád se jedná o parádní čtení a už se těším na Inferno.

Fialka78
26.06.2021 3 z 5

Napínavý dej s mnoha zvraty a hodně zajímavých myšlenek. Některé pasáže mi připadaly zdlouhavé. Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni se mi líbily víc.

Booklice
17.05.2021 4 z 5

Další Brown, další Langdon, další skvělá zápletka. Váhám mezi 4 a 5 hvězdičkami. Možná, že kdybych ji četla mezi prvními Brownovými knihami, dostala by 5, ale po přečtení 6 knih už je s čím srovnávat, takže dám 4, protože některé se mi zdály o kapku lepší. Ale záleží to hodně na subjektivitě a na tom, jak dané téma člověka zaujme, protože Brown má mistrně a detailně promyšlené všechny knihy a myslím si, že je lidé hodnotí hlavně podle toho, jak moc je daný příběh bavil a oslovil. I když má Brown hodně podobný styl u všech knih, líbilo se mi, že přece jen to bylo zase originální. Ale asi už ho mám "přečteného", protože jsem na část vyústění přišla pár kapitol před tím, než bylo vše odhaleno ;-)

Hoshi
17.05.2021 4 z 5

Mé třetí setkání s Robertem Langdonem bylo .. náročné. Trvalo dlouho než jsem se pořádně začetla, i jsem uvažovala, že knihu odložím, ale vytrvalost se vyplatila. Konec příběhu mě překvapil a jsem zvědavá na pokračování.

třemdava
06.05.2021 3 z 5

Zatím za mě nejhorší díl, Robertova věčná nechápavost mi vůbec nepřišla vtipná a v některých částech i dost otravná. Nudila jsem se a dělalo mi problém knihu vůbec dočíst. Děj by mohl být mnohem kratší. Ale předchozí dva díly se mi líbily.

playada
14.04.2021 5 z 5

Uff, to jsme si zapřemýšleli nad různými šiframi, hlavolamy a hádankami.. Připadala jsem si jak v nějaké ùnikovce. Mám teď úplně zavařený mozek a musím ho restartovat, aby byl schopný louskat další Brownovky !!

VeruMalfoy
27.03.2021 3 z 5

Tato kniha je má první od Dana Browna. Čekala jsem od něj trošku víc. Neříkám, že to bylo nějak špatné, to ne, ale taky mě to neohromilo. Líbilo se mi, čeho všeho je šílená duše člověka schopna, ale zároveň mi pak trošku konec knihy nedával úplně smysl. Ne, že by všechno bylo zmatené na konci, ale rozhodně mě to neohromilo a spíš mě zklamalo celkové rozuzlení příběhu a tajemna kolem. Bylo to, jakoby autor chtěl za každou cenu dojít zajímavého konce a čím víc se snažil, tím víc se mu to nedařilo.

Blancheerka
21.03.2021 4 z 5

Třetí kniha s profesorem Langdonem byla pro mě stejně čtivá a zábavná jako ty dvě předchozí. Autor prostě umí děj správně našlápnout a vygradovat tak, že jsem se do děje naprosto položila a u konce už jsem hltala stránku po stránce ve zvědavosti, jak to celé dopadne. Prostě paráda, Dan Brown se těmihle třemi počiny zařadil mezi moje oblíbence :)

Sarka25
03.03.2021 5 z 5

Tato kniha byla opět napínavá ale bohužel me tolik neoslovila jako první dvě takže me chvíli trvalo než jsem se do ni zacetla. Ale opravdu ke konci jsem byla dost prekvapena. Dan Brown proste nezkalme.

archivářka115
22.02.2021 3 z 5

Musím přiznat, že jsem od ní čekala víc. Byla jsem zklamaná.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Profesor Robert Langdon a záhady jsou opravdu přitažlivá kombinace. Čekal jsem již nějaký úpadek série, ale kniha je čtivá a má svižné tempo, které mi vyhovuje. Snad tomu bude i nadále.

DeepSea21
24.01.2021 5 z 5

Záhady vždy přitahovaly a budou přitahovat všechny lidi.
Příběh který vás chytí a nepustí,dokud nedočtete poslední stránku.
Zajímavosti z dějin, zamyšlení nad pojmem konspirace a také pojmem bůh.

lisell
11.01.2021 5 z 5

Ztracený symbol jsem poslouchala jako audioknihu. Příběh se mi líbil a jak už to u pana Browna bývá, od začátku vás chytí a nepustí až do konce. Profesor Robert Langdon patří mezi moje oblíbence, takže se těším na každé jeho nové dobrodružství. Námět perfektně vykreslen do nejmenších detailů, svižné tempo, napínavé pasáže, které vás nutí číst nebo poslouchat dál a dál. Opět jsem měla pocit, jako bych byla součástí děje a ne pouhým čtenářem, v tomto případě vlastně posluchačem.

wlado
07.01.2021 4 z 5

Opäť skvelá príprava autora na písanie knihy. Brownove knihy okrem napätia ponúkajú aj mnoho informácií nenásilnou a pútavou formou.

Lady.Lucrezia
06.01.2021 5 z 5

Svižně odsýpající thriller plný zednářské symboliky. Postavy příjemné, napsáno barvitě a s detaily, kdy lze vidět knihu jako film před očima. Tento díl mě zatím oslovil nejvíce ze série, uvidíme jak to bude pokračovat.

Niu
30.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Začnu jinak, než obvykle. I když se vám bude zdát kniha nelogická, divná (oproti předchozím knihám), tak vydržte až do konce, protože budete odměněni za trpělivost (a počet stran) rozluštěním záhady, vysvětlením všeho a pochopíte, proč byla kniha stavěna právě tím způsobem. Dávám pět hvězdiček, ale něco na tom mi trochu hm, hm, nesedělo. Trošku kruté na Browna. A to jsem zvyklá číst detektivky od Cartera. Měla jsem tam pár momentů, kdy jsem si říkala, že Langdon je převtělená Salanderová (od Larssona), ale naštěstí to je jen člověk :o) Jen na začátku v Kapitolu při objevu ruky jsem se trochu ztrácela - možná mi to někdo vysvětlí, ale nechtěl tak náhodou Langdon odvést pozornost od střechy Kapitolu do podzemí otočením ruky? Fakt jsem čekala spíš slepou uličku. Sice se vlastně nic moc nestalo, ale tak nějak uměle vytvořené SSB 13... Noetika mě celkem zajímá, ale nic moc z výzkumu Katherin tam nebylo. Těším se na další pokračování, ale to už nechám do příštího roku. Jo a teda ještě - ta černá chodba k hale 5, tohle bylo úžasné :o)

Ahmose
29.11.2020 4 z 5

Výnimočne začnem negatívami. Sratený symbol je v porovnaní s Anjelmi a Démonmi a Da Vinciho kódom slabší. Na začiatku mi dosť dlho trvalo, kým som sa začítal, potom, keď sa dej rozbehol a nabral grády, ma kniha veľmi bavila a následný záver ma trošku sklamal. Celkovo bola táto kniha v porovanní s predchádzajúcimi dvoma docela vláčna, zdlhavá a miestami ťažkopádna, hlavne posledných cca 50 strán by sa dalo pekne vtesnať do jednej kapitoly.
Čo sa však týka môjho celkového dojmu z knihy, tak ten je dobrý. Nechýbalo napätie, tajomno, zaujímavé informácie o slobodomurároch, výborne prepracovaný šialený záporák a vďaka tejto knihe presne viem, na ktoré miesta sa pôjdem pozrieť, ak sa niekedy ocitnem vo Washingtone. Čisté hodnotenie by bolo tak 3,5 hviezdičky. Odporúčam, ak ste čítali prechádzajúce diely, ak nie, tak radšej siahnite po tých.

bookemma
09.11.2020 4 z 5

Jako nahoře, tak i dole.
Dan Brown opět nezklamal. Běhal mi mráz po zádech.
Pravda, která se nám už nezdá býti pravdou - všichni jsme bohy. Jen v nás tkví to tajemství. A stejně...
stejně si myslím, že nad námi...tam nahoře...je něco, někdo, co nás převyšuje.

smudlajs
04.11.2020 4 z 5

Brownovy knihy s Robertem Langdonem mám opravdu ráda, baví mě. Tohle byl trochu oříšek, chvílemi mi dělalo problém držet krok s autorovými myšlenkami a dokonce jsem se i ztrácela, ale i tak mě příběh bavil a celkem jsem si ho užila. Možná jsem čekala trochu jiné rozuzlení, ale to autorovo také není špatné.