Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3787 438

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

mikaella
04.03.2014 5 z 5

opět skvělá kniha od Dana Browna

Rozmarýna Rozm
09.02.2014 3 z 5

Podle mně je to nejslabší kniha Dana Browna hned po Šifře mistra Leonarda.

Kmotr99
04.02.2014 1 z 5

Kopie Šifry mistra Leonarda s jedním podstatným rozdílem: nudil jsem se.

koki.veru
04.02.2014 5 z 5

Nádherná knížka, stejně jako Šifra a Andělé a démoni. Prostředí Washingtonu je úžasné a děj napínavý.

NeradovaKatka
31.01.2014 3 z 5

Podle mě zatím nejslabší kniha, jakou jsem od Dana Browna četla, Šifra i Andělé a démoni se četla skvěle, tady jsem měla chvílemi chuť knihu odložit a ani nedočíst. I když postava Roberta Langdona bylo pro mne velké plus :).

mariva
26.01.2014 5 z 5

I další Brownova kniha se mi líbila. Nejen napínavý příběh, ale i spousta zajímavých informací a námětů k zamyšlení.

endroo25
22.01.2014 4 z 5

Kniha mi prinesla vse, co lze od D. Browna cekat. :-) Kvalitativne bych ji zaradil mezi Andele a Demoni a Sifru mistra Leonarda. Tema Zednaru me bavilo a libi se mi, jak umi Brown skloubit fakta s fikci. Presneji receno, vubec jsem si nebyl jisty, co muze byt pravda a co uz si autor opravdu vymyslel. Ale tak to ma byt. :-)

SimonaZ
20.01.2014 3 z 5

Ač to říkám nerada, tak dle mého názoru naprosto neslabší Brownovka... četla jsem ji hned po vydání a (myslím, že i částečně proto, že jsem od ní tolik očekávala) velice mě zklamala. Ze začátku zajímavé čtení, ale závěr byl hrozný... škoda :(

Laserus
19.01.2014 5 z 5

Moc zajímavý příběh.

Pavlnka
18.01.2014 5 z 5

Super knížka, která udržuje čtenáře v napětí. Nemohla jsem se dočkat večera, abych si zase mohla číst :)

DonFilipson
12.01.2014 5 z 5

Jako vždy, od knížky se nejde odtrhnout :) ale je pravda že posledních asi 20 stránek už bylo nejspíš zbytečných. Každopádně 5 z 5

elcapitano
06.01.2014 4 z 5

Napínavé, dramatické, jednomu to celkem i rozšíří obzor, ..mám chuť si přečíst něco od zmiňovaného Francise Bacona, Isaaca Newtona, ... během četby jsem si dohledával a potvrzoval spoustu zmiňovaných faktů z knihy na googlu, ...
V zásadě velká spokojenost, ale s určitými výhradami: především konec je najednou rozplizlý, moralizující a v zásadě bych čekal nějakou větší "pecku".
Přehnaný americký nacionalismus a všechen ten filozofický povrchní guláš jsou sice nedostatky, ale v zásadě drobné.
Ztracený symbol totiž není literatura faktu, ale oddychová a opravdu zábavná kniha.

Makovník
27.12.2013 4 z 5

Podle mě jsou knihy Dana Browna s Robertem Langdonem jako vtipy s Chuckem Norrisem... Stejně dobré, ale když vám někdo řekne v řadě deset vtipů, které jsou prakticky na jedno brdo, taky se nebudete tolik smát, i když vtip to byl dobrej. A nezachrání to ani všeuměl Chuck (popř. Robert).
Kniha byla dobrá, ne že ne, ale přišlo mi to trochu jako Šifra mistra Leonarda po Americku. Ztracený symbol mě bavil, sice mně poměrně dlouho trvalo, než jsem se začetl, ale pak už jsem nemohl přestat číst.
V komentářích jsem četl, že posledních 50 stran nestálo za nic. Ano, knížka vyvrcholila po čtyřsté stránce a pak už to bylo "pouze" takové vyklusávání... Ale i to je po dlouhém a vyčerpávajícím běhu nesmírně důležité. Na druhou stranu Brownovi se podařilo zastavit dvacet stránek před koncem. Škoda, mohl doběhnout... Těch posledních dvacet stran bylo nadbytečných.
Knížce dávám čtyři hvězdy, jednu strhávám za podobnost se Šifrou, začátek a konec knihy.

TerkaM
14.12.2013 4 z 5

Ze začátku se kniha četla dobře a vlastně i celkově se dobře četla, ale závěr mě hodně zklamal a vlastně jsem ho ani nepochopila.. možná knihu přečtu ještě někdy jindy a třeba ji i pochopím, ale i tak bude navždy patřit mezi mé nejoblíbenější knihy Dana Browna Andělé a démoni a vždy ji všem budu doporučovat přečíst :) tedy alespoň do doby než začnu číst Inferno na které se nesmírně těším až ho dostanu k Vánocům :)

silhy
09.12.2013 4 z 5

Tak jsem právě před chvílí dočetl Ztracený symbol a musím konstatovat, že mě mile překvapila a nadchla myšlenka a doznačné míry i poselství tohoto díla. Samotná kniha se mi četla velmi dobře a rychle nicméně kolem 380 stránky jsem se děj zasekl a již nebyl tak ztrhující a zárovň i začalo váznout tempo. Co nevidět začnu číst Inferno, tak jsem na něj zvědavej.

ledmed
05.12.2013 5 z 5

Tajemno, umění a Robert Langdon, co víc si přát. Kniha mě nadchla už na samém začátku a tento pocit nevyhasl ani na konci knihy. Neuvěřitelné detaily a krásně propracované postavy.

Helenicka
26.11.2013 1 z 5

Nestává se mě, abych knihu nedočetla.... Ale toto jsem opravdu vzdala. Nudilo mě to a v půli už to byla jen a jen ztráta času.

michde01
23.11.2013 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte. Ačkoliv nejsem příznivcem boření církevních dogmat jak má Dan Brown v oblibě musím říct, že kniha je u mě v Top10 na těch nej... příčkách.
Děj má spád, informace jsou srozumitelné a zajímavé, časový úsek sice neuvěřitelně krátký,ale to je Brown...
Hodnotím velmi kladně a doporučuji. Z mého pohledu je to lepší než Šifra...

Jennkie
19.11.2013 4 z 5

Je to opravdu hodně akční a propracované čtení, autor si dal záležet, aby pokud možno vše vycházelo z reálných základů a využil je do poslední kapky :-)

Atuin
02.11.2013 3 z 5

Jeho knihy jsou takové "bondovky", člověk se nesmí příliš ohlížet na nic jiného než to dobrodružství, je to až nemístně rozuzlitelné,tedy já jsem konec odhadla kousek za půlkou. Některé postavy mi svými tendencemi občas lezly maličko na nervy ta jejich nerozhodnost byla ale napínává. A nic proti, protože autor chce publikum pobavit jde na to zajímavými cestami na kterých se občas ztratí v tom co do toho ještě vsunout a hlavně kdy, ale to už je jeho taktika. Hodnotím 3,5/5 a zcela jistě si přečtu Inferno. Slušné odpočinkové čtivo.