Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3794 439

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Affares
13.04.2019 4 z 5

Známý autor, vypsaný, zkušený, ale nemám od něj zase moc načteno abych porovnával s jinými díly. Styl psaní je velice čtivý, má spád a udrží čtenáře. Na druhou stranu mi kniha přišla jako by byla psána s vidinou peněz na základě jména autora, že se to prostě bude prodávat. Prostě chvílemi tam byly uvěřitelné věci a chvílemi byly moc "mimo". Ale zpět ke knize, moc se mi líbila myšlenka noetiky. Kdyby byla napsána samostatná kniha právě o tomto tématu a jeho objevování a zda je lidstvo připraveno, tak to bych si sakra rád přečetl. Suma sumárum, 4 hvězdy :-)

Erinyie
07.04.2019 4 z 5

Má první kniha od autora, díky této knize si mě autor získal a nelituji, vyhovuje mi jeho styl psaní a ačkoliv tato kniha je trochu natáhlá a člověk se chvílemi ztrácí v ději stojí za přečtení

postrach
06.04.2019 4 z 5

Příliš mnoho informací.Souhlasím s názory podemnou.Postava šíleného.pomateného syna-Malacha a jeho přiznání a odhalení.se panu Brownovy povedli.Ten závěr?

dancadragneel
29.03.2019 4 z 5

Musím říct, že tahle kniha byla naproti ostatním trochu slabší. Občas mi dělalo problém se začíst a od konce jsem čekala trochu více. I přesto musím uznat, že je to opět skvěle napsané a Dan Brown jenom dokazuje, že jeho styl psaní je skvělý a ojedinělý.

evask
18.03.2019 3 z 5

Váhám mezi *** a ****, vzhledem k celkovému hodnocení tři * asi stačí. Stránek hodně, ale přitom dost chaotické, občas zdlouhavé, prostě čekala jsem pecku a pak jsem byla ráda, když jsem se dobrala do konce.

martin3847
05.03.2019 2 z 5

Knihu jsem dostal jako dárek ale byl to spíše dar danajský. Vůbec mě to nebavilo číst. Připadal jsem si spíše jako na sympóziu mluvících hlav než jako na misy co má zachránit Ameriku.

Pegasus
17.02.2019 5 z 5

Dan Brown je pro mě srdcová záležitost a tahle knížka je moje nejoblíbenější. Četla jsem ji už několikrát a nikdy nezklame.

Stanas513
15.02.2019 5 z 5

Celou knihu jsem čekala na ten záhadný symbol... No nic, román se čte dobře, je to napínavé a člověk o tom opravdu musí dost přemýšlet. Někdy to bylo docela dost kruté. Opět jsem viděla Toma Hankse coby Langdona. Určitě se připravuji na Inferno, které jsem ještě nečetla.

marekjakes
13.02.2019

Pro mě to bylo zklamání ale to je asi tím, že jsem dostal chválihodný doporučení :(

Johnyk
31.01.2019 4 z 5

Slabší

in-spyder
27.01.2019 3 z 5

Zajímavý potenciál příběhu, leč oproti předchozím v sérii "Langdon" mnohdy zbytečně zdlouhavé a hlavně nezáživné rozebírání historie, souvislostí, až se člověk u těchto nezáživných pasáží vysloveně nudil, protože nebyly ani nikterak zajímavé.

ujunka
22.01.2019 4 z 5

Super, jako vždycky :-)

harena
21.01.2019 5 z 5

Napínavý thriller, hlavnímu hrdinovi by jistě záviděl i agentt 007. Kniha má téměř 500 stran, skvěle se to čte. I když se mi zdá, že to autor občas přepískne, ráda mu to odpustím. Brownovky můžu číst po čase znovu.

Median
15.01.2019 5 z 5

Já nevím, komu se nemůžou jeho knihy líbit? Nicméně nesmí se jich číst moc najednou po sobě, pak se stávají předvíatelné jeho vypravěčské postupy a já už jen například přeskakuji všechny ty dramatické zápletky, které stejně aktéři přežijou, abych došla na konec záhady :)

RuzovaPanterka
04.01.2019 5 z 5

Musela jsem si dát na nějaký čas od brownovek oraz, ale tohle mě po té pauze opravdu potěšilo. Napínavé plné tajenek a rebusů, jo tohle se mi fakt líbilo. Teď si dám zase na čas pauzu a pak se vrhnu na další :)

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Po 1. a 2. knihe príjemné osvieženie. Brown nepokračoval v klasickom "kresťanskom duchu" a spravil dobre. Nesúhlasím s ostatnými, že sa jedná o najslabšie dielo zo série.

Atlantis
20.12.2018 1 z 5

Možná to bylo nevhodným zasazením děje, ale Ztracený symbol je podle mého názoru nejslabší (nebo spíše nejhorší) díl ze série o Robertu Langdonovi. Spojené státy a Washington jsou přece plné historických reálií, které by se daly zpracovat napínavou a zajímavou formou, ale Brown to jaksi nezvládá. Celá kniha se táhne, nudí a vy jen doufáte, že bude brzy konec. A to je přeci u thrilleru hodně špatně.

Zboznujuknihy
20.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha

Tereziee
05.12.2018 3 z 5

Tak tohle mi teda dalo hodně zabrat. Musím říct, že po peckách jako byli Andělé a démoni nebo Šifra, je tohle dost slabý. Strašně dlouho jsem se nemohla začíst a příběh kolem tajemné zednářské pyramidy mě vůbec nebavil. Možná i prostředí Washingtonu mě nezaujalo tolik, jako třeba prostředí Říma. Takový průměr, místy to bylo super ale většinu času děj spíš pokulhával.

animovanej medv
20.11.2018 5 z 5

Kniha mě místy štvala, přesto 5 hvězdiček.
Z většiny je to napínavé čtení s poučným koncem. V zásadě kniha jakých je nyní bez počet. Fór je v tom poučení, které mě osobně se velmi líbí a přijde mi velmi nadějné.