Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3789 438

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

Bajusa
05.02.2020 5 z 5

Asi nejslabší kniha mého oblíbeného autora, přesto jsem si její čtení opět užila.

Velbana
30.01.2020 2 z 5

Popravdě řečeno čekala jsem více od této knihy. Konec mně nepřekvapil. Už v polovičce jsem věděla jak to dopadne.

Ronnie68
27.01.2020 4 z 5

Další zajímavý příběh se strhujícím dějem ...

SAnthony
12.12.2019 4 z 5

"Bible ukrývá silné vědění, ovšem doslovnými překlady a neustálými výklady se postupně ztrácí ukrytá tajemství"
Hezké čtení a silné myšlenky, ostatně jako vždy v Brownových knihách.

burilltomas
26.11.2019 5 z 5

Super moc hezké:)

Renča1987
30.10.2019

Četla jsem od Browna všechny knížky a bohužel, tahle se mi líbila ze všech nejméně. U jeho knih jsem zvyklá na napětí, šokující závěr a to jsem u téhle postrádala. Když to srovnám třeba s Infernem, tak je Ztracený symbol jen velmi slabý odvar.

tulipa
11.10.2019 3 z 5

Četla jsem to na třikrát. Nějak mi tahle kniha od Browna přišla nejhorší, ale i tak je to dobrá kniha. Také mi trošku nesedl konec, pořád jsem čekala, že ještě něco přijde. To se ale nestalo.

trudoš
21.08.2019 5 z 5

A mě Ztracený symbol bavil moc. Netvrdím, že by šlo o nějak přelomový thriller, ale Dan Brown úspěšně navazuje na „kvalitu“ Andělů a démonů, přičemž tentokrát se obejde bez nutnosti dát odpočinkové literatuře jakože přesah. Tohle je mnohem přímočařejší a také zábavnější, vzhledem k tomu, že Bílý dům slouží jako stylové prostředí pro hru na schovávanou. Autor je v tomhle ohledu vynikající řemeslník, jen není nijak originální, co se stavby děje týče. Dokáže to sice vykompenzovat krátkými kapitolami, informačními zajímavostmi a neustálou gradací, ale všeobecně u něj platí jedno - jakmile přečtete jeden román, získáte představou o koncepci i těch ostatních.
V rámci celosvětového (ne)úspěchu mám pak jednu teorii. Přijde mi, že tady si pan Brown na vlastní kůži vyzkoušel nepsané pravidlo angloamerických spisovatelů, jež nabádá, že do historie Evropy a katolické církve si mohou kopat, jak chtějí, ale na minulost Spojených států amerických se ať zkusí jen křivě podívat a chraň je ruka Páně!

jiri2737
20.08.2019 3 z 5

Asi nejslabší Brown. Obzvláště plný technických nesmyslů.

Rossel
11.08.2019 3 z 5

Popravdě si moc nepamatuji, o čem kniha byla. Lehce napínavé čtení, jako všechny Brownovky, ale kouzlou už bohužel vyprachalo.

Dixinka
24.07.2019 2 z 5

Nakonec jsem to přece jen dočetla. Moc mne to nezaujalo. Vše se již opakovalo.

Cubicle
24.07.2019 1 z 5

Velka slabota a zklamani. Dan Brown sesmolil pro vlastenecke Americany mdlou kopii Da Vinciho kodu (ktera je kopii/kradezi dila Umberta Eca)..

lenamor
15.07.2019 5 z 5

Brown opět nezklamala, sice je příběh poněkud pozvolný oproti jeho jiným dílům ale jednoznačně doporučuji

Kovbojka33
29.06.2019

Druhá kniha od tohoto autora.

BlackBlade
25.06.2019 4 z 5

Dan Brown přichází potřetí se zajímavým příběhem, kde opět namíchal koktejl reálných informací se nemalou špetkou konspiračních teorií. Ve třetím dílu se děj přesunul do Washingtonu DC, kde se vše motá okolo Svobodných zednářů a historických staveb.
Příběh je opět zajímavě napsán a rozhodně stojí za přečtení. Chytrá výstavba románu, časový zámek a brilantní Robert Langdon vás nenechají vydechnout :)

SHi
11.06.2019 5 z 5

Skvělá kniha, ačkoli oproti prvním dvěma dílům (tj. Andělé & démoni a Šifra mistra Leonarda) výrazně slabší. Alespoň takový byl můj názor, dokud jsem se nedostala k závěru. Posledních několik stránek bylo opravdu strhujících a autor při nich opět předvedl další ze svých zajímavých myšlenek.

de_baques
11.06.2019 2 z 5

Velmi nepovedená kniha, po složitě, ale uvěřitelně smyšlené Šifře, přichází zdlouhavé brakové přežvykování praštěných zednářských legend. Je to taková nepovedená parodie na konspirační teorie naruby, která nemá spád ani náboj. Nestojí za přečtení.

smardice
10.06.2019 4 z 5

Co dodat? Zajímavé a poučné téma, ale pokud se čtou všechny díly za sebou, tak je to vše hodně zdlouhavé, rozvláčné, někdy až neskutečné a neuvěřitelné, (občas jsem měla pocit, že snad čtu sci-fi) co hlavní hrdinové, v čele s Robertem Langdonem, překonají.

Margeli
29.05.2019 5 z 5

skvělé

Affares
13.04.2019 4 z 5

Známý autor, vypsaný, zkušený, ale nemám od něj zase moc načteno abych porovnával s jinými díly. Styl psaní je velice čtivý, má spád a udrží čtenáře. Na druhou stranu mi kniha přišla jako by byla psána s vidinou peněz na základě jména autora, že se to prostě bude prodávat. Prostě chvílemi tam byly uvěřitelné věci a chvílemi byly moc "mimo". Ale zpět ke knize, moc se mi líbila myšlenka noetiky. Kdyby byla napsána samostatná kniha právě o tomto tématu a jeho objevování a zda je lidstvo připraveno, tak to bych si sakra rád přečetl. Suma sumárum, 4 hvězdy :-)