Ztracený symbol

Ztracený symbol https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29963/mid_ztraceny-symbol-z16-29963.jpg 4 3775 438

Robert Langdon série

Pátá kniha Dana Browna a třetí román s Robertem Langdonem, dlouho očekávané pokračování Da Vinciho kódu. „Nic není tak, jak se na první pohled zdá. Nový román Dana Browna Ztracený symbol má zběsilé tempo, odehrává se během pouhých 12 hodin a hned od strany jedna nenechává čtenáře v klidu. Stále se objevují nové skutečnosti, stále nás čeká další překvapení. Za Robertem Langdonem tentokrát budeme muset do neočekávaně nového, ale mistrně vykresleného prostředí.“ Tak se nechal slyšet redaktor amerického vydavatelství. Sám autor ke svému novému dílu Ztracený symbol poznamenal: „S tímhle románem jsem měl zvláštní a úžasný dlouhodobý vztah. Vetknout pět let přípravného studia materiálu k románu do rámce dvanácti hodin mě fascinovalo, byl to úžasný rébus. Život Roberta Langdona rozhodně probíhá daleko rychleji než ten můj.“... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Lost Symbol , 2009

KateTheBlogger
KateTheBlogger
12.10.2020 4 z 5

Příběhy Roberta Langdona mě zkrátka baví. Při čtení jsem se přenesla do Washingtonu, který jsem si následně přidala na seznam míst která chci navštívit. A nyní si ještě dohledávám informace o svobodném zednářství, protože to je organizace, která mě po přečtení fascinuje ještě víc než doposud. Pokud máte rádi symoboly, architekturu, dějiny a milujete Šifru mistra Leonarda, Ztracený symbol je pro Vás povinná četba,

Medvědářka
Medvědářka
05.10.2020 2 z 5

Zatím první kniha, kterou jsem od něj nedočetla :-(
Skončila jsem za půlkou, protože mě to nebavilo. Stále jsem si říkala, že tomu dám šanci, ale nějak mi unikal celý smysl vyprávění. Ve vyprávění jsem se občas ztrácela a stále čekala, co se závratného bude dít. Bylo to celé zbytečně moc dlouhé a ukecané.
Nicmně se nedá upřít, že autor si zde dal tu práci, aby nám ukázal dějiny Ameriky a nastínil Zednáře. Jenže to je tak všechno.
Dlouho se mi nestalo, abych takhle nízko hodnotila knihu.

ydnac
ydnac
02.09.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

Paldiny
Paldiny
23.08.2020 3 z 5

Pomalší rozjazd, pomalší dojazd. Tiež si myslím, že posledných cca 50 strán sa dalo vtesnať do jednej krátkej kapitoly, ale z knižky mám dobrý pocit. Nechýbalo napätie, zvraty (niektorý som predvídal, ten hlavný ani náhodou) a nechýbala zaujímavá výučba z dejín Slobodomurárov. Zaujala ma Langdonova otázka študentom, "prečo vás to láka po zahraničných pamätihodnostiach, keď ste ešte nenavštívili tie doma".

Pohan
Pohan
04.08.2020 4 z 5

Čtivý jako předešlé díly a samotná šifra se mi zdála nejpropracovanější, co zatím v sérii byla. Nicméně to prostředí. Historie Spojených států je v mých zájmech mnohem níže, než historie Evropy. Dobrá kniha, ale těším se více na další díl a znova Itálii.

jaja4
jaja4
04.08.2020 2 z 5

V ďalšej knižke odhalí Robert Langdon najväčšiu záhadu v dejinách. Ako sa dostanú bábätká do mamičkinho bruška?

tereza1198
tereza1198
31.07.2020 2 z 5

Tak tohle ne. Tady jsem vyústění a pointu odhadla hned na začátku. Přišlo mi, že Robert jde celou první třetinu knihy chodbou. Postavy se navzájem ohromují svými znalostmi a dělají si přednášky ve chvíli kdy mají luštit záhadu nebo utíkat. Moc se mi líbily zajímavosti o městě a zednářích. Ale nic co by mi uvízlo v paměti.

Adlinkaa
Adlinkaa
04.07.2020 5 z 5

Netuším, kde Dan Brown na tak skvělé nápady pořád chodí, ale jestli bude psát pořád tak skvělé knihy, je mi to asi jedno :). Autora jsem zatím nikdy neprokoukla a na knize se mi líbí především to, že tajemství se postupně odhaluje po celou dobu. Na konci by pár stránek, dle mého ani nemuselo být, ale jinak hodnotím všemi pěti.

Klarutianus
Klarutianus
19.06.2020 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce jako obvykle. Těším se až zavítám na daná místa. :)

iskovsky
iskovsky
29.05.2020 3 z 5

moja prvá kniha od DB a musím povedať, že zo začiatku som bol nadšený a zvažoval som medzi 4 a 5 * ... naháňačka na slepú babu v zatemnenej hale - paráda ... lenže potom som začal tušiť pravú totožnosť hlavného záporáka a keď som pochopil jeho motív, tak som mal chuť to zabaliť... korunu tomu dali tie nie veľmi zaujímavé kecy na konci... jednu hviezdičku pridávam za množstvo zaujímavostí, ktoré som sa dozvedel o Washingtone

jirka9453
jirka9453
17.05.2020 4 z 5

I mě trvalo, než jsem se do Symbolu prokousal. Samozřejmě, že Brown je záruka kvalitního děje se zajímavými linkami, rozhodně bych jí osobně nehodnotil jako odpad. Ale tentokrát, vlastně netuším, čím to bylo, mi to nastartování se do pravého "Brown-módu" trvalo podstatně dýl než u Andělů a Šifry. Ale přečtení rozhodně nelituji a počítám s návratem ke knize.

Greenfingers
Greenfingers
16.05.2020 3 z 5

Dan Brown má nepochybně nadání pro psaní dramatických příběhů na témata, která vzbuzují zájem čtenářů. Ztracený symbol je jen dalším důkazem této skutečnosti. Autor v ní odvedl svůj standard a román se nijak nevymyká z řady jeho dalších thrillerů.

Rav3n
Rav3n
12.05.2020 odpad!

Slabé, slabé, slabé. Bez myšlenky.

Iki1
Iki1
03.05.2020 3 z 5

Do téhle knížky jsem se pořád nemohl začíst. Přijde mi, že autor má pro své příběhy jeden mustr, podle kterého píše. To by snad až tak nevadilo, vznikají příběhy napínavé, s dobrým rozuzlením. Tak, jak jde čas, musí Dan Brown přisypávat víc a víc neuvěřitelného, aby čtenáře přitáhl k příběhu. Do této knihy nasypal vše, co se jen trochu týkalo zednářství v Americe, bez ladu a skladu. Takže napínavý příběh ztěžkl, odrazovala mě spousta balastu.

YA-girl
YA-girl
30.04.2020 5 z 5

Třetí díl se tentokrát točil kolem zednářů, kvantové fyziky a Washingtonu - a byl stejně napínavý, strhující a plný překvapivých zvratů, jako ty předchozí dva. Jsem navíc fascinovaná tím, jak neuvěřitelně promyšlené autor vše měl: nedivím se, že mu trvalo několik let jenom to, než všechny informace posbíral, a jsem nadšená tím, jak je dokázal tak mistrně propojit... Všechno do sebe zapadlo, nic nezůstalo nevyužité či nevysvětlené. A pokud se např. o tu kvantovou fyziku, sílu mysli atd. zajímáte, tak se vám poskládají do sebe i informace, které máte z úplně jiných zdrojů ;-) Plus jak už psal někdo níže - Washington nikdy nebyl na mém seznamu "míst, která chci navštívit", ale po přečtení této knihy mě to tam začalo dost táhnout :-D *** Menší SPOILER *** Kladně hodnotím i to, že i nám čtenářům nezednářům ;) bylo na závěr to tajemství odhaleno, a ne tak jako v některých jiných knihách, kde se jej dovtípí jen hlavní hrdinové, ale čtenář se musí smířit s komentářem, že "bude lepší, když se to nikdo další nedozví", haha ;)

myreadingplace
myreadingplace
29.04.2020 5 z 5

Kupodivu za mě zajímavější než Andělé a démoni, i když i trochu překombinované. To by ale nebyl pravý Brown. Opět perfektní šifry, symboly a dokonalý popis míst. Nikdy ve mě Washington nevyvolával cestovatelskou touhu, ale po přečtení Ztraceného symbolu bych chtěla Kapitol navštívit a hlavně se podívat na Washingtonovu apoteozu v rotundě.
Postava Malacha byla naprosto šílená, ale dokonale šokující a z celé knihy asi nejvíce utkví v paměti.
Závěr už byl trochu moc filosofický a pro mě, jakožto vědce dost nesmyslný. I když některé myšlenky (vážení duše) mě zaujaly. Ve výsledku se ale četlo jedním dechem a nedovolím si ubírat hvězdičky...

Špekyn
Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Třetí díl s profesorem symbologie Robertem Langdonem je opět skvělý. Napínavý, strhující, s informacemi o americké historii...

Marek.Sc
Marek.Sc
20.04.2020 3 z 5

Prvé tituly od Dana Browna, ostanú tie najlepšie. Kniha je pretkaná zvratmi, ktorých je na môj vkus až príliš veľa v tejto knihe. Z kvality knihy by neubudlo aj po skresaní zvratov a zápletiek o polovicu. Ale taký už je Dan Brown, niektorým to vyhovuje, niektorí nie sú až tak s tým stotožnený. Mne sa kniha páčila, ale nebolo to z mojej strany úplne na 100 percent. Fanúšikom Dana Browna ju však odporúčam a ako ďalšia kniha do série s Robertom Langdonom poteší.

5297
5297
19.03.2020 5 z 5

Popravdě tato kniha se mi od autora líbila nejvíce :)

MV111
MV111
09.03.2020 3 z 5

Stručně - asi jako když si dáte místo italských těstovin s rajčatovou omáčkou špagety Vitana s kečupem.