Šifra mistra Leonarda

Šifra mistra Leonarda https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/299049/bmid_sifra-mistra-leonarda-1T7-299049.jpg 4 7092 703

Robert Langdon série

V pařížském Louvru dojde k vraždě. Na místo činu je povolán znalec symbolů Robert Langdon, prototže oběť byla nalezena za mimořádně podivných okolností. Tak začíná jeden z nejčtěnějších thrillerů všech dob, Šifra mistra Leonarda od Dana Browna, ve kterém s LAngdonem objevujeme po staletí střežené tajemství ukryté v obrazu Leonarda da Vinci Poslední večeře. Rychlé tempo, tajemné šifry, vedoucí k dalším indiciím a dalším zločinům, překvapivé zvraty i nečekáný závěr, který svého času vyvolal pobouření v katolické církvi- to vše je zárukou skvělého čtenářského zážitku.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

zaneta3009
20.03.2023 5 z 5

Neskutečný příběh.

evvva
11.03.2023 4 z 5

Když já si neumím pomoct,ale raději nejprve čtu a pak až koukám, tady jsem,díky dárku, udělala výjimku ...sorry,ale není to ono. Stejně mi tam ten Tom automaticky skáče. Nebylo to jak bonboniera, tady jsem věděla,do čeho koušu....

Anavi8912
05.03.2023 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha s propracovaným historickym příběhem. Líbil se mi též film ikdyž se v mnohém s knihou rozchází. Kniha je plná zápletek, šifer a historických hádanek, drží čtenáře v napětí do poslední stránky. Super, doporučuji.

Dudlík08
02.03.2023 3 z 5

Knihu jsem četla pár let zpátky a jako většina knih od autora se mi líbila :) Líbí se mi knihy, kde jsou popsány známé místa, zrovna zde je Louvre, který jsem i měla možnost navštívit, takže knize dávám 4 hvězdičky :) Přeci jen Andělé a Démoni se mi líbí více :)

georginaa
11.02.2023 5 z 5

Čekala jsem i u druhého dílu stejný zážitek jako u prvního a to se mi v celku dostalo. Opět plno vyšetřování dle šifer, tajemných zákoutí Louvru, plno detailních záběru. Představivost nezná mezí a tady se mi opět osvědčilo více, než u samostatného filmu. Tam bylo dost vynecháno a tím se nedostalo k takovým emocím jako u knihy.

AdamSvehla
09.02.2023 3 z 5

Moc výkladu na úkor posunu děje...

JamesCZE
07.02.2023 3 z 5

Za mě o dvě hvězdičky horší jak Andělé a Démoni. Andělé a démoni mě chytli od začátku a nepustili do konce, Šifra měla za mě hluchá místa, kdy jsem se nemohl dočkat, až to konečně dočtu, ale pak to zas nabralo na spádu a mém zájmu. Při čtení Andělů jsem si představoval Vatikán, koukal na mapu, zjišťoval jsem si, jak některé památky vypadají a podobně. Při čtení Šifry se mi to nestalo. Andělé si rád někdy zas přečtu, Šifru spíše ne.

Za mě tedy 3*

SUC185
26.01.2023 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře a děj má spád. Bohužel, ale v mém případě se mi víc líbil film než kniha (proto 4*).

Ivanka83
23.01.2023 5 z 5

Opět perfektní.
Tento díl se mi líbí jak kniha, tak i film.

haWranka
17.01.2023 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře, příběh napínavý od začátku (skoro) do konce. Jde znát, že je psaná velmi populisticky, což není špatné, ale po chvíli ta snaha za každou cenu šokovat začne být trochu monotónní. Nicméně jsem se bavila dobře a často jsem si dohledávala další informace ke zmiňovaným dílům, osobnostem a událostem. Konec byl za mě zbytečně natahovaný a až moc doslovný.

sophi45
07.01.2023 5 z 5

Myslím že jsem ještě nečetla knihu, do které bych byla tak zažraná. Od začatku do konce jsem byla vtažena do děje a nemohla se odtrhnout a pokaždé, když jsem si řekla “že už dneska čtení stačilo” tak jsem se zase těšila až si budu číst další den. Takže za mě super a 100% doporučuju.

sabina5156
26.12.2022 4 z 5

Dan Brown je v podstatě kultivovaný konspirátor, který nám ale nabízí náhled na dějiny náboženství z úplně jiného úhlu pohledu. Profesor Langdon je sympatická postava úzkoprsého ale nesmírně vzdělaného muže, který baží po nových podmětech k přemýšlení. Jednou z jeho zálib je právě teologie. Brown zde v podstatě nabízí základní učení o nejrozšířenějším náboženství obecně, zároveň nám předkládá svůj vlastní a originální výklad. Na stránkách se setkáváme s odnoží oficiálního katolicismu, kterou představuje Opus Dei, sekta, která v rukou drží závratné bohatství křesťanství, zároveň ale lpí na starých praktikách (sebetrýznění). Právě tato sekta se postaví proti naší ústřední dvojici, která se snaží zveřejnit prastaré tajemství, které se katolická víra snažila vehementně utajit. Kniha je čtivá, záhadná a správně mysteriózní. Nabízí prostor k vytváření si různých teorií, které následně vedou ke zjišťování si oficiálních informací, což je pro všeobecný přehled výbornou příležitostí. Doporučuji.

Maky33
23.12.2022 5 z 5

Šifra mistra Leonarda je záhada od začátku až do konce. Kniha plná napětí a zvratů.
Svatý grál, Templáři.... církev...jak to bylo...jak to je...?
Kdo za vším je? Čeho jsou "lidé" schopní?
Chvílemi až děsivé, když si člověk představí, že na všem něco je...

veverka2012
26.11.2022 5 z 5

Kniha, který mě chytla už od začátku a nepustila až dokonce. Zvraty, na které se muselo reagovat nahlas, jinak by to nešlo... Postavy prokreslené, prostě 10/10

burg
10.11.2022 4 z 5

Výzva 2022 - kniha od autora o 22 let starší, než jsem já.
Inu - je úsměvné pozorovat, jak záporákům vše vychází dle připraveného a nadmíru překombinovaného plánu (tedy samozřejmě do finálového zvratu), ale při zachování zdravé špetky naivity uznávám, že ta knížka nedá člověku prostě vůbec vydechnout. Poprvé jsem Šifru četl tak před deseti, patnácti lety v době největšího hypu a líbila se mi. Pak jsem několikrát narazil na film a líbil se mi taky. A až dnes jsem si vlastně uvědomil, jak to měl ten Brown vymyšlený, naaranžovaný a vůbec ne špatně napsaný. Prostě velmi slušná záležitost.

Jerry H
26.10.2022 5 z 5

Tak nějak nemám co dodat, Dan Brown - zřejmě hodně slušnej oddíl :-).

petulik330
18.10.2022 5 z 5

Po dlouhé době jsem se opět ke knize vrátila, cca asi po třetí a opět nezklamala.
Velmi dobře popsána místa, kde se hlavní hrdinové nacházejí.
Za mě rozhodně plus jako pro ateistů je zpochybnění Ježíše jako boha, ale že jej autor vykreslil jako člověka, který měl manželku a děti s že se jeho rodová linie dochovala až do naší doby.
Daň Browne rozhodně nikdy nezklame. Ráda se vracím k jeho kniham.

vera1344
29.09.2022 5 z 5

Mám ráda Paříž, umění, historii, záhady - co víc?

Timkim
16.09.2022 5 z 5

Věřím, že jsem asi jedním z mála, kteří neviděli filmové zpracování a proto jsem neměl s čím srovnávat a knihu jsem si vážně užíval. Jak jsem již několikrát zmiňoval, nemám rád knihy s náboženským podtextem a církví, ale zde to bylo bohate vyváženo tajemnem a moji zálibě v historii a středověku. Neskutečně napínavé a když jsem si uvědomil, že jsem se v těch místech procházel (Louvre), bylo to skoro až děsivě. Jednoznačně doporučuji a budu se muset podívat na film.

Janizoun
12.08.2022 5 z 5

Můj oblíbený autor Dan Brown, mám jeho všechny knihy a všechny bez výjimky jsou pro mě krásný. Tak i tato kniha :-) Doporučuji.