Počátek

Počátek https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368782/bmid_pocatek-8vp-368782.jpg 4 2643 725

Robert Langdon série

< 5. díl

Harvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen z Bilbaa uprchnout; doprovází ho při tom Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně se vydají do Barcelony za nebezpečným úkolem: nalézt záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí Kirschovo tajemství. V cestě jim však stojí zákeřný nepřítel, který se nezastaví doslova před ničím…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Argo

Origin , 2017

stumpy
19.03.2018 5 z 5

A mě se to líbilo. Kompletně. Ano zápletka je prvoplánová, ale když se člověk zamyslí o čem všem to v podstatě je tak je to setsakra všechno pravda. Vývoj vědy a techniky se opravdu na tolik zrychlil, že i v mém dětství jsme měli na stole sinclare, nahravali hry pres magnetak, a prezili velke diskety, malé, cd i dvd vypalování a koukněte jak je to během 30ti let všechno směšně zastaralé. Takže za mne to myšlenku má.

Ladygeront
19.03.2018 3 z 5

Zklamání. Četla jsem ji týden a to je co říct! A v podstatě jsem ji četla kvůli popisům míst, architektury. Historie je v knize pro mě pramálo. Nic čeho bych se mohla chytit. Třebaže jsem na knihu čekala netrpělivě a dlouho, číst ji mi nepřineslo žádnou radost. Je mi to dost líto.

Kula
19.03.2018 2 z 5

Za mě nejslabší "langdonovka", schematismus dosahuje vrcholu a to činí knihu dosti předvídatelnou. Seškrtala bych na polovinu, spousta částí je zbytečně rozvleklá, ubírá to na dynamičnosti, která je u těchto knih tak žádoucí.

nefernefer
18.03.2018 3 z 5

„Z historického hlediska jsou boží služebníci ti nejnebezpečnější lidé na světě, a to zejména když se jejich božstva ocitnou v ohrožení.“

Tak jsem taky podlehla vábení a nechala se polapit do sítě reklamy a konečně si přečetla svou první knihu od „nejprodávanějšího autora současnosti“. :-) Přiznám se, čekala jsem větší pecku. Ale to je právě tou masivní reklamou, která v člověku vyvolává přílišná očekávání. Kdybych od toho nic nečekala, byla bych nadšená. Čte se to skoro samo. Akční, napínavé. Těch 500 stran dáte za víkend jako nic. Navíc se valná většina děje odehrává ve velmi atraktivním prostředí španělských kulturních památek, ať už těch historických nebo současných. Určitě to není poslední kniha, kterou jsem od Browna četla. Navíc, když spousta komentářů pode mnou tvrdí, že starší knížky jsou lepší a že v téhle už se autor tak trochu vyčerpal. Přesto to bylo příjemné relaxační čtení. Pokud se chcete pobavit, nemuset u toho moc přemýšlet a nehledáte v tom nějakou hloubku, tak jako oddychovku můžu jen doporučit.

amenta
18.03.2018 4 z 5

Byla jsem zvědavá, protože jsem sice minulé knihy D. Browna přečetla, ale žádná nebyla pecka jako Šifra. Zlákala mě taky Barcelona, Gaudí, to miluju. Přes pomalejší začátek se mi četlo dobře a bavila jsem se. Leccos jsem musela najít pomocí strýčka Googla ;-). A konec bravurní. A varování nad tím, kam může vést technika, je myslím aktuální.

Pááája
17.03.2018 5 z 5

Asi jen netolerantní věřící může napsat, že je kniha odpad. Napínavý, dobrodružný román, kde se ještě dozvíte mnoho o Barceloně a jejich kulturních památkách. Doporučuji

harena
17.03.2018 5 z 5

Bezvadně řemeslně zpracovaný román nabitý architektonickými a historickými fakty, všechno sedí, často jsem googlovala třeba o Údolí padlých, o chrámech a náboženstvích. Román je velice čtivý, zajímavý, ale má m.j. protináboženské ladění. Papež i zde usiluje o to, aby katolická víra zůstala povýšená na státní náboženství a významné vědecké objevy byly a jsou tvrdě cenzurovány. Asi proto má román tak nízké hodnocení, mnoha lidem kritika náboženství vadí, ale ateistům se bude líbit. Langdonovým rádce je umělá inteligence a krásná a inteligentní Ambra. Brown skvěle propojuje historii s dneškem a nakonec vhled do budoucnosti není vůbec nereálný.
Edmondova modlitba za budoucnost:
"Nechť naše filozofie udrží krok s našimi technologiemi. Nechť náš soucit udrží krok s naší mocí. A nechť je motorem změn láska, nikoliv strach."

Silencia
16.03.2018 4 z 5

Rozuzlení děsivého tajemství "odkud jsme" mě teda moc neohromilo. Přišlo mi, že je to jasný a s náboženstvím to nemá co dělat. A dokonce ještě míň mi s náboženstvím souviselo rozuzlení "kam směřujeme". Naštěstí to bylo o něco zajímavější. Jinak byla kniha o maličko slabší než ostatní, i když musím uznat, že Regentova totožnost mě potěšila. Nebo spíš by mě nepotěšilo, kdyby to bylo jinak. :)

aginecka
16.03.2018 4 z 5

Míň akce a slabší "záhada", což ale nepovažuju nutně za minus. Jinak jako vždy skvěle napsané - svižné a čtivé.

Lehrerin
16.03.2018 odpad!

Právě jsem doposlouchala Dana Browna. Jeho pislední dvě knihy jsem si už nekoupila a teď, vlastně ani nevím proč, jsem se nechala zase zlákat. No spíš napálit! Kniha mě nudila od začátku až do konce, kdybych neposlouchala a četla, odložila bych ji faleko dřív. Žádný děj, žádné hádanky, milion popisů a vysvětlování... Jedno vím jistě, k další Brownově knize už se nalákat 100% nenechám.

Midudedi
16.03.2018 4 z 5

Řemeslně dobře zpracovaný román, kdybych neznal jeho předchozí romány, asi byl bych shovívavější. Motiv umělé inteligence výborný, i se zvraty ve vztahu k R.L. Dobře zpracovaná a popsaná je taky linka načasování sledovanosti, smrti na prezentaci a práce s podsouvanými zprávami konspiračním netům, zajímavé a pravdivé.

Námět ale dost slabý, dvě základní otázky lidstva, s humbukem prezentované jako konec náboženství a pak povrchně podané, nepůvodní vysvětlení, navíc použitelné oběma tábory, postavené ne na faktech, a to ani na tajných faktech, ale na simulacích.

Shrnuto, řemeslně dobře napsaný thriler s nepovedenou zápletkou, málo uvěřitelný, nepříliš zajímavý, a v podstatě nudný. Čtyři hvězdy jen z nostalgie, kniha je adeptem spíše na tři hvězdy.

Lemurka
15.03.2018 3 z 5

Téma zajímavé. Kniha se mi nelíbila tak jako předchozí, začátek se dost táhnul než se začalo něco dít...

Hanaa
15.03.2018 5 z 5

Historická díla vystřídala moderní technika a největším Langdonovým rádce je vlastně stroj. Mně osobně se kniha líbila, velmi čtivá jako všechny ostatní, přečetla jsem ji za dva dny a veliká spokojenost. Autor si umí vybrat atraktivní prostředí. Za mě naprostá spokojenost.

pavka88
15.03.2018 5 z 5

Velice čtivé, zajímavé historicky i architektonicky. Stejně jako předchozí knihy Dana Browna mě baví, za mě pět hvezdiček.

Tobík
15.03.2018 5 z 5

Mně osobně se kniha líbila, čtivé, zajímavé, napínavé. Vše co jsem od Dana Browna chtěl, tady bylo.

Artep25
15.03.2018 2 z 5

Taky to mám tak ,že byly časy ,kdy jsem četla Browna s napětím a teď už jen nuda .Od začátku až dokonce předvídatelný děj .

Veha89
15.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha, spojení historie, technologie, detektivního žánru...vše dle mého gusta

missana
14.03.2018 3 z 5

Jako vždy velmi čtivě napsáno, ale strašlivě předvídatelně. Velice rychle mi bylo všechno jasné, až jsem byla trochu naštvaná že to opravdu bylo tak jak jsem si celou dobu myslela.

kululinka
14.03.2018 3 z 5

Dan Brown je jeden z mých oblíbených autorů, se kterým to táhnu už několik let. Na knihu jsem se velmi těšila, ale nakonec jí dávám jen 3 z 5, z toho 1 bod hlavně proto, že si pro část děje vybral Barcelonu, která je mou srdcovou záležitostí, a 1 za profesora Langdona :-) Kniha je super, dobře se čte, děj plyne, ale je tak nějak předvídatelný a není tak strhující a dechberoucí, jako u hvězdné trojice "Andělé a Démoni, Šifra Mistra Leonarda a Ztracený symbol".

Jelen51
14.03.2018 4 z 5

Už jsem četla napínavějšího Browna. Závěr jsem čekala, ale i tak dávám 4 hvězdičky za autentičnost děl. Baví mě si je při čtení vyhledávat a porovnávat s tím co píše. Sama bych nikdy takhle umění nechápala.