Počátek ekniha

Harvardský profesor symbologie Robert Langdon přijede do ultramoderního Guggenheimova muzea v Bilbau, aby se zde zúčastnil významného oznámení – odhalení objevu, který „navždy změní tvář vědy“. Pořadatelem společenského večera je čtyřicetiletý miliardář a futurista Edmond Kirsch, jenž se díky svým oslnivým supermoderním vynálezům a odvážným předpovědím stal celosvětově uznávanou osobností. Po zahájení společenské akce Langdona a několik set dalších hostů zcela uchvátí velmi originální prezentace; pečlivě naplánovaný večer se však najednou promění v chaos a hrozí, že Kirschův vzácný objev bude navždy ztracen. Langdon je v bezprostředním ohrožení nucen z Bilbaa uprchnout; doprovází ho při tom Ambra Vidalová, elegantní ředitelka muzea, která Kirschovi pomáhala provokativní společenskou akci zinscenovat. Společně se vydají do Barcelony za nebezpečným úkolem: nalézt záhadné heslo, s jehož pomocí odhalí Kirschovo tajemství. V cestě jim však stojí zákeřný nepřítel, který se nezastaví doslova před ničím…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368782/big_pocatek-8vp-368782.jpg 3.92229

Robert Langdon 5.

Literatura světová, Romány, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Argo

Origin, 2017

Kniha Počátek

mstychov

Knížku jsem si koupila v audio podobě. Nyní jsem za to neskutečně ráda! Především proto, že je nesmírně obsáhla a natahovaná, takže jak se znám, tak bych ji cca v půlce odložila na později. Když vezmu příběh samotný, tak mě neskutečně nadchl. Autor umí úžasně vykreslit místa, lidi, čas. Naučila jsem se spoustu nových poznatků o náboženství, ale i o místech, která se v knize vyskytují. Do hlavních postav jsem se díky úžasnému vykreslení příběhu dokázala vžít. Co bylo pro mě velkým zklamáním je natahování. Občas jsem se přistihla, že už ani vedlejší dějové linky neposlouchám. Konec byl pro mě překvapující. Nečekaný. Celkově je to spíš knížka, kterou bych si tišťenou nekoupila. To ale neznamená, že si moc ráda nepřečtu další autorovy knihy. Ještě bych na závěr zmínila hlas, kterým byla audio kniha mluvená. Chvíli mi to trvalo, ale nakonec jsem si na něj zvykla. K danému příběhu se mi hodil.

alissis

Zajímavý příběh, který mě donutil přemýšlet o budoucnosti lidstva.

TaJeMa

Pro mě nejhorší díl této série.

Niu

Myslíte si, že už vás Brown nepřekvapí? A ono ejhle :o) Nedá se upřít, že všechny knihy série jsou psané v tomtéž stylu. Tady mě oproti předchozím knihám překvapil velmi klidný začátek. Byl tak moc klidný, vláčný a roztáhlý, že jsem si v závěru říkala, jestli na nás nehraje Brown (spolu s Kirschem) habaďůru a my se vlastně dozvíme, co bylo alfou a omegou příběhu. Akce byla, to ano, jen mě to natahování na několik set stran trošku štvalo. Pamatujme, že příběh nikdy neskončí tak, jak si myslíme :o) Námět se mi líbil.

Eicherik

Série Robert Langdon prozatím dopsala svoji poslední kapitolu, ve které jde o dvě bytostní otázky: Odkud lidstvo vzešlo a kam kráčí. Tentokrát je děj ospalejší a kniha je plná filosofických úvah na téma náboženství versus věda. Ne každému to asi sedlo, ale já byl spokojen. Román je hodně zahleděný do budoucnosti. Jednou z hlavních postav je futurista Edmond Kirsch a další dokonce umělá bytost jménem Winston. Svezeme se Teslou s autonomním řízením a prohlédneme si superpočítače budoucnosti. Mimo jiné se dozvíme třeba něco málo o frankistech, Palmarské katolické církvi, chrámu Sagrada Família a umělci Williamu Blakeovi. Pátý díl, jenž se odehrává ve Španělsku, se mi líbil, jen ta obálka byla protentokrát slabší.

5holek

Jako vždy bavilo, perfektně vystavěná zápletka, atraktivní lokality a odkazy - neustále jsem volala na pomoc strejdu googla. Profesor Langdon tradičně okouzlující a šarmantní, nechybí ani dámský doprovod. Co víc si přát?

blazkoma

Oceňuji krásnou procházku Barcelonou a prohlídku Gaudího architektonických skvostů, ale jinak je pro mě kniha asi nejslabším dílem ze série.

Claudius

Browna jsem měl vždycky rád pro jeho šifry, sledování vodítek a postupné odhalování tajemství. To se v Počátku bohužel skoro vůbec neděje.
Kniha od počátku vlastně jen dokola a dokola zdůrazňuje a čtenáři opakuje, jak je to jakési odhalené tajemství neskutečně důležité, převratné a změní to celý svět. Tajemství, které Langdon odhaluje, je většinu knihy tak jedno. Jakmile je toto první tajemství konečně vyřešeno (po půlce knihy), naši hrdinové hledají místo, kde jej uplatnit, No a to je celé. Kdo je "záporák" je tak strašně jasné a očividné, až to je nudné. Ten scénář je totiž vždycky stejný - někdo, kdo vypadá hodný na začátku, pak vlastně hodný není, a to je pořád dokola a pokaždé. Naopak na koho kniha ukáže, že je zlý, tak vlastně za nic nemůže. Do toho pobíhá nějaký ten vyšinutý zabiják, který dostává pokyny od nějakého "učitele" nebo jiné tajemné přezdívky. A to je vše.
Tak prosím podle toho natočte film s Hanksem a krásnými exteriéry, aby z toho bylo aspoň něco.