Inferno - Peklo

Inferno - Peklo https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169710/mid_robert-langdon-inferno-peklo-qaB-169710.jpg 4 4367 787

Robert Langdon série

Vzrušujúci život Roberta Langdona pokračuje! Známy a uznávaný symbolista sa tentoraz ocitá v srdci Talianska, kde sa rozpúta napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtajomnejších literárnych diel v histórii. Langdon sa musí postaviť tvárou v tvár súperovi, ktorý ho zavedie do sveta klasického umenia, tajných chodieb a futuristických zbraní. Kľúč na nezodpovedané otázky je skrytý medzi riadkami Danteho Pekla a symbolista sa opäť vrhá do boja s časom, aby odvrátil skazu sveta...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Inferno , 2013

Marco
22.07.2020 5 z 5

Brown vás hned prvními řádky vmanipuluje do závodu s časem, rozhodujícím bezmála o budoucnosti celého lidstva. Přitom vás však stihne seznámit s celou řadou uměleckých a architektonických děl, nechá přičichnout k atmosféře ikonických měst a reálií, které nadto vnímáte ve společnosti postav, nevyhnutelně si žádající o vaši pozornost. V tom atraktivním víru obrazů, vjemů a dějů pakliže vám vybude kognitivní kapacita, můžete také přemítat nad hrozbami, kterým my lidé, jako všeovlivňující vymykající se masa, skutečně do budoucna (anebo už právě teď) čelíme. Rád jsem se strhujícího pátrání zúčastnil, i když vlastně nevím, byla-li ta vyčerpávající bezesná snaha nakonec k něčemu dobrá. A i proto dávám plný počet :)

Adlinkaa
20.07.2020

Po dočtení knihy opravdu nemám slov...
S klidným svědomím a srdcem mohu o téhle knize mluvit, jako o nejoblíbenější a nejpovedenější od Dana Browna. Je fascinující, jak autor vyšperkuje každou knihu do nejmenšího detailu. Zároveň je i celkem děsivé, jak moc je kniha prorocká. Doporučuji ji všema deseti. Povedená kniha.

Greenfingers
09.07.2020 3 z 5

Romány Dana Browna se opírají o charismatickou (?) postavu Roberta Langdona. Stačí přidat několik dalších ingrediencí: zajímavý námět, případně prostředí, dramatickou zápletku, která ani nemusí být zrovna uvěřitelná, pár mrtvol, a bestseller je na světě. S odstupem času si čtenář vzpomene pouze na jméno autora a na fakt, že napsal několik knih, které byly zfilmované (hlavního hrdinu ztvárnil Tom Hanks, jinak kvalitní herec).

Han-nah
19.06.2020 4 z 5

Jako vždy u tohoto autora nás seznámí s danou oblastí, její architekturou, životem lidí, náboženstvím a dějem nás tam vtáhne, jako bychom byli s hlavními hrdinami.
četla jsem v době koronaviru a mnohokrát jsem si uvědomila, že genetika a biologie, vývoj a testování biologických zbraní je hrozbou tohoto světa.

PraetorianCZ
15.06.2020 5 z 5

Elegantní řešení přelidnění naší Země. Když vypukl Covid, hned jsem si na Inferno vzpomněl...

YA-girl
30.05.2020 5 z 5

Očekávala jsem, že se děj bude odehrávat podle typického "langdonovského mustru" - a ano, opět se autorovi povedlo celé vyprávění vtěsnat do několika hodin až dnů, a opět se seznámíme jak s tajuplnými reáliemi (tentokrát jde o Itálii a Turecko), tak s určitými historickými souvislostmi smíchanými s vědeckými teoriemi. Ale přesto se tu objevily i nové prvky; nechci spoilerovat, tak řeknu jen obecně, že pro mě byly čímsi nové ty zvraty v průběhu děje, i ten závěr jako takový a to, že si vlastně doteď nejsem jistá, jestli to skončilo dobře nebo ne :-o A taky jsem tu tentokrát nenašla nic moc konspiračního, nic, co by si autor musel nějak přikrášlovat či vyloženě cucat z prstu, aby mu to do románu zapadlo. Čili za mě opět super počtení! :) Obdivuju autorovu fantazii - jak ho prostě napadne proplést tolik věcí do čtivého příběhu... a taky smekám, kolik si toho opět musel vypátrat a nastudovat, než to do sebe mohlo všechno takhle zapadnout :-)

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Inferno jsem netrpělivě očekával a málem jsem ohryzával pult v knihkupectví, když jsem se dozvěděl někdy v lednu, že budu čekat až do třetího kvartálu roku. Teď už je to pár let, co jsem Inferno dočetl, a ano, souhlasím s tím, že Brown má jednu hlavní kostru, podle které jede, ale i teď ukázal, že tu kostru umí obalit napětím, rozborem umění a dějinami tak dobře, že Vás to zase sakra bude bavit! Doporučuji!

evincz
14.05.2020 5 z 5

Kniha, která je nabitá informacemi o různých památkách, mezitím probíhá opět boj o záchranu lidstva. Hned jsem si na ni vzpomněla, když vypukla pandemie Covid19.

kob
11.05.2020 5 z 5

Z autorových knih se mi tahle líbila zatím nejvíce. Mimo napínavý děj dostane čtenář spoustu zajímavých historických informací, což mám ráda a inspiruje mě to k hledání dalších souvislostí. Především je však kniha znepokojující svým hlavním tématem, obzvláště v aktuální době pandemie.

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Klasický Brown. Kniha je čtivá, tajemná, dalo by se říct i aktuální a má všechno, co od knihy požaduju.

Wladimirski
02.05.2020 2 z 5

Od Dana Browna jsem četl Digitální pevnost a ta měla zápletku, gradující napětí,dynamiku. Inferno mi proti tomu přišlo příliš rozvleklé, s pasážemi "o ničem", děj se nikam nevyvíjel, jakoby stále přešlapoval na místě. Velmi podrobně se popisují dějiny, postavy, události a artefakty Itálie, zejména pak Florencie, ale toho je tam na thriller příliš.
Hlavní hrdina Robert Langdon je tak trochu James Bond + Indiana Jones + Wikipedia, zkrátka směšně neuvěřitelná postava. Pro mne je kniha velkým zklamáním.

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Za mě nejlepší Brownova kniha. Zpracování tématu pekla, včetně detailů o různých uměleckých dílech zabývajících se touto tematikou je mistrovské. Nechybí napětí, zvraty a závěr... ten je prostě dokonale promyšlený!
(Pozn. Šmejdi filmařský ho udělali jinak a celá myšlenka knihy tak přišla vniveč.)

Marek.Sc
20.04.2020 2 z 5

Po prečítaní knihy ma prekvapil veľmi záver. Určite som ho nečakal a to bolo asi aj myslené autorom, aby si to čitateľ nedomyslel. Bol naozaj dobrý. Myslím, že sériu kníh s Robertom Langdonom, naštartoval naozaj dobre. Avšak pri prečítaní tohto titulu som mal pocit, že všetky nasledujúce stránky boli predikovateľné, a akoby som tušil čo sa stane. Možno je to tým, že som už bol "nakazený" predchádzajúcimi titulmi a možno som tušil, čo sa stane. Možno to bolo štýlom Dana Browna, že to bola podobná dejová zápletka akú som už mal načítanú z predchádzajúcich jeho kníh. Pre mňa to nebol taký super titul, ale fanúšikovia Dana Browna knihu určite ocenia. Pre mňa je na prvom mieste Da Vinciho kód a Stratený symbol.

K.O.
19.04.2020 1 z 5

Inferno mi půjčil táta na počátku koronavirového zamoření někdy před měsícem. Spiklenecky na mě mrkl: "To si přečti, je to dost aktuální a stejně hrůzostrašné!". Jinak Dan Brown jde úplně mimo můj knižní záběr. Neměla jsem ale co číst, knihovny mi zavřely. A musím říct, že je to snad první knížka, u které jsem se musela doslova přinucovat ji dočíst. Asi jsem zhýčkaná náročnějšími tituly, nevím. Rozumím tomu, proč je to masově oblíbené čtivo. Přesto jsem musela častokrát knížku odložit s otázkou "Proč, proboha?!". Pro mě stupňování napětí nespočívá v tom, že věty, které mají v člověku vzbudit strach, zopakuje autor v té samé kapitole několikrát na konci odstavců. Vím, že je to akční mysteriózní historicko-detektivní žánr (nevím, jak to pojmenovat), a proto je třeba být připraven na to, že tam o logiku v ději moc nepůjde, i tak jsem se ale musela párkrát chytat za hlavu, když něco mělo dopadnout NĚJAK a podruhé to bylo zase jinak a nikomu to nevadilo... Ta adaptace na novou situaci mi prostě přišla až moc rychlá. Navíc nechápu jednu věc - Langdon má místo mozku očividně Google, je to studnice faktů a pálí mu to, a neví, co je to benzodiazepin? Achjo. Dávám plus za to, že jsem se dozvěděla pár zajímavých informací o Dantovi.

icezero
12.04.2020 2 z 5

Za sebe souhlas s předchozím komentářem o Langdonovi. Inferno jsem četl po večerech při koronavirovem volnu... Sice trošku blbé téma, ale proč ne :)
Co se mi na knihách Dana Browna líbí je návaznost na fakta (nebo spekulace), která je skrytá na pozadí příběhů. Ale třeba DaVinci code se mi líbil vic

LilyJane
04.04.2020 4 z 5

Na úvod je třeba říct, že všechny knihy Dana Browna stojí za stejné brdo. Langdon je jako James Bond 007, akorát bez sexu, zbraní a MI6. Místo mozku má jaderný reaktor, všechny ženské ho zbožňují a má obrovskou hromadu štěstí.
Ale přesto mám tyto knížky ráda. Spojují příjemný thriller s vědeckými fakty. Provedou člověka úžasnými místy a mají nějaký zajímavý závěr, který člověka donutí k přemýšlení.
Jenom je při četbě třeba zapomenout, že existují ostatní knížky. Pokud se to člověku podaří, tak si knížku užije. Pokud si ale bude pamatovat jak už Langdon zachránil svět xkrát, tak už je to celkem únavné, ubíjející, pořád stejné, akorát v jiném prostředí s jinou ženskou za zadkem.
Knihy jsem nečetla v pořadí v kterém vyšly, nicméně po takovém nijakém Origins, mi Inferno docela spravilo chuť. Příběh udržuje příjemné tempo, obsahuje zajímavé zvraty a má dobrý závěr. Je úžasné, jak člověk dokáže vymyslet příběh tolik protnutý Dantovým Infernem, současností a budoucností.

ujunka
23.03.2020 3 z 5

Tato kniha je slabší, než předešlé. Děj napínavý, téma zajímavé, ale přišlo mi, že je tam zbytečně moc popisů okolí, staveb a jejich historie. Někdy jsem ani nevěděla, co čtu, jelikož mi myšlenky běžely úplně jinam. A to se mi u Langdona nikdy nestalo. Proto dávám nižší počet hvězd...

Lucík344
19.03.2020 5 z 5

Opět napínavý děj až do poslední stránky knihy.
A vzhledem k současné situaci ve světě (nejen kolem koronaviru), dávalo všechno mnohem větší smysl...
V knize padlo mnoho otázek minimálně k zamyšlení se.

cmelinka21
08.03.2020 5 z 5

Mam rada Browna,táto kniha ma opäť nesklamala ako aj jeho predošlé.

Velbana
12.02.2020 5 z 5

Tato kniha je samé překvapení. Moc krásně se čte.