Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4365 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Hesonit
08.02.2020

Čtivé, nevěrohodné drama s urputnou snahou poučit, i když jde hlavním postavám o život.

VikčaV
08.02.2020 5 z 5

Naprosto jsem si ji zamilovala.

MilanCFC
05.02.2020 4 z 5

Už to nebylo takové, jako v předchozích dílech, ale zato Brown přišel s hodně zajímavým tématem a ještě zajímavějším řešením, takže super. Hlavního hrdinu navíc musíte mít pořád rádi, jak je dobře zpracovaný.

tomexx
02.02.2020 5 z 5

Za mňa top brownovka. Ak zvažujete čo si od Browna prečítať ako nefanúšik, tak určite túto bombu!

lukas5373
09.01.2020 5 z 5

Čtivé a poučné.

luksky
06.01.2020 5 z 5

Kniha čtena v obrazovém vydání, takže více sbléžily obrazy s příběhem.... příběhem, který byl naprosto senzační, dobře se četl, pořád se něco dělo, paráda

Luciefever
04.01.2020 3 z 5

Moje třetí Brownova kniha a musím říct, že už mi Langdonova dobrodružství připadají jako kolovrátek. Tak jako tak to byla parádní historická jízda Florencií a Benátkami, zakončená v Istanbulu. A to palčivé téma přelidnění populace je ku*va závažný problém...

misaprosek
01.01.2020 5 z 5

Nemůžu si pomoct, Brown je jednička. Cestuji s nim po všech místech, které v knize uvádí, dobra oddychovka i napětí.

SAnthony
12.12.2019 4 z 5

Stejný princip zápletky, ovšem pořád to stojí za přečtení.
Příběh: dobrý, postavy: dobré, myšlenka: dobrá.

Johule
11.12.2019 4 z 5

Za vyústění knihy přece jen přidávám jednu hvězdičku, kterou jsem původně dát neplánovala (možná ji ale zas strhnu, ještě uvidím až se mi kniha rozleží). Čtivý to je, to jo, ale neskutečně mě štvalo, když žena s IQ 207 nepochopila pomalu ani jednu z hádanek, kterou průměrný čtenář pochopil už před třemi stranami a Langdon jí je musel vysvětlovat jak mentálně postižené... Obecně Brown jede podle starých ověřených struktur - šifry, útěky a žena (jako stafáž, které může vysvětlovat své geniální mentální pochody), nic moc nového...
3,5*

VasnivaCtenarka
20.11.2019 3 z 5

Knížky pana Browna mne jako většinu čtenářů nadchly. Nedám na ně dopustit. Přesto však musím napsat, že tato kniha mi přišla slabší než předchozí díly. Přišla mi moc uspěchaná a méně propracovaná. Nicméně i přesto má pan Brown můj obdiv, protože něco tak úžasného bych nikdy nebyla schopna stvořit. Klobouk dolů, pane Browne :)

lenka3691
13.10.2019 5 z 5

Miluju Dana Browna a jeho knihy jsou boží!!! ????

silvie.s
19.09.2019 5 z 5

Za mě velmi dobrá kniha. Trošku na styl Bondovek. Velmi čtivá se zajímavou myšlenkou. Líbí se mi, že děj je navíc okořeněn spoustou historických informací.

kuwu
13.09.2019 3 z 5

Slupnuto během čtyř dnů na dovolené.
Popravdě prvních cca 100 stránek mě moc nebavilo, ale pak se to rozjelo a byla to stará dobrá Brownovka, která nezklamala.

Rossel
11.08.2019 4 z 5

Brownovy knihy mají jednu velkou bolístku. Opakuje se prakticky stále ten samý scénář, jen s trochu jinými kulisami. Jako oddechovka je ktérákoli jeho kniha stále fajn, ale ztrácí se už to kouzlo.

Ronnie68
06.08.2019 4 z 5

Kniha nebyla vůbec špatná ... byla čtivá ... ale dala jsem jen 4* z důvodu, že předešlý díl (da Vinciho kód) mě bavil o malinko více

ThomasRuhe
16.06.2019 3 z 5

Vcelku mě to bavilo. Robert Langdon je prakticky hned od začátku na útěku. To pokračuje vlastně po celou knihu. Znovu je zde mnoho historických informací z oblasti náboženství, umění či architektury, ať z Florencie nebo Benátek. Příběh má slušný spád a zajímavou zápletku. Takže Infernu dávám 70%.

smardice
12.06.2019 4 z 5

Začátek trochu matoucí, pomalý rozjezd, pak dokonalé spojení napínavého příběhu (přelidnění - důvod k zamyšlení) a Dantovy Božské komedie, i když trochu s ujetým koncem přece jen se mi tento díl líbil o něco více než Ztracený symbol. Za mě 4,5 hvězdičky

Dandulka
29.05.2019 5 z 5

Brown opět nezklamal. Mám ho jako autora moc ráda. I zápletka byla skvělá. Není co vytknout. Jeho knihy jsou vždy mistrně zpracovány a jsou čtivé.

Tereziee
15.05.2019 3 z 5

Tenhle díl se mi opravdu těžce hodnotí. Miluju, jak Brown umí příběh skvělé vyprávět a jak čtivě umí psát. Tohle je moje čtvrtá kniha s Robertem Langdonem a musím říct že už mě nedostává do kolen jako díly předtím. Kopíruje se zde pořád dokola ten stejný scénář. Po Robertovi nekdo "jde", nejlépe s bouchačkou a doprovodem je mu krásná žena, ke které na konci knihy cítí víc než jen přátelské city. V knihách se sice mění téma a prostředí a i když Florencii zbožňuju a Danteho obdivuji, nemůžu dát víc než 3*. Anděle a démony už asi nic nepřekoná.