Inferno

Inferno https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151700/bmid_robert-langdon-inferno-bmH-151700.jpg 4 4360 787

Robert Langdon série

Dan Brown se vrací novým thrillerem Inferno, který je pokračováním světových bestsellerů Šifra mistra Leonarda, Andělé a démoni a Ztracený symbol. Ve svých románech Dan Brown mistrně spojuje nejzajímavější záhady historie umění s po věky fascinujícími symboly a šiframi. Robert Langdon se tentokráte ocitá v srdci Itálie, kde studuje mnoha záhadami a tajemstvími opředený rukopis – Danteho Peklo (Inferno). Musí se postavit tváří v tvář soupeři, který ho zavede do světa klasického umění, tajných chodeb a futuristických zbraní. Klíč k nezodpovězeným otázkám je skryt mezi řádky Danteho pekla a Langdon se opět vrhá do boje s časem, aby odvrátil zkázu, která světu hrozí.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

Inferno , 2013

Klepsi
14.03.2014 5 z 5

Ačkoliv někteří tvrdí, že po Šifře mistra Leonarda kvalita Brownových knih s Langdonem rapidně klesá, já s tím ani trošku nesouhlasím. Měla jsem sice obavy, že se něco z předešlých příběhů prostě musí v Infernu opakovat, protože spisovatel nemůže být schopný vymýšlet další geniální zápletky, aby byly zcela originální, ale moje obavy naštěstí vyzněly do prázdna. Inferno mě překvapilo už na samém začátku, draplo mě a nepustilo. A konec? Posledních sto stránek jsem si říkala, že určitě vím, jak to skončí, že se to dá lehce prokouknout... a zase jsem se zmýlila. Brown zkrátka nezklamal a já nemůžu jinak, než dát Infernu zasloužených pět hvězdiček.

simlenka
14.03.2014

ani po sto stránkách jsem se nedokázala začíst tak jako do jeho předchozích knih, někdy se k ní vrátím, ale prozatím odkládám

mikaella
13.03.2014 5 z 5

opět skvělá kniha od Dana Browna

tuldas
12.03.2014 5 z 5

poutave od začátku do konce

Val
12.03.2014 5 z 5

Než jsem knihu přečetla, tak jsem si dovolila pročíst zde uvedené komentáře. Dělám to tak prakticky pokaždé. Chápu, že se kniha nemůže líbit všem, ale některé výtky mě po přečtení Inferna vyloženě nadzvedly ze židle. Přiznám se, že miluju Dana Browna, miluju Roberta Langdona a vyloženě zbožňuju Brownovy konspirační teorie . Ano, chápu, že některým vadí jistá šablonovitost jeho knih, ale za prvé si na to už mohli zvyknout a za druhé, Inferno zas tak šablonovité rozhodně není. Vadí vám, že je po boku Langdona žena? Proč ? Byl by snad lepší muž nebo třeba pes ? :-) A názory, že Dan Brown ztrácí dech a Inferrno je snůška nesmyslů a blábolů jsou přinejmenším urážející. Dle mého je Inferno užasná kniha a váhám, zda se mi dokonce nelíbilo víc než Šifra..... Pokud čtete pozorně, tak zjistíte, že každá z jeho knih je úplně jiná. Někoho baví víc Vatikán, někoho Florencie .... A komu není po chuti popisování historie a uměleckých děl, tak ho Brownovy knihy nemůžou bavit. Já rozhodně doporučuji :-)

moonchild
11.03.2014 5 z 5

Vynikající kniha.Totálně mě dostala.Doporučuji všem

kristyna2436
11.03.2014

Opravdu skvělá kniha, četla jsem všechny díla od Browna. Inferno je velice poutavé, záživné a čtivé dílo. Kdo má rád tento typ děl tak vřele doporučuji :) je to úžasná kniha.

s.macuska
06.03.2014 4 z 5

Pro mě to bylo první Brownovo dílo v knižní podobě, ale stačilo vidět filmy Šifra mistra Leonarda a Andělé a Démoni na to, aby člověk usoudil, jakým směrem se bude dílo ubírat a tak nějak jak celé ty "Brownovky" fungují. Tím to pro mě asi ztratilo na atraktivitě a takovém tom přirozeném napětí. Ovšem nemůžu knížce upřít to, že čtení jsem si užila, některé pasáže doslova hltala a všechno bylo opět propracované do nejmenších detailů :)

Darf...
05.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha, velmi dobře se četla. Překvapivě strhující už od prvních stran. Některé pasáže sice byli výpravnější, než bych chtěla, ale co by člověk Brownovi neprominul.:-) Pro mě za poslední dobu nejlepší kniha, co jsem četla. Prostě mi nedala pokoj, než jsem jí nedočetla. Skvěle jsem se bavila a přečetla jedním dechem, proto za mě pět hvězd. :-)
(Doufám, že si všichni všímáte, kterým slovem končí můj komentář. :-D)

derminator
05.03.2014 4 z 5

Takže abych to shrnul nejlepší ze série o Robertu Langdonovi je na 1.místě Andělé a démoni na 2. Šifra mistra Leonarda a bronzovou medaili si dlé mé stupnice dělí Ztracený symbol a Inferno oba tyto tituly jsou dobré, čtivé ale prvních dvou zmiňovaných kvalitou nedosahují i když zase Inferno je dle mého zase o něco málo lepší než Ztracený symbol ale zápletky u obou dvou jsou spíše hodně přitažené za vlasy. Proto dávám infernu 80%.

Zuzkanka
03.03.2014 4 z 5

Zajímavá myšlenka, nad kterou je potřeba se zamyslet.. Nicméně Šifra to není a už ani nebude.. Na druhou stranu mnohem lepsí, než Ztracený symbol, který mě vyloženě vytáčel.. Co se týká Inferna, tak se dobře četlo, občasmě unavovaly zdlouhavé popisy, byť ráda cestuju aspoň "prstem po mapě". Když jsem knihu dočetla a osvětlila se celá situace, tak jsem si říkala, že mi tam nějaké věci absolutně neseděly.. Ale jsem líná na to, vracet se zpátky a studovat, jak to ten Brown napsal, jestli jsem tupá já a neumím pořádně číst nebo jsem to jen nepochopila.. Anebo se do toho zamotal Brown sám (případně překladatel?) Nevím, každopádně 4* a prosím další román z evropské půdy..

Bobšule
01.03.2014 4 z 5

Umím si celkem snadno představit, co muselo patrně velké množství čtenářů podráždit. "To jako nechal třetinu lidstva neplodnou a je mu to fuk?!" - Na rozdíl od podobně otrávených jedinců se s tím dokážu celkem snadno vyrovnat. Jednak jde pouze o knihu a jednak by mi to v reálu nevadilo. (A to nikoli proto, že jsem k celosvětovému přelidnění osobně přispěla hned dvěma kousky.)
Co mi na knížce jako čtenářce vadilo mnohem více, byly někdy až trochu únavné kunsthistorické pasáže. Vážně nemusím vědět o každé pize na tváři sochy svatého Marka, když to přeženu.
Jistou nespokojenost určitě také mnohý čtenář pocítil v několika místech "obratu", když zjistil, že mu autor prakticky lhal. (No ano, kdo si skutečně určitou dobu nemyslel, že byl Bertrand teplej?) Umím si představit, jak se pak spousta lidí vracela a pečlivě studovala, zda autor opravud lhal, nebo to tak chytře napsal. Nevracela jsem se. Bylo mi to fuk. Jestli to napsal tak chytře, ok. Jestli lhal... Nebyl by ani první, ani poslední, kdo lidem lže. V tomto případě jen z uměleckých důvodů.
V každém případku ale tak jako mě některé pasáže krapet unavovaly, celou knihu jsem přečetla jedním dechem a mnohokrát při její četbě přejela v MHD. A co je nejdůležitější - bavila jsem se. Těším se, až si prohlédnu Florencii ve filmu s Tomem Hanksem.

Lady Greystoke
27.02.2014 5 z 5

Ano přiznejme si, spousta věcí na tomto díle skřípe. Ať po stránce dějové či po stránce stylistické (což je možná spíš chyba překladu, který nepovažuji za nikterak oslnivý) - na blonďatý culík jsem začala být tak v půlce alergická. Ale to vůbec není podstatné - podstatná je myšlenka, a ta je geniální. Navíc mě velmi baví ta kombinace fikce a kulturně-historických faktů. Další plusové body za čtivost. Pro mě osobně po všech stránkách nesrovnatelně lepší než Ztracený symbol, který jsem četla před Infernem.

modranka
25.02.2014 3 z 5

Chvíľami som mala pocit, že som sa vrátila do školských lavíc na literárnu prednášku alebo sedím v turistickom autobuse a poctivo predčítam turistického sprievodcu. Pritom základná téma diela bola naozaj zaujímavá. Preľudnenie planéty a smerovanie ľudstva. Ale ak mám povedať pravdu, nudila som sa. Film však môže byť spracovaný perfektne. Celkom sa naň teším.

Terry11
23.02.2014 3 z 5

Souhlasila bych s těmi informacemi. Celé mi to přijde takové překombinované, zápletky za každou cenu, pořád nějaký zvrat, takže čtenář už vlastně ani není překvapený, protože čeká, že to bude jinak, než se původně zdá. Téma je zajímavé, ale děj se dost táhne, takže ani nejsme příliš napnutí. Pro mne to bylo cenné a přínosné z toho důvodu, že jsem se dověděla přehršel informací o Dantovi a jeho Božské komedii, vím, kam příště zabrousit ve Florencii, a mám důvod, proč se podívat do Istanbulu. Ale knížka, ke které bych se potřebovala vracet, to asi nebude.

turcmen
23.02.2014 5 z 5

Příjemné čtení, které ale v porovnání s Brownovými předchozími knihami občas ztrácí na tempu. Celkově má ale velmi rychlý spád a u některých pasáží jsem při čtení snad ani nemrkal.

Osca
21.02.2014 3 z 5

Rozhodně se tu čtenáři dostane víc informací než napětí či děje. Téma přelidnění je zajímavé téma a člověka přinutí se nad ním zamyslet a vyzkoušet si, jak by asi sám volil, kdyby bylo rozhodnutí na něm. Čekal jsem však víc. Třeba si ale Dan nechává ten lepší děj na Prahu.

rasputin
21.02.2014

Při hodnocení přečtené knihy občas asi každý pokukuje po hodnocení ostatních. Alespoň u knih, které ve čtenáři vyvolají rozporuplné pocity. Nejinak je tomu i se mnou. Když pominu onu "brownovskou" šablonu tak se určitě najde i něco jiného, co mi na knize vadilo, ale určitě se najde i mnoho dobrého. Hodnotit tentokrát nebudu, opět se mi potvrdilo, že je na to malý prostor. Tři hvězdičky je málo a čtyři už je moc. Inferno rozhodně není jeho nejlepší kniha, ale určitě nelituju času, který jsem čtení knihy věnoval. U Browna se vždycky dozvím něco zajímavého, nejen z historie.

Meginho
20.02.2014 3 z 5

Ačkoliv se Inferno čte velice pěkně, přišlo mi strašně předvídatelné. Nevím, jestli jsem zaujatá, protože znám Dantovo Peklo a Florencii, nebo to tak prostě je. Scénář je podobný jak u předchozích knih s Robertem Langdonem, opět geniální společnice, opět maniak, který chce zničit nebo narušit stávájící svět. V některých pasážích se Brown tak strašně snaží o napětí až mi to přišlo úsměvné - na každé 10.straně někdo "zalapal po dechu". Pořád je to příjemné odpočinkové čtení, ale prostě jsem čekala víc.

Dandulka
19.02.2014 5 z 5

Skvělé, čtivé! Prostě Brown! Nádherně spojil středověkého umělce s moderní dobou a s problémem přelidnění. Ono to tak asi skutečně nějak podobně bude, vždyť kolik lidí je dnes sterilních, neplodných, zkrátka, kteří nemohou mít děti? Je třeba se zastavit a zamyslet se sami nad sebou. Život je plný paradoxů.....
Už se nemohu dočkat další Brownovy knihy!