Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44920/da-vinciho-kod-44920.jpg 4 7092 703

Robert Langdon série

Brožované vydání světového bestselleru a předlohy filmu Šifra mistra Leonarda. Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Saunière. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Toto vydání je bez ilustrací a nákresů.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Morisius
06.07.2021 5 z 5

Mohu jen doporučit. Přečteno několik překladů a nepřestává příběh nudit. Stejně napínavé jako ostatní díla tohoto autora.

Zoe111
02.07.2021 5 z 5

Mám pro tajemno slabost. Proto nebylo těžké, abych se touto knížkou nechala snadno okouzlit. Autor je opravdu brilantní vypravěč. I když jsem Šifru četla hned když poprve u nás vyšla, viděla jsem i její filmové zpracování, dala jsem si ji teď ještě jednou a znovu jsem byla uchvácená jako poprvé.

lucie2371
29.06.2021 4 z 5

Tato četba je pro mě opravdu trochu náročnější ale jinak se čte dobře a děj krásně ubíhá.

hetzerjoke
05.06.2021 4 z 5

Od knihy s puncem světového bestselleru jsem pochopitelně čekal nadprůměrnou kvalitu, a trochu mě tedy zklamalo, když jsem v Šifře Mistra Leonarda nalezl čtivou, strhující a napínavou... oddechovku. Snad jsem si po shlédnutí filmu představoval něco velkolepějšího, méně lehkou autorovu ruku. Nicméně k napsání slova "zklamání" by mne nedonutilo ani Opus Dei a všichni jeho albíni. Kniha má spád, neustále se zamotává a rozmotává, s očekáváním čtenáře si hraje stejně jako si Sauniere hraje s luštiteli svých šifer. Patetické citové výlevy slečny Sophie a distancovanou linku biskupa Aringarosy jsem ochoten omluvit, protože konečný "aha" moment mne i přes znalost filmu ohromil.

Eicherik
23.05.2021 5 z 5

Skutečný bestseller a letos určitě nejlepší kniha, co jsem četl. Tentokrát se náš profesor připlete k souboji mezi tajnou společností Převorství sionské a konzervativní katolickou sektou Opus Dei. Pro mě je důležité, že v tomto románu převládají exkurze do historie před honičkami a přestřelkami. Líbí se mi i lidský závěr příběhu. Knihu si dávám do doporučených a těším se na Ztracený Symbol.
Citát: "Těžko můžou prorazit s názorem odlišným od toho, který má už po staletí pevné místo v oficiálních dějinách, zvlášť když lidi v tomhle zaběhnutém nazírání utvrzuje největší bestseller všech dob."
Faukman na něj vyvalil oči. "Nevykládej mi, že Harry Potter je ve skutečnosti o Svatém grálu."
"Myslel jsem Bibli."

VeruMalfoy
17.05.2021 5 z 5

Tato kniha se mi líbila víc než jiné knihy v sérii. Lépe se jí dařilo udržet mou plnou pozornost a luštění hádanek bylo fakt úžasné. Navíc se mi líbily místa, na kterých jsme se v knihách ocitli. Největší radost mi udělala Anglie a Londýn.

archivářka115
25.04.2021 5 z 5

Četla jsem jí už dávno, ale pamatuji si, že se mi moc líbila.

TaNya_
16.04.2021

Tak opět jedna z těch, co jsem četla opakovaně. A ta obrazová verze byla opravdu užitečná. Jsem hrdý ateista a ač velmi tolerantní (život ve Vídni naučí respektovat úplně vše) tak tady jsem si vrněla blahem. Jojo i náboženství musí občas dostat na frak a nejlepší na tuto práci bude náš symbolog.

milena8281
16.04.2021 5 z 5

Skvěle napsané, celou dobu jsem uvažovala, co je fikce a co skutečnost. Klidně by to mohla být všechno pravda, tak poctivě a opravdově je to napsané. Zároveň jsem měla chuť najít si všechny zmiňované obrazy i stavby na obrázcích a podívat se, jestli skutečně vypadají tak, jak je autor popsal. Některé informace nebo i myšlenky pro mě byly nové. Skvělá kniha.

martineden
14.04.2021 5 z 5

Toto je pro mě odpočinková kniha se vším všudy. Napínavá, trochu přitažená za vlasy, ale fajn. A jako velké plus vidím motiv umění, člověk má hned chuť studovat dějiny umění.

Booklice
07.04.2021 5 z 5

Tak tuhle knihu jsem si poprvé půjčila v knihovně asi v deváté třídě, ale v té době to prostě bylo ještě moc brzy. Když se mi před nějakou dobou dostal do ruky Počátek, líbilo se mi to tak, že mě to inspirovalo k přečtení všech Brownových knih. Začala jsem tedy od začátku podle toho, jak knihy psal (i když v podstatě nezáleží na tom, jak se čtou, protože jsou příběhy ucelené a i ty s Langdonem se dají číst v jakémkoli pořadí). Na Da Vinciho kód jsem se moc těšila, protože jsem o této knize moc slyšela, ale možná proto mě to trošku zklamalo, jelikož jsem měla až příliš velké očekávání. I když hodnotím 5 hvězdičkami a kniha byla opravdu skvělá, nějak jsem si představovala, že tím, jak je známá, bude nějaká jiná a speciální, lepší. Samozřejmě, že je úžasná a má originální téma, je napínavá a moc mě bavila, ale celkově je ostatním knihám velmi podobná. Myslím, že je známá hlavně tím, že to je ta kniha, kterou se Brown proslavil, ale to neznamená, že je lepší než ty jiné. Ale tohle je jenom můj subjektivní názor, protože myslím, že u Browna je hodně těžké hodnotit. Všechny knihy jsou geniální a já osobně je porovnávám jen na základě svého dojmu a tématu, které mi je u některých knih trochu bližší než u jiných. Andělé a démoni se mi proto líbili o kapku více. Už se těším na Ztracený symbol a Inferno.

liskistis
06.04.2021 5 z 5

moc zajímavý příběh

ditul
04.04.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Zajímavé, že jsem se dostala ke knize teď, kde se v ní píše, že procházíme obdobím zásadních změn.. Skončily dva tisíce let věku Ryb - a ryba, jak známo, je znamením Ježíše. Jak vám řekne každý astrolog, základní myšlenkou tohoto období bylo přesvědčení, že člověka musí řídit vyšší moc, protože sám za sebe nedokáže myslet. Bylo to tudíž období rozmachu náboženství. Teď jsme ovšem vstoupili do věku Vodnáře, který slibuje, že lidé poznají pravdu a naučí se uvažovat samostatně. Je to převratný myšlenkový posun a dochází k němu právě teď. --- Že by náhoda? Ale náhody přeci neexistují. str. 259 :)

a.b.wolf
30.03.2021 5 z 5

Mám ráda Brownovky. Přivedl mě k nim taťka. Jako první sem "četla" (přesněji poslouchala audio knihu) Počátek a velmi mě chytl. Potom sem si začala od taťky jeho další knihy půjčovat...
Šifra mě velmi bavila. Je to fajn kniha. Viděla jsem nedávno i film a myslím že i ten se velmi povedl. Je to napínavé a má to opravdu zajímavý konec. DOPORUČUJI

Edgar
24.03.2021 4 z 5

Je to už pár let co vznikl film Šifra mistra Leonarda, který napomohl Danu Brownovi a jeho knihám k lepšímu prodeji. V té době mi bylo osmnáct a hodně jsem se zajímal o konspirační teorie, takže film mě zcela pohltil. Netrvalo dlouho a chtěl jsem přečíst i knihu. Takže jsem musel do knihovny, kde jsem si ji vypujčil. Hrozně jsem se těšil na to, co v té knize bude na víc, oproti filmu. Jenže po padesáti stránkách jsem zjistil, že mě to nezajímá.
Asi po dvanácti letech jsem čekal na tramvaj, když jsem viděl reklamu na novou knihu Dana Browna Počátek. Hned jsem si vzpoměl na Šifru, a řekl jsem si, že už to dotáhnu do konce a knihu dočtu. Samozřejmě jsem chtěl dočíst celou serii. Boužel to fakt nešlo. Takže jsem dočetl jen Da Vinciho kód.
Kniha se dá přečíst za dva dny. Je to ten typ knihy, kdy člověk čte jednu stránku za druhou a teší se na další. Jen je trošku hloupé, že kniha nemotivuje k tomu, abych dočetl zbytek knih. Prostě jsem si jen odfajfkoval, to že jsem ji přečetl a konec. Dál je pro mě Robert Langdon ukončen. Zkusím to za dalších dvanáct let.

Skjaninka
13.03.2021 4 z 5

Neverím sama sebe, že píšem komentár k tejto knihe. (škoda, že není možné pridať smajlíka, takého toho čo si zakrýva oči)

Koľko rokov ubehlo od fenoménu Šifry mistra Leonarda? Tak 15? Sakra, to som veľmi pozadu. Ale u mňa normálne, že všetky boomy, cooly a propagované knihy zo zásady v čase ich najväčšej slávy ani za nič do ruky nevezmem. A tak to bolo aj s touto knihou.

Problém bol aj ten, že som videla film. Niekoľkokrát. Po jeho zhliadnutí som siahla po iných, konktrétne dvoch knihách, od Dana Browna. A ani jedna ma nezaujala. Práve naopak. Neschytal odo mňa bohvieaké hodnotenie.

Ale prišiel rok 2021 a "Čtenářská výzva", konkrétne téma so zakázanou knihou. A hups, vyskočil na mňa Brown. Hovorila som si, len to nie. Ale zas zasiahla karanténa, knihy som hltala pomerne dosť a keď bol čas a súhra týchto všetkých náhod, tak predsa dostal tretiu šancu. Ale nechcelo sa mi do toho...

... naozaj nechcelo. O to viac som žasla sama nad sebou, že som ju zhltla asi tak za 48 hodín? Fakt nekecám. Veľa urobilo aj to, že film mám niekoľkokrát zhliadnutý. A tak s pokorou priznávam, že aj po toľkých rokoch ma fenomén šifry dostihol a už skutočne nikdy nebudem hovoriť nikdy, vždycky na to doplatím.

4/5

StarPopcorn
11.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Je zabit muž a postupně vychází najevo, že to nebyla jediná vražda v poslední době, začínají se také odkrývat fakta, která celý případ dost komplikují...
Zvrat na konci jsem nečekal, hádanky jsem nedokázal vyřešit :D
Jedna z nejlépe napsaných knížek co jsem kdy četl, těch cca 500 stran uteklo jak nic. 5* zaslouženě

Hoshi
04.03.2021 5 z 5

Na tuhle knihu jsem si brousila své čtenářské choutky už dlouho, ale stále jsem dávala přednost jiným. Letos jsem po ní znovu pokukovala a hele, ona se mi hodí do ČV, tak honem k ní!
Na svoji tloušťku se celá kniha čte jedním dechem a jako mnozí předchozí čtenáři i mým přítelem při čtení byl strýc google. A teď hurá na další díly.

Blancheerka
26.02.2021 4 z 5

Brown se čte (alespoň mě) opravdu dobře ♥ Vyhovuje mi jeho styl, nabírání otáček v ději i ,,přepínání,, obrazů, díky čemuž si knížku představím víc jako film :) Druhá knížka byla - stejně jako i ta první - napínavá od začátku do konce a dopadla opět ... ;) ???

Vera Silent
19.02.2021 4 z 5

Vetsinou mam radsi knihu nez film, ale tady u me jednoznacne vitezi filmove spracovani s uzasnym soundtrackem a zkracenym dejem. Na knize me nejvice stvalo rozcuckovani do petistrankovych kapitol. Co deset minut postavy to kapitola, hrozne me to stvalo. Styl psani Dana Browna me uz u druhe knihy proste neoslovil, a pritom me jeho navrhy pribehu pritahuji (proto jim opakovane davam sanci i pres me zklamani), ale Brownovo vypravecske provedeni se mi proste nelibi. Scenarista filmu rozhodne prepracoval pribeh k lepsimu.

Hvezdicku pridavam jen za konec pribehu, ktery se mi v knize libil o neco vice nez ve filmu. V tom kontextu mi chovani Jacquesa Saunièra davalo vetsi smysl. Take rozhovor Bezu Facheho s Aringarosou v nemocnici krasne dokreslil Facheho postavu. U vseho ostatniho preferuji filmovou verzi vcetne ztvarneni Langdona (come on, Browne, musi tvuj hlavni hrdina byt opravdu kanec stylu Jamese Bonda, po kterem kazda kost leti, boooze...)