Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7092 703

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Jack Bauer
30.11.2014 5 z 5

Vůbec bych nevěřil, že někdy budu číst knihy s náboženskou tématikou, jelikož mě jsou všechna náboženství světa ukulele, přesto jsem knihu přečetl jedním dechem a nemohl se od ní odtrhnout. Velmi zajimavý a pěkně napsaný příběh, pátrat kolik je v něm pravdy a smýšlenek nehodlám. Kniha mě nenudila ani trochu a o to jde.

Ajaiwik
09.11.2014 3 z 5

Přiznávám se, knížku jsem naposlouchala, nikoli přečetla. A musím říct, že kdybych četla, asi by to nebyla knížka přečtená za týden. Spletitost děje je až obdivuhodná, ovšem někeré pasáže mi připadaly poněkud zdlouhavé. Ale je to klasika, rozhodně doporučuji alespoň ten poslech. A v porovnání s filmem... jednoznačně je lepší kniha.

Aniday
05.11.2014 5 z 5

já se teda od začátku až do konce vůbec nenudila... film se s knihou určitě srovnat nedá...

Cubicle
30.10.2014 3 z 5

Nikterak extra vyjimecna kniha - glorifikovana a zprofanovana na uroven umeleckeho dila? Jedna dejova linie, prima, jasna od zacatku do konce, zadna odbocka, serie hadanek.. ctive lec nikterak prevratne. A nemuzu se zbavit dojmu ze tohle Brown jen proste opsal, okopiroval z Jmena ruze a zjednodusil a prodal. Holt je to "bestseller" pro masy (ktere Brown pritahl k literature v neobvykle velke vlne)

ivca2013
19.10.2014 5 z 5

Je to nádherná kniha, protože nás nutí nad ní přemýšlet.

mineralka
10.10.2014 5 z 5

Mě se líbila a četla se fajn.Určitě lepší než film.

anisek989
03.10.2014 2 z 5

Adělé a demoni mě hodně dostali a přečetla sem je skoro naráz.. Ale tohle bohužel, vůbec mě to nezaujalo a nezačetla sem se.

jaryn
20.09.2014 2 z 5

Celkově vzato je to dost naivní. Už jenom ten starý pán, co si vyryje do těla obrazce jen proto, aby jeho milí přátelé nakonec zjistili, že svatý grál je takové plytké a slaboduché echo nabádající k věčnému (nekonečnému) hledání jakéhosi těžko definovatelného dobra.

Dávám nicméně 2 hvězdy za napětí.

kaptah
19.09.2014 5 z 5

puvodni kvlitne uvarena polevka od browna... ostatni knihy jsou jen vodou redene zbytky

Freedee
17.09.2014 4 z 5

Neříkám, že je to špičkové světové dílo, ale je to dobrá kniha, která mě bavila. Spousta skutečných věcí a událostí. Člověk se něco přiučí a má o čem přemýšlet. Dobře se čte, má to spád.

vitek.sk
11.09.2014 odpad!

Další kniha, kterou jsem bohužel nedočetl. Předtím jsem viděl film a chtěl jsem se pouze přesvědčit, zda je kniha stejná hloupost jako film a musel jsem bohužel seznat, že je ještě horší. Brown samozřejmě píše tak, aby se zalíbil davům, tedy povrchně, komerčně a kýčovitě. A do toho ta spousta konspiračních teorií (na které jsem už alergický), jeho svérázné a vylhané pojetí historie. No, nemohu tuto podle mne strašně přeceněnou knihu, hodnotit jinak než jako odpad.

b.krteckova
09.09.2014 5 z 5

Skvělá kniha! Plná skutečných historických údajů a uměleckých děl, nad kterými se člověk musí zamyslet a i se něco přiučí.

between
03.09.2014 5 z 5

Zajímavé téma, dobře zpracované. Člověka to hezky nahlodá, co na tom by mohla být pravda.
Mimo to, po Infernu, které bylo velkým zklamáním, tohle je návrat k čtivé knize. Pro mne návrat, jelikož jsem to nečetl v pořadí jak to vydal.

sumcicka
02.09.2014 5 z 5

I když mě pan Brown štve svou snahou v úvodu namluvit čtenáři, že všechno v knize je pravda a nic než pravda, což rozhodně není, je kniha napsaná tak skvěle, že bych tomu v nějakém paralelním vesmíru možná i uvěřila, takže mi nezbývá, než dát plný počet hvězd.

gabio
25.08.2014 5 z 5

Napínavá kniha, která se dobře čte. Doporučuji :)

Lidudu
04.08.2014 4 z 5

Netroufnu si říct, že je Šifra klenot literatury, to rozhodně není, ale určitě ve čtenáři zanechá stopu a to je super! Já jsem měla potom spoustu otázek (se kterými jsem velice nemoudře šla za mým učitelem křesťanství; církev fakt nemá ráda tohle téma) a jedna z nich ve mě i po dlouhé době přetrvává - co když je na tom něco pravdy?
Takže za mě dost dobrý ;-)

hawah
01.08.2014 5 z 5

Tahle kniha byla první ze všech ostatních, které jsem od pana Dana Browna četla (vlastně jsem přečetla všechny). Naprosto mě pohltila, přečetla jsem ji během dvou dnů. Od knihy jsem odbíhala k počítači, abych si všechna ta známá (ale ne pro mě) díla - obrazy - mohla na vlastní oči prohlédnout na internetu. Všechno to luštění tajemných šifer, bylo to opravdu úžasné. Filmové zpracování nesahá knize ani po kotníky. I ostatní knihy Dana Browna jsou výborné, ale tahle u mě prostě vede.

NoelHudson
25.07.2014 5 z 5

Všechno do sebe tak dokonale zapadá, že by tomu člověk až uvěřil. Dokonalá knížka.

Nikiny
21.07.2014 5 z 5

Skvělá kniha, tak jako všechny ostatní od Dana Browna, sice jsem ji četla jako poslední z celé ságy, i když jsem nejprve viděla film a pak četla ostatní díly, film je slabý, má minimum důležitých a podstatných informací potřebných pro pochopení, ale kniha je napsaná čtivým a napínavým způsobem, kdy nemáte potřebu si od jejího čtení dávat nějakou pauzu a nejradši byste ji přečetli jedním dechem. Už aby napsal další... i kdyby bez Roberta Langdona...

Kloky
19.07.2014 5 z 5

Knihu jsem i přes svou tloušťku přečetla velmi rychle, byla čtivá a napínavá. jediné drobné mínus pro mě byl úplný závěr knihy, ale ostatní děj to hravě přebije.