Da Vinciho kód

Da Vinciho kód https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30760/bmid_da-vinciho-kod-5Uf-30760.jpg 4 7098 703

Robert Langdon série

Speciální obrazové vydání světového bestselleru amerického autora pod ve světě všeobecně používaným názvem Da Vinciho kód (první č. vydání vyšlo pod titulem Šifra mistra Leonarda). Ve Velké galerii v Louvru je zavražděn kurátor Jacques Sauniere. Jeho tělo je nalezeno ve velmi podivné pozici a vedle něj leží záhadná zašifrovaná zpráva. Policie přizve k vyšetřování harvardského profesora symbologie Roberta Langdona, a brzy se na scéně objeví i mladá francouzská kryptoložka Sophie Neveuová. Spolu se prodírají spletí hádanek a zanedlouho zjistí, že kurátor měl cosi společného s Převorstvím sionským a obětoval život, aby ochránil nejposvátnější tajemství, které bylo tajné společnosti svěřeno, totiž místo, kde se nachází Svatý grál. Jedna z nejprodávanějších knih všech dob v novém překladu a ve speciálním vydání s ilustracemi, fotografiemi a nákresy symbolů, pamětihodností i uměleckých děl zmiňovaných v textu – od Mony Lisy a Poslední večeře, přes staroegyptské symboly, po plánky Louvru, Westminsterského opatství nebo kaple v Rosslynu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

The Da Vinci Code , 2003

Radimka
30.09.2023 4 z 5

Knižka, která způsobila čtenářskou revoluci a zahájila éru "brownování". Mně se moc líbila a do teď si myslím, že je to jeho nejlepší knížka. Dozvěděla jsem se spoustu poučnejch informací a jestli je to brak? Možná, ale není špatnej. Trochu jsem byla zklamaná z konce, kterej vyzněl jako spirituální červená knihovna.

baji42
02.09.2023 4 z 5

Pokud by kniha byla o několik desítek stránek kratší, určitě by jí to prospělo. Tady člověk nutně srovnává s filmem a musím říci, že u mě vyhrává film.

m2056
01.09.2023 4 z 5

Kniha se dobře čte neschází napětí a spousta zvratů ale největší podíl na prodeji má reklama na film.

AdamB.
28.08.2023 4 z 5

(SPOILER) No jak tohle hodnotit... prvních 150 stran mě neskutečně bavilo, proplouval jsem mezi řádky jako o závod. Poté přišlo cca. 200 stran, kdy jsem si celou dobu říkal: "proč ?" Neskutečný "misch masch" v těch historických tématech... ale poté knížka dostala zase neskutečný spád a závěr v Londýně a následně ve Skotsku byla za mě totální bomba...

Sám nedokážu nějak napsat smysluplný komentář k tomuto dílu, ale když to shrnu - námět super, ubrat příště některý historický informace a držet se spíš jedné linky jak tomu bylo u Andělů a démonů.

Jinak doporučuju za mě ilustrované vydání. Lépe se do děje dostanete.

Sisssi
06.08.2023

Knihu jsem přečetla letos znovu po více jak deseti letech spolu s Ecovým Jménem růže a shledala Browna ještě naivnějším než kdysi. Oněch více jak deset let, kterých uběhlo od mého prvního čtení, se projevilo víc, než bych sama čekala. Zatímco tehdy mě bavily obě knihy, ač už tehdy se mi Brown zdál moc senzacechtivý, dnes se rozdíl mezi mým vnímáním těchto dvou textů neobyčejně prohloubil. Zatímco Eco na mém žebříčku postoupil nahoru, Brown prudce klesl dolů. Ztímco u Eca jsem nacházela mnoho nového a překvapujícího, Brown mě unavoval svou naivitou, senzacechtivým honem za nafouklými bublinami, které se nakonec ukáží být prázdné a bez hlubšího významu. Brownův naivní přístup k historii a její nechutné ohýbání mě nudily a myslela jsem přitom na Ecovy poznámky ke Jménu růže, kde se vyznává z toho, jak rok vymýšlel, vzhled a reálie opatství a Budovy, jak musel znát i jména mnichů, kteří v knize ani nevystupují, jakou práci si musel dát při nastudování podrobných dobových reálií a tehdejší nepřehledné náboženské situace. Jak šokující musí pro mnoho lidí být, že ve Jménu růže vystupují kláštery, které straní císaři proti papeži, řády, které mají různé názory na teologické otázky (např. Kristovu chudobu) a podobné složitosti, když z pokleslých knih (jako je např. Šifra) znají jen jednoduchou, jednotnou, černobílou a skrz naskrz zlem prolezlou církev. Oč se ochuzujeme, když čteme raději knihy typu Šifry, než knihy, jako je Jméno růže.

Andělský
30.07.2023 5 z 5

Film jsem viděl před lety a uchvátil mě svojí myšlenkou. Pak jsem na něj zapomněl, ale tajemství ve mně zůstalo. Občas jsem si vyhledal informace, zhlédnul dokument, ale knize Dana Browna jsem se vyhýbal. Přišla mi jako main stream, i když ona to celé odstartovala. Nakonec si ke mě našla cestu a já ji po třech dnech dočetl. Je rozhodně lepší než film, jedinou stránku jsem se nenudil, těšil jsem se, co nového se dozvím dál. Obrazové vydání je ještě živější, byl to zážitek. Kniha a film mají jemně rozdílné konce 'odhalení'.
A, ano, já té myšlence věřím. Nebo má alespoň reálné jádro. Pět hvězd.

HockeyGirl
23.07.2023 5 z 5

Rozhodně doporučuji, není nad to přečíst si nějakou super knížku od Browna. Já prostě nevím, ale on mi padl do oka hned, jak jsem viděla fimy s Robertem Langdonem a zjistila jsem, že jsou to i knížky, tak jsem je musela přečíst. Sice jsou knížky silnější a mají víc stránek, ale snad u žádné kapitoly se nebudete nudit.

veronika8887
23.07.2023 5 z 5

Jako první jsem viděla film. Knihu číst mě ani nenapadlo. Ale pokaždé, když jsem šla do knihovny jako by mě volala , abych si ji přečetla. Děj je schodný jako ve filmu. Některé pasáže byli v knize jinak a o tom to je. Krásně napsaná, zápletka se dal vinula a já pochopila o co jde. Nejhezčí část pro mě je ta o Máří Magdaléně a symbolů ženství. Určitě se ke knížce vrátím. Líbilo se mi jak je historicky propracovaná a vtáhla mě do sebe během chvilky. Vřele doporučuji a vůbec nevadí , že jsem viděla jako první film . Jako vždy kniha v sobě skrývá tajemství, které ve filmu nejsou .

Karolína18
21.07.2023 5 z 5

Kniha je božská! Už jsem před dávném viděla film, ale knížka je ještě lepší zážitek. Někdy jsem se do spleti důkazů, šifer, kódů a hádanek zamotala a v knize se jednoduše vrátím zpět. Jedna se o mistrovské dílo, velmi propracované, přitom logické a neuvěřitelné brilantní.

krakonos.kraken
15.07.2023 3 z 5

O něco horší než Andělé a démoni. Postavy jak přes kopírák - sexy příbuzná zavražděného génia, tajemný muž v pozadí, děsivý vrah, kapitán ostrahy. Aspoň to nemělo tak ujetý konec, ale zas to postrádalo spád a atmosféru a bylo to až moc komplikované.

Nejzajímavější časti pro mě byly ty historické. Škoda že se autor nespojil s někým kdo by obstaral děj a postavy a on doplnil všechny ty šifry, to mu jde velmi dobře.

Lukáš987
10.07.2023 5 z 5

Parádní čtení, jeden řádek stíhal druhý a kapitola kapitolu. Povedený příběh, který vás nutí otáčet stránky jednu za druhou a knihu neodložit. Se speciální obrazovou edicí je příběh ještě čtivější a vtáhne více do děje.

aktijnov
04.07.2023 5 z 5

Nádherná fikce. Čtivé. Nádech tajemna a mystiky. Trocha lásky i napětí.

Lele61
02.07.2023 5 z 5

Vražda v pařížském Louvru za velmi podivných okolností a znamenitý znalec symbolů Robert Langdon znovu na scéně. Tentokrát pomáhá odhalit tajemství ukryté v obraze Leonarda da Vinci. Napínavý děj, rychlý spád a nečekaný závěr to jsou hlavní přednosti této knížky Dana Browna. Známé ji také dobře z filmového zpracování.

Lastodont
19.06.2023 5 z 5

Moc hezké, napínavé a zároveň nabité zajímavými informacemi.

Veromika
14.06.2023 5 z 5

Knížky od Browna pro mě byly vždy velmi čtivé a stejně tomu je i u Da Vinciho kódu. Bohužel jsem viděla první film a tak jsem věděla, co asi tak přijde v další kapitole. Ovšem jak tomu bývá, kniha nikdy není stejná jako film, takže tam pro mě čekala i nějaká překvapení.

Pert
14.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Jako první jsem viděla film, takže jsem byla ochuzená o některé překvapivé momenty. I tak to ale byl skvělý zážitek.
Neuvěřitelně čtivé, stránky ubíhaly samy. Některé věci byly vysvětlené víc právě v knize- jak se biskup vůbec s Učitelem spojil, Silasovo dětství- i jejich vztah byl v knížce lépe popsaný.
Ve filmu ale moc nedodrželi popis postav- Silas měl být mohutný, zatímco ve filmu je spíš hubený, Sophie měla mít rezavé vlasy a zelené oči- ve filmu je tmavovlasá a tmavooká. Bezu Fache měl vypadat jinak, stejně jako biskup.
Fache se choval ve filmu jako větší zmetek i na biskupa se na konci choval hnusně, zatímco v knize to bylo úplně jinak.
Každopádně to byla skvělá kniha, která měla i humorné části a dozvěděla jsem se hodně zajímavostí.
P.S. Celé to beru jako fikci, Ježíš byl Boží Syn a pochybuji, že by si vzal Máři Magdalénu.

jana1874
27.04.2023 3 z 5

Šifru mistra Leonarda jsem četla až po shlédnutí filmu, který jsem poprvé viděla před lety, líbí se mi a že jsem si řekla, že bych si mohla přečíst i knihu.
Obdivuji, co všechno do příběhu autor zasadil (pátek 13., rohy na fotkách,.. - to a další v knize nějak zasadil).
Ale na mě některé popisy byly hrozně dlouhé, díky nim se to místy pro mě hodně vleklo, že jsem myslela, že to ani nedočtu, nakonec jsem to dočetla, nelituji toho, ale znovu už ji asi číst nebudu. A tohle bude asi u mě první případ, kdy mám radši film než knihu.

ninano
25.04.2023 4 z 5

Asi jsem udělala chybu, že jsem nejprve zhlédla film a až následně četla knihu. Proti filmu mi to pak přišlo trochu zbytečně rozvláčné, ale asi to bylo i tím, že už člověk věděl, jak to celé je.

Renike
22.04.2023 4 z 5

Přiznám se, že začátek knihy se mi moc líbil, byla napínavá, renesance, Louvre, da Vinci, umění atd..pak to bral jiný obrat k směrem křesťanství, grál, základní kámen a hodně dopodrobna popisované záhady,ve kterém jsem se moc nevyznala, to už mě tolik nebavilo. Bylo to dost dlouhé. Ale jo, podívám se asi i na film, třeba mě to zaujme.

lukas0037
22.03.2023 3 z 5

Takový Marvel mezi knihami: uteče to velmi rychle, ale za týden ani nevíte, že jste to četli.. :)