Andělé a démoni

Andělé a démoni https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170/bmid_andele-a-demoni-OwC-170.jpg 4 5425 559

Robert Langdon série

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu hardvardského symbologa Roberta Langdona, který se pak znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Langdon je při návštěvě Evropy povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky své znalosti v oboru kódů a šifrování a dějin tajných společností.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Argo

Angels & Demons , 2000

katka134
26.03.2021 3 z 5

Příjemné audio v podání pana Táborského.
Akční konec byl uvěřitelnější ten filmový.

Jara.v
04.03.2021 4 z 5

Kniha skvělá, četla jsem ji hned po šifře a hrozně mě to bavilo až na ten konec, který byl trochu moc přitažený. Ale celkový dojem z knihy mi to nezkazilo.

Metla
22.02.2021 3 z 5

„Šifrou mistra Leonarda“ si mě autor spolehlivě zaháčkoval, přesto trvalo nějakých 12 let, než jsem se dostala k jeho další (spíše předchozí) knize. Nespěchala jsem v předtuše, že ostatní Brownova díla budou jako přes kopírák. Bohužel jsem se asi nemýlila, „Andělé a démoni“ představili téměř totožné schéma: prostředí církve, znepokojivě tajemné společenstvo s neblahými záměry, tahání indicií z rukávu, pavědecké teorie i objasňování vcelku základních věcí, předvídatelné zvraty a logické kotrmelce. Vlastně mi hned ze startu nebylo jasné, proč k vraždě nebyla přivolána policie, ale profesor Langdon – vždyť stačilo poslat mu fotku symbolu a pokecat o významu přes telefon. Let ve finále snad raději ani nebudu komentovat; to by Superman, Batman, všichni Avengeři, terminátoři, prostě veškerá ta takřka nezničitelná verbež z žánru fantastiky zezelenala závistí… Hulk by rovnou puknul. Závěr vůbec ulítnul v mnoha směrech.
Svižná akční pohádka pro psychicky unavené dospěláky. Sice jsem dostala, co jsem očekávala, leč tentokrát mi to bylo málo. Přesněji až moc: kravin, masakrujících myšlenkové podhoubí. Nebo jsem (dle místního hodnocení) nepochopila geniální parodii. Holt mám nějaké protiproudové období.
Jak dlouhou pauzu si od sebe dáme, pane Browne, abyste mě příště dokázal alespoň trochu (příjemně) překvapit? 55%

vejnar
12.02.2021 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Sám bych si ji podle titulku nevybral, ale zajímalo mě, s čím tráví čas má přítelkyně:) Příběh je napínavý a závěr překvapivý. Jen nevýhoda tlustých knížek je ta, že si ji nevezmete do vlaku a stránky se musí přidržovat rukou, aby se kniha nezavřela ;)

zdenaR
11.02.2021 5 z 5

Četla jsem ji až po Andělích a bohužel se mi už tak nelíbila.
Ale v každém případě je to velmi napínavé čtení.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Moja najobľúbenejšia od tohto autora. Prostredie Vatikánu nesmierne zaujímavé.

Usire
25.01.2021 4 z 5

První kniha o profesoru Robertu Langdonovi, kterou jsem četl bohužel jako druhou. Sám jsem si tím trošku pokazil hodnocení, protože Šifra je přeci jenom lepší. Nicméně kniha je vážně dobrá a časem se určitě vrátím k celé sérii znovu, tak jak byla zamýšlena.

petulik330
20.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla až po přečtení šifry mistra Leonarda a trochu mě zklamala. Podle mě byla šifra o trochu lepší než andělé a démoni.
Opět bylo hlavním tématem tajné společenství plno záhad jak jsme u tohoto autora zvyklí.
Profesor Langdon je zavoláme do Vatikánu aby pomohl najít ukrytou bombu, která by mohla vybuchnou. Mezitím se má konat konkláve na volbu nového papeže, alrvto se zkomplikuje, protože dochází k vraždám.
Jak jsme u toho autora zvyklí, v knize se objevují tajemné symboly, společenství a celé je to propletené s vraždami. Děj opět docela rychle ubíhal, byl napínavý, ale něco mi tam chybělo. Šifra mi sedla lépe. Rozdodně je podle mě tato kniha lepší než další autorova díla.

sgjoli
16.01.2021 4 z 5

Knihu jsem četla již podruhé (byť napoprvé v jiném vydání). A i když jsem si knihu vcelku užila, tak napodruhé mne to přeci jen bavilo již o trochu méně. Hlavní zápletku jsem znala a ta pointa mne už vlastně neměla moc čím překvapit. Takže ten závěrečný moment, kdy jsem jako čtenář měla být unesena grandiózním rozuzlením a závěrem, už na mne neměl takový vliv.
Nicméně Dan Brown má dar vymyslet příběh, do něhož se čtenář rychle ponoří a v němž se nechá unést autorovou silně rozvinutou představivostí a smyslem pro detaily. Autor splétá zajímavé konspirační teorie a neuvěřitelně složité a propletené zápletky, které umí podat naprosto přesvědčivě, že má čtenář pocit, že by se to takhle klidně mohlo stát. Hlavní hrdina prof. Langdon je sympaťák, velmi chytrý, vzdělaný, ale přitom lidský a chybující - čtenářům tak může být blízký. Autorova znalost místa, v němž se děj této knihy odehrává, je neuvěřitelná - až to ve mně vyvolalo chuť začít plánovat dovolenou v Římě a nasát genia loci tohoto města. A to je něco, co se mi příliš často u knih nestává.
Po druhém přečtení si kniha zaslouží 4 solidní hvězdy.

Anduli.
30.12.2020 5 z 5

K prvnímu přečtení Andělů a démonů jsem se dlouho odhodlávala, protože už nazpaměť znám filmovou adaptaci. Přesto mě to neskutečně bavilo, celou dobu jsem byla jak na jehlách a držela Langdonovi palce. Taky oceňuji, jak je kniha nadupaná poznatky z oblasti křesťanské nauky, historie umění, ale i kvantové fyziky. Zároveň je tak trochu reklamou na prohlídku Říma a Vatikánu. Nemohu jinak než 5 hvězd!

Selve
29.12.2020 5 z 5

Prvně jsem knihu četl před několika lety, tehdy jsem však knihu moc neocenil a ani nedočetl dokonce. Nedávno jsem si knihu opět otevřel a světe div se, neskutečně mě kniha bavila. Příběh byl čtivý a hlavně nepředvídatelný. užíval jsem si každou stránku.

milena8281
24.12.2020 4 z 5

Celá kniha se odehrává v průběhu 24 hodin. Trochu mi to připomnělo kultovní seriál 24 hodin s K.Sutherlandem. Chvílemi jsem si říkala, že to snad ani nešlo všechno stihnout, bylo tam toho děje tolik. A vždy, když jsem si myslela, že vím, kdo je hlavní padouch, se náhle situace změnila a já zůstala paf. Brown si svůj věhlas určitě zaslouží, jeho knihy jsou čtivé, napínavé a obsahují velké množství zajímavých informací, které vás doslova nutí si je ještě dohledávat a ověřovat, hledat obrázky zmíněných budov a uměleckých děl a zajímat se o spoustu dalších věcí kolem.

Jack93
17.12.2020 5 z 5

Matně si vzpomínám na obrovský humbuk kolem Šifry mistra Leonarda. Když je vám 13 let, není to zrovna něco, čemu byste věnovali detailní pozornost. V té době jsem objevil kouzlo hudby Guns N' Roses a o zábavu jsem měl tedy vystaráno.
Stačilo, aby uběhlo jen 14 let a konečně jsem se Danu Brownovi podíval trochu na zoubek. A protože vždy rád začínám od Adama a Evy, pustil jsem do Andělů a démonů. Příběh mě sice vtáhnul hned od úvodní stránky, ale to pravé vzrušení a otáčení jedné stránky za druhou (jak by řekli Angláni "page-turner") se dostavilo později. Brownovi se skutečně povedla gradace děje.
Bez zbytečného mučení se přiznám, že se mě s blížící se půlnocí a hrozící zkáze Vatikánu často zmocňovala slova jako přehnanost či překombinovanost (nemyšleno nijak negativně). Jenže po jedné z nejklíčovějších scén a neuvěřitelném obratu v ději do sebe všechno dokonale zapadlo, byť i poté následovaly těžko uvěřitelné scény (ačkoliv v tomhle roce by byly klidně možné).
Podobné zápletky, v nichž hraje ústřední roli církev, mi nikdy předtím nic neříkaly. Ani teď se jimi nebudu zabývat obšírněji, přesto můžu s čistým svědomím říct, že mě hlavní téma velmi chytlo a kniha mě obohatila. Problematika rozporu mezi náboženstvím a vědou mi přišla fascinující a na určité věci jsem získal nový úhel pohledu.
Z premiérového setkání s Robertem Langdonem jsem nadšený. Už teď se těším na náš další sraz a také na porovnání knih s filmovými adaptacemi, které podle ohlasů za moc nestojí.

Blancheerka
12.12.2020 5 z 5

Tahle knížka byla zatím jedním z nejlepších počinů, co jsem kdy přečetla či lépe řečeno zhltala. Spisovatel pojal toto misteriozní krimi z prostředí Vatikánu poutavě, napínavě a jeho styl psaní mě krásně hladce vtáhl přímo do děje. Hlavním postavám jsem upřímně fandila a prožívala s nimi okamžiky hrůzy, radosti i dojetí a při čtení mi doslova před očime probíhal film mojí fantazie. Málokteré knížce jsem dala plný počet, ale tato si je podle mě plně zaslouží!

Nšo-či
08.12.2020 5 z 5

Tenhle autor, je prostě skvělý.

Petronelka123
10.11.2020 4 z 5

Knihy Dana Browna mám ráda kvůli napínavému ději, který má vždycky úžasný spád a jeho knihy jsou protkány, pro mne obohacujícími, historickými fakty. U téhle knihy tomu nebylo jinak, ale to, co v této knize dokázal přežít symbolog Robert Langdon bylo až neuvěřitelné a závěr knihy byl dle mého názoru překombinovaný, proto jen 4 hvězdy.

Katri
20.10.2020 4 z 5

Ke knize Andělé a démoni jsem se dostala až po zhlédnutí stejnojmenného filmu. Víceméně jsem tedy věděla, co se stane a kdy. A přesto byla kniha skvělá.
Dan Brown má v mých očích velký respekt, neboť přišel s něčím novým. Profesor symbologie Robert Langdon je příjemnou změnou namísto klasických detektivů a vyšetřovatelů, s nimiž se setkáváme v každé kriminálce. Kniha tedy dostala úplně nový rozměr.
Co se vypravěčského stylu týče, Brown píše příjemně, čtivě a poutavě. Slovní zásoba je pestrá a přitom srozumitelná. Obsah díla je originální a napínavý - dokonce tolik napínavý, že jsem zapomněla na film a plně se soustředila pouze na knížku.
Příběh krásně graduje, italština, která protkává rozhovory, mu dodává na autentičnosti.
Když to shrnu - dílo je příjemné, obohacující a doporučuji jej každému, kdo má rád záhady a napětí.

Medvědářka
30.09.2020 5 z 5

Moje první setkání s tímto autorem dopadlo na jedničku. Jsou totiž autoři, ke kterým musí člověk dozrát anebo jak to u mě často bývá, se k nim dostávám, až když opadne ten největší boom a je klid.
Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli mě to bude bavit, ale jak se příběh více nořil do hloubky, tak jsem se chytla na udičku i já. Ke konci jsem pak měla lehké tušení, kdo za tím stojí, ale bylo to takové to - no možné to je, ale nevěřím tomu úplně.
Těším se na další knihy.

tessa.mik
17.09.2020 4 z 5

K Brownovi musí asi člověk trochu "dospět". Kdysi jsem po knize sáhla, v době, kdy všude v TV dávali mistru a ze všech koutů se o tom mluvilo jaký že je to zázrak a bomba - a jako upřímně? Po 20 stránkách jsem knihu odložila do temného kouta, protože mě to tak strašně nebavilo....
A ejhle po 10 letech jsem si řekla, že tomu dám ještě jednu šanci a tentokrát, možná proto že na vzpomínkách z filmů je už hodně silná vrstva prachu, jsem knihu měla přečtenou téměř okamžitě. Čtivý děj, který do sebe krásně zapadal jako díky skládačky.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)